kezdőproblémák

Ja azt láttam hogy a módosítás előtt is alul volt a jobboldali sáv IE-ben. Melyik CSS stílusban kell ezt rendbehozni? Vagy ezt is töb helyen kell összekínlódni?

Sikerült megoldani hogy szélesebb is legyen meg a jobboldali sidebar se kerüljön alulra, de explorerben regeteg minden szét van esve, szavazás, események, legutóbbi hozzászólások… :frowning:

Sziasztok!





Bocs, ha nagyon gagyi, de teljesen kezdő vagyok.





Az megoldható bármely sablonnál, hogy a menúben az egeret a menüpont fölé helyezve lehozza az aloldalakat, vagy ráklikkelve lenyíljanak?





Köszi!

és mégegy…





az megoldható, hogy az oldalsó menüsor minden lapon megjelenjen, ne csak a kezdőlapon?

Szervusz Pirimidin!











Nem kell elnézést kérned, mert kezdő vagy - itt mindenki úgy kezdte, hogy kezdő volt… :slight_smile:











Gyakorlatilag a Wordpress-szel majdnem mindent meg tudsz oldani az egyszerű blogolástól a bonyolultabb CMS-rendszerig.





Bátran olvasgass a Fórum , a WordPress Magyarország és a WordPress oldalain, és még inkább használd a Google és a Fórumkereső funkcióit.











A WordPress képességeit a pluginok és widgetek bővitik ki, tehát, ha alapból nem tudja a sablonod a kívánt funkciókat, akkor egészen biztos lehetsz, hogy a megadott linkek valamelyikén találsz megoldást.











Ha pedig konkrét sablonnal küszködsz, és teljesen megakadtál, akkor a link megadásával és a gond alapos leírásával együtt feltett kérdéseidre előbb-utóbb itt segít valaki.

Nagyon köszönöm, Győző!





Ha nem találok megoldást, jelentkezem!





Jól értem, hogy gyakorlatilag bármilyen sablont választhatok, azt átalakíthatom saját ízlésem, elvárásom szerint?

Közben annyit már haladtam, hogy amit keresek, az a dropdown menu :slight_smile:





barátom a google:)

Szia,











bármelyik sablont töltöd le, azt kényed-kedved szerint alakíthatod.





Ha kezdő vagy, olyan sablont válassz, ami szerkezetileg közel áll az elképzeléseidhez, mert akkor kevesebb gondod lesz vele.





Szerintem regisztrálj extrán, töltsd fel oda a Wordpress-t, és gyakorolj egy próba-oldalon, amit semmi másra nem használsz. Hihetetlen sokat segít.











Üdv!

Szervusztok!











Talán ezt az Extra dolgot nem erőltetném, ha nem muszáj. Itt a Fórumon külön siráma van annak, hogy mennyire gagyik tudnak lenni.





Itt olvashatsz erről (többek között): http://forum.word-press.hu/topic/434/wordpress-es-extrahu/











Ami a leggyorsabb, legfájdalommentesebb, ha a géped egyik zúgát kinevezed szervernek, feltelepíted oda a XAMPP, vagy WAMP szervert, és localhostot nyüstölöd.











Amikor egy kicsit kitapasztalod, és tetszik (márpedig miért ne tetszene? :slight_smile: ), akkor inkább egy jó, megbízható, nem túl drága saját, fizetős tárhelyet javasolnék.











Szép estét! :slight_smile:

Lehet, hogy félreérthető voltam, az extrát csak és kizárólag gyakorlásra értettem :slight_smile:

Én kérek elnézést; én értettelek diesel! Csak annyi rossz hír érkezett az Extráról az utóbbi időben, hogy arra gondoltam, nehogy ott fusson bele egy kezdő olyanban, hogy telepít és fehér oldal…











Szóval, egy megbízható ingyenes tárhelyszolgáltató is kiváló tere az élesben való gyakorlatozásnak. :slight_smile:









'diesel wrote:

...és gyakorolj egy próba-oldalon' date=' amit semmi másra nem használsz...[/quote']

Nem itt akartam megkérdezni, de láttam hogy pár hozzászólással korábban ajánlottatok windowsra szervert Wordpress tesztcélokra. Akkor ezen nyilván fut a PHP/Mysql. Én az Apache-t telepítettem PHP Triad-al és Perl-el mert az is kell másra. Régen már volt egy ilyen jól működő tetszrendszerem amin minden ment. Azóta a Windows Apache fejlődött pár verziót és nem boldogulok a konfiggal. Az egyik problémám hogy a Perl ugyan fut localhoston de iszonyat lassú, tesztelni is alkalmatlan, több perc amíg bejön egy Perl-es oldal. Ezzel korábban nem volt gondom. A PHP és a PHP Myadmin pedig nem működik de nem találom a problémát illetve bármit próbálok nem oldódik meg. Tudna valaki távsegíteni?

Végülis sikerült a Perl-t felgyorsítani és a PHP is megy, csak a MySQL-t nem találja. Ez mitől függ? Registryben valami útvonal, vagy a konfigba kell valamit beírni?

sziasztok!





egy fontos kérés, hátha tudtok segíteni:





a bejegyzések sorrendjén lehet változtatni, vagy csak a közzététel szerinti sorrendben jelennek meg?


pirimidin wrote:

sziasztok!


egy fontos kérés, hátha tudtok segíteni:


a bejegyzések sorrendjén lehet változtatni, vagy csak a közzététel szerinti sorrendben jelennek meg?








ido szerint rendezi, tehát ha megváltoztatod a létrehozás idejet, akkor tudod változtatni a sorrendet

Köszönöm! eszembe nem jutott volna:)