kezdőproblémák

sziasztok





remélem jó helyen kérdezem.





szóval. a blogomnak már van saját dizájnja, de szeretnék egy pár dolgot átírni benne. (hogy egészen sajátos legyen)





gondolom így nem egészen érthető de mondok pár példát.











ezt szeretném átírni magyarra vagy valami más szövegre (nem akarom belőle kivenni a wordpress cuccot stb)





"tucatarc is proudly powered by WordPress





Entries (RSS) and Comments (RSS). "











aztán a bejegyzések után van az mikor írja hány komment van. azt is átszeretném írni valami magyarra.











ezekben ha valaki segítene nagyon megköszönném. :slight_smile:

látni kellene ahhoz a sablont, hogy érdemben segíthessen valaki. a proudly powered valószínűleg a láblécben van (már persze ha az oldal alján jelenik meg). a sablonod footer.php-ját kell megnyitnod, megkeresni a szöveget és átírnod. a megjegyzéseket valószínűleg több helyen is át kell írnod (kivéve, ha loop-ban vannak): index.php, ha van home.php, single.php. De, mégegyszer, igazán okosnak csak a sablon ismeretében lehet valaki :slight_smile:

köszönöm! ezzel rávezettél arra amire kiváncsi voltam hogyan kell csinálni.





innen már minden menni fog. köszönöm még 1x!

Helló aki olvassa!











Hogy lehet eltüntetni a csúfságot ami a fejléscem fölött csücsül?











4th Street

a scripttel van valami gáz nagyon, azt nézd át vagy pedig töröld, szerintem az fölöslegese. s:

extra? imagemanager nevu plugint hasznalsz? az csinal ilyet arrafele

Köszi!





Igen a IM et használom, lezúzom holnap de még nem tom mi lesz helyette?

ajanlom a flexible upload -ot

Egy sablont keszitettem, pontosabban alakitottam at, de meg van legalabb ket problema vele:




  1. sidebar-ba meg egy div van, fejleckepnek(no-repeat), vajmi enyhe átmenet kedvéért, de az eredeti div háttérképe nem ismétlődik mögötte, sőt meg se jelenik, hiába ellenőrízgetem a linkelést.




  2. a single.php-ben atallitottam a dolgokat, pl., hogy magyarul irja a commentet, de a hatás elmaradt, ahogy a cím helyre igazítása is, pedig a style.css-ben megadom rendesen(style="" vel is próbáltam kényszeríteni, hiába). Még ehhez a részhez tartozik, hogy a linkek nem hoverkednek, nem is lehet a szöveget kijelölni, kép kicsúszik furaságok…











    +probléma:











    CGI Error





    The specified CGI application misbehaved by not returning a complete set of HTTP headers.





    Ezt kapom ha egy oldalt beakarok hozatni.























    A segítséget előre köszönöm!











    itt megtekinthető: http://reformatus.temesvari.ro
  1. Keress egy normális hosztot - ez legyen az első lépés!





    (épeszű ember soha ne menjen Windóz hosztra!!!)










  2. A wp-db.php fájlodat cseréld le erre:





    http://wordpress.pastebin.ca/924003





    Állítólag megszünteti a CGI errort…










  3. A sablonnal nem “két” probléma van, hanem sok…
  1. Most már ez van. Nem szandekos a windóz hoszt, de nem hittem volna, hogy ez fentakadást jelenthet a wordpressnek…










  2. A wp-db.php fájlodat cseréld le erre:





    http://wordpress.pastebin.ca/924003





    Állítólag megszünteti a CGI errort…











    Hát azt nem tudom megszüntette-e, de most már az index sem jön be:











    PHP Fatal error: Call to undefined method wpdb::set_prefix() in C:HostingSpacestemesvarireformatus.temesvari.rowwwrootwp-settings.php on line 209





    wp-settings.php:











    if ( !empty($wpdb->error) )





    dead_db();











    209: $prefix = $wpdb->set_prefix($table_prefix);










  3. Igazad van;). Én kettőre kértem tanácsot… de akár a többi feltérképezésével is segíthetsz.











    Kösz az eddigi segítséget is.

hi





egy sablont akarok kicsit átalakítani. a neve “dark black theme”





az vele a baj hogy nincs benne oldalsáv definiálva, és amit a wordpress leírásában találtam az oldalsáv beállítására, az itt nem igazán működik. van valakinek ilyen irányú tapasztalata ezzel a templattel?

írj bele egy oldalsávot contenten belül loopon kívül:























persze ha a téma (ez a dark black) szépen css-sel van belőve, akkor szét is eshet, ezért vagy áttúrod az egész beállítását, hogy jó legyen, vagy tovább keresel egy olyan témát, amit nem kell annyira átszabni…

igen ezt próbáltam már bele én is, és totális káosz lett tőle. de azóta találtam egy másik témát, ami jobb lesz sztem











kösz a segítséget

Valahol, itt a Fórumon, Moshu valami olyasmit írt egyszer, hogy gyakran le kellene törni egynémely designerek kezeit, mert sok olyan theme jelenik meg, ami ezzel-azzal-amazzal összeakad, és csak a frászt hozza a szerencsétlen emberre, aki a WP-szel szeretne alkotni.











Emlékeztetőül (sok gondtól kímélhetjük meg magunkat):











WP 2.5.x-szel kompatibilis theme-k





WP 2.5.x-szel kompatibilis plugin-ek











WP 2.3.x-szel kompatibilis theme-k





WP 2.3.x-szel kompatibilis plugin-ek











A számuk - konkrétan - annyi, mint a csillag az égen. Kezdőknek nagyon ajánlom, meg akik nem igazán biztosak a PHP és CSS nyelvek járásában. :slight_smile: Turkálni, sajátot gyártani később is lehet, ezek pedig kitűnő tanpályák is… :wink:











Üdvözlettel:

Jónapot.











Keresgettem, keresgettem, de nem találtam választ a fórumban sehol, szóval aki tudja mondja meg a frankót.











Van egy csomó post, de csak az első 10-et mutatja, alul meg semmi lapozás a további oldalakra.











A kódban meg ez van:

























Sztetek, hogyan lehet ebből lapozást varázsolni?





obidaya

Pedig ez így jó! Másold be az egész fájlt. lehet máshol van a gond.

A “hivatalos” template tag ez:





http://codex.wordpress.org/Template_Tags/posts_nav_link

Köszi, itt van az index.php




















































<div class="post" id="post-">























<a href="" rel="bookmark" title="Permanent Link to ">


























































Not Found




Sorry, but you are looking for something that isn't here.


























Egyszerűen nem jövök rá, hogy miért nincs lapozás.











Nem tudtok segíteni? :frowning: