kezdőproblémák

Nem, me’ nem láttyuk a zoldalt.











Próbáltad a kódot, amit ajánlottqm fentebb? Ha sablont cserélsz, működik?

Én szerintem megmondom a frankót, ha mégsem, akkor beégek, ez van:P Az ebben a kódban lévő nextes, és previous kódok a következő POSThoz lapoznak, amit nem lehet hogy ha a főoldalon van, ez a single oldalakra kell. Itt cseréld ki az -et, és a -et erre: . A moshu által talált linken megtalálod hogy kell használni. Íg tudsz a következő oldalra lapozni. Nem mind1 hogy következő oldal, vagy következő post …











Dani

Majdnem igaz… (kisskd)





Annyi a “bibi”, hogy oda kell figyelni, mikor van egyes szám és mikor van többes szám!





Merthogy, van olyan template tag, hogy





previous_post_link - ez egyes számban van, és a single.php c. darabban hasznosítható: link a köv. postra.











Ha viszont previous_posts_link van fennforgásban, az többes számú (posts!) és elvben használható lenne az index, archive, search és hasonló “multipost view” jellegű oldalakon… A furcsa az, hogy valami titokzatos megfontolás okán, a Codexben nincs is felsorolva:





http://codex.wordpress.org/Template_Tags#Post_tags





és ott az általam korábban hivatalosnak minősített kódot találod csupán.











Viszont minden boldogtalan sablon (theme) szerző, aki a kubrick-klónozásból él, azt az eldugott kódot fogja vakon átmásolni, mert a default theme-ben az van :slight_smile:





Érdekes módon, ott még működik is.











Ezért kérdeztem, más sablonban/nal működik-é a varázs… csak még nem kaptunk választ.

Én a codexből raktam össze a saját skinem, és így működik, de logikusnak tűnik amit mondasz.











Dani

Szia mindenkinek!











1 hónapja kezdtem a WordPress-el ismerkedni. Egész jól megtaláltam mindent amire szükségem volt, csak kifogott rajtam a lapozás. Már sokadszorra olvalom végig ezt a tpic-ot, de nincs válasz, ezért kérdezek.











Adott egy oldal http://sgyuri.atw.hu/ amin léptetni szeretném a be jegyzéseket (post). Ha ezt a kódot







használom, akkor kiírja a szöveget, de nem lesz belőle link! Hogyan fog ez működni? Kell még definiálnom valamit? Az itt leírtak alpján ez rögtön link lesz az előző és következő bejegyzésekhez.


Moshu kérdéséből kiindulva, "Ha sablont cserélsz, működik?" A válasz igen, de ott ez a kód van. "









"


Ezzel a kóddal nem történik semmi. Ki kellett vennem a posts ból az S-t.





A választ előre is köszi.





Gyuri.








Quote:

Közben megtaláltam a választ





Previous Post Title





<?php previous_post_link('%link'); ?>





A %link -től lesz link a hivatkozás. Mindent köszönök!!!! :) :D

Üdvözletem!











Nem találom azt a paramétert ahol a közpső oszlop szélességét meg lehetne növelni pár pixellel hogy a képek elférjenek benne. Légyszives árulja el valaki hol van a CSS-ben a cimlap cikkeinek szélessége.











A probléma itt látható:





http://vegabit.hu/wordpress/











Köszönet!





L

Lehet, hogy a jobb- és a baloldali sidebar méretét kellene csökkenteni?

Ha lehet a közepét szeretném szélesíteni.





Biztos van rá valahol egy paraméter, próbálgattam is, de nem változott. Lehet még egy paramétert kéne modosítani nem tudom illetve nem találom.

Próbáld meg úgy, hogy fenntről indulsz el lefelé. Tehát:





-index.php-t megnézed, milyen div-ek és id-k vannak és azok értékeit,





-headert-t megnézed





-megnézed azt a lapot ami a bejegyzéseket megjeleníti (van ahol single.php, nálam theloop.php, tehát ez változhat)





Hidd el, így megfogod találni. :slight_smile:

Bocsi, megnéztem a CSS-ét az eredetinek, és úgy láttam, hogy azt kell állítani. A left és/vagy a right sidebar szélességét. Asszem. :slight_smile:





Ki nem próbáltam, csak megnéztem az eredetijét, és abból gondolom.

Az a baj, hogy ha a középső oszlopot szélesebbre veszem, valamelyik oldalsó sidebar már nem fér el jobb vagy baloldalon és a bejegyzések alá rakja. Az egész oldal szélességét pedig végképp nem találom.


'Cosmic wrote:

Az a baj' date=' hogy ha a középső oszlopot szélesebbre veszem, valamelyik oldalsó sidebar már nem fér el jobb vagy baloldalon és a bejegyzések alá rakja. Az egész oldal szélességét pedig végképp nem találom.[/quote']


Teljes szélességet is lehet benne állítani biztosan. Meg kell csak keresned.

Ha jól láttam, akkor a két szélső oszlopot kellene kisebbre venni, és akkor lesz nagyobb a középső. Mindkettő 200px-es, én úgy próbálnám, hogy legyen a bal, mondjuk 150px, a jobb, meg 170px. Ha minden igaz, akkor a közepe nagyobb lesz 80 px-lel. (Ha csak be nem néztem. ;))

Megpróbálom de a naptár és hasonlók miatt nem akartam keskenyebbre venni a két szélső oszlopot.

7 helyen kell atirnod, hogy valtozzon a szelessege az oldalnak es a kozepso tartalomnak, kisse szopas, de hasznalj firebug-ot es konnyen megtalalod

Köszi a firebuggal valóban meg lehet de tényleg sokmindent át kell írni hozzá.

Köszi még 1X a Firebug-al valóban meg lehet csinálni de rengeteg mindent kellett módosítani mert természetesen szétessett, roppant nyűgös dolog firebug nélkül nem hiszem hogy sikerülhet.











Már csak 2 kérdésem lenne :))))











Oldalt van egy “Legutóbbi megjegyzések” az rácsúszik az ikonokra. Ennek mi az oka?





És végül meg lehet oldani hogy a főoldalon ha hosszú a post csak egy megadott része jelenjen meg és az egészért kattitnani kelljen?











Köszönettel!





CA

Ah most meg explorerben rossz mert a jobboldali sáv alulra kerül :((((


Cosmic Antagonist wrote:

Ah most meg explorerben rossz mert a jobboldali sáv alulra kerül :((((





float: right érték megvan adva? szélességek kijönnek? (paddig, margin értékeket figyelembe véve!)

ie a margint duplan veszi!!!