Kezdeti lépésekhez segítségkérés

Sziasztok!

Szeretnék némi segítséget kérni. Mostanában találkoztam a WP-vel, nagyon megtetszett és elhatároztam, hogy a családban lévő 1-2 kis vállalkozáshoz csinálok weboldalt. Utánaolvasgattam, nézelődtem itt a fórumon, viszont napok óta küzdök, de pár olyan hibával találkoztam, amivel nem tudok mit kezdeni (első nekifutásra a telepítés sem ment, de sikerült kerülő megoldásként szerkeszteni a wp_config-ot, aztán az adatbázis is sikeresen felment 20. kísérlet után):

• a mysql adatbázis létrehozásakor nem tudtam jogosultságokat kiosztani; létrejött az adatbázis (nagy nehezen), de utána nem kaptam meg azt az oldalt, ahol a jogosultságokat tudnám állítani; később sem sikerült, csak a jelszót tudtam módosítani

• próbáltam létrehozni egy oldalstruktúrát, de az első oldalon kívül a többi nem jelenik meg (hibaoldalt dob); először azt hittem, hogy azért, mert üresek, de amikor írtam bele, akkor sem működnek a linkek (közzététel megvolt, sőt módosítás is, állítólag sikeresen, de az oldal nem látszik)

• akartam feltölteni képeket, de a wp admin oldalán a média feltöltésénél azt a hibaüzenetet kaptam, hogy valószínűleg nem írható a szülőkönyvtár; ami érdekes, hogy az ftp-vel nem is láttam azt a könyvtárat, ahova írni akart, erre kézzel legyártottam, de úgy sem működik; feltöltöttem ftp-vel, de utána sem láttam a médiakönyvtárak alatt

• át akartam írni a Beállításoknál a Közvetlen linket, de az is hibaüzenettel tért vissza; azt üzente, hogy most a .htaccess fájlt kellene írnia, de nem tudja; megpróbáltam kézzel módosítani, de nem találom :frowning: - ennyire béna vagyok, vagy létre kéne hozni? Miért nem tudja automatikusan? Adminként miért nincs jogosultságom?

• van rá valamilyen mód, hogy a kiválasztott sablonból a nem kívánt részeket kivegyem? Például a hozzászólás részt az első oldalról szívesen áttenném inkább valamelyik másik oldalra.

Előre is köszönöm a segítséget

üdv

Józsi

Szia Józsi!

szerinem kezdjük az elején:

• milyen tárhelyen vagy??

Code:

(első nekifutásra a telepítés sem ment,

de sikerült kerülő megoldásként szerkeszteni a wp_config-ot,

aztán az adatbázis is sikeresen felment 20. kísérlet után)

- hogy érted azt, hogy az adatbázis később ment fel, a config szerkesztése után? először meg kell csinálni az adatbázist, aztán kell - esetleg - irkálni a configba ... szerintem ...

- miért nem sikerült a telepités? milyen hibát irt ki??

Code:

- a mysql adatbázis létrehozásakor nem tudtam

jogosultságokat kiosztani; létrejött az adatbázis

(nagy nehezen), de utána nem kaptam meg azt az oldalt,

ahol a jogosultságokat tudnám állítani;

később sem sikerült, csak a jelszót tudtam módosítani

- biztos lehet az adatbázis létrehozásakor jogosultságot adni, bár én még nem hallottam ilyenról, de ha jól van feltelepitve a WP, akkor az admin menüben lehet állitani a jogosultságokat, nem kell ahhoz az adabázist birizgálni, már amennyire én értek hozzá ... :unsure:

amig ezeket rendbe nem hozod, addig szerintem ne nagyon foglalkozz a többivel ...

Ha jól van telepitve a WP, akkor adminként mindenre van jogosultságod!! :)

Szia Varnyu!

Először is köszönöm a jelentkezést.

A válaszok:

• a 000webhost-on van a tárhely

• oops, tényleg fordítva volt. először a DB-t hoztam létre, utána próbálkoztam a telepítéssel. A MySql viszonylag gyorsan létrejött, de utána a telepítés panaszkodott az adatbázis elérésre. No, azzal küzdöttem sokat, mert a localhostot nem ette meg. Végül találtam a szolgáltatónál egy adatbázis szerver nevet és azzal második, vagy harmadik nekifutásra sikerült a csatlakozás. Viszont láttam egy wp leírást, ahol az adatbázis létrehozásakor a user beírása után kérdezi a cPanel, hogy milyen jogosultságokat adunk neki. Ez nem jött akkor elő és ezt nem találom sehol.

• no épp azt nem tudom most eldönteni, hogy valahol elrontottam valamit és nem teljes/megfelelő az installálás, vagy pedig valami hiba van a rendszerben, mert nem működnek funkciók admin-ként (például admin-ként belépve nem tudom szerkeszteni a .htaccess-t, meg nem tudok új plugin-t telepíteni). van valami mód arra, hogy kiderítsem, jó lett-e az install? (a weboldalt látom, még kis pofás is:), de csak a kezdő oldalt, a többit nem, pedig az admin-panelen létrehoztam 8-at, ebből 3 szülő, 5 pedig az egyiknek aloldalai)

üdv

J

Sziasztok!

Időközben nem hagytam annyiban a dolgot és az oldalak már látszanak:) Kézzel legyártottam a .htaccess nevű fájlt, szerkesztettem és úgy tűnik, hogy ezt megette:)

Viszont megmaradt két olyan probléma az eredeti témából, amire nem találom a megoldást:

• a média fájlok feltöltésekor először azt a hibaüzenetet kaptam, hogy nem lehet létrehozni egy alkönyvtárat, amit ftp-n keresztül kézzel előállítottam, ezek után ismét próbálkoztam, de ekkor az a hibaüzenet jött, hogy a könyvtárba nem tud másolni. Turkáltam jobbra-balra és valahol logikus is, mivel az ftp-t egy megadott userrel tudom használni (aminek a szerveren admin jogai vannak az általam használt könyvtárakra), viszont a wp-admin-t adminként használom. Na mármost ennek az admin-nak nincs semmi joga az adott könyvtárakra. Igen ám, de akkor hogy a túróba lehet feltölteni képeket (például) a wp-admin konzolon keresztül???

• a nem kívánt részek törlésére/áthelyezésére más oldal alá még nem jöttem rá.

köszi még egyszer előre is a segítségeket

hali

Józsi

A 000webhots-ot még nem használtam, nem ismerem.

“Viszont láttam egy wp leírást, ahol az adatbázis létrehozásakor a user beírása után kérdezi a cPanel, hogy milyen jogosultságokat adunk neki.”

Ezt nem értem, sajnos. Én úgy elepitek, hogy csinálok egy adatbázist. Annak felirom az adatait. Feltöltöm ftp-vel a kicsomagolt WP-t. Utána a böngészömmel megnyitom a /wp-admin/install.php-t és mindent beirok neki, amit akar. És az akkor mindent megcsinál. Aztán kész. Bejelentkezek, mint admin …

De ez le van irva az Olvasdel.html-ben is. Igaz, hogy ott azt irja, hogy én buheráljam a config-sample.php-t, de ilyen telepitéssel nekem hozzá se kell ahhoz nyúlnom, legyártja belőle a config.php-t.

Amikor a cpanelben megcsinálom az adatbázist, annak bepipálom az ALL PRIVILEGIES-t (ha jól irom …), és ezzel megadtam az adatbázisnak, és ezzel magamnak is, mint adminnak minden “jogosultságot”, ami kell.

Hol akarod Te adminként belépve a htaccesst szerkeszteni??? :o Nem ismerem a 000webhostot, az én tárhelyemen sose kellett sehonnan beleirnom a htaccessbe …

/én, ha a helyedben lennék, újra telepiteném az egészet ..../

Szia Varnyu!

>Amikor a cpanelben megcsinálom az adatbázist, annak bepipálom az ALL PRIVILEGIES-t (ha jól irom …), és ezzel megadtam az adatbázisnak, és ezzel magamnak is, mint adminnak minden “jogosultságot”, ami kell.

Na, pont ezzel nem találkoztam, illetve most sem találom.

Én a leírás alapján a config-sample-t írtam és neveztem át. Valószínűleg ennek ugyanaz a hatása, mint a Te módszerednek.

>Hol akarod Te adminként belépve a htaccesst szerkeszteni??? :o Nem ismerem a 000webhostot, az én tárhelyemen sose kellett sehonnan beleirnom a htaccessbe …

Nem én akarom:) A Beállítások/Közvetlen linkeknél egy leírás alapján változtatást csináltam, majd menteni akartam, erre az a hibaüzenet érkezett, hogy a wp írná a .htaccess-t, ha lenne hozzá joga. no, ezért kellett a szerveren kézzel manipulálnom.

/én, ha a helyedben lennék, újra telepiteném az egészet …/

Kezdek én is erre a következtetésre jutni:)

üdv

J

Joe: várj, hátha lesz valaki, aki ért a webhost-hoz :slight_smile:

'Joe wrote on '2010-05-23:

Szia Varnyu!

>Amikor a cpanelben megcsinálom az adatbázist, annak bepipálom az ALL PRIVILEGIES-t (ha jól irom ...), és ezzel megadtam az adatbázisnak, és ezzel magamnak is, mint adminnak minden "jogosultságot", ami kell.

Na, pont ezzel nem találkoztam, illetve most sem találom.

Én a leírás alapján a config-sample-t írtam és neveztem át. Valószínűleg ennek ugyanaz a hatása, mint a Te módszerednek.

>Hol akarod Te adminként belépve a htaccesst szerkeszteni??? :o Nem ismerem a 000webhostot, az én tárhelyemen sose kellett sehonnan beleirnom a htaccessbe ...

Nem én akarom:) A Beállítások/Közvetlen linkeknél egy leírás alapján változtatást csináltam, majd menteni akartam, erre az a hibaüzenet érkezett, hogy a wp írná a .htaccess-t, ha lenne hozzá joga. no, ezért kellett a szerveren kézzel manipulálnom.

/én, ha a helyedben lennék, újra telepiteném az egészet ..../

Kezdek én is erre a következtetésre jutni:)

üdv

J

HELLO JOE MESTER! ÉN IS A 000WEBHOSTON PRÓBÁLKOZOM, DE MINDIG UGYAN ABBA A FALBA ÜTKÖZÖM AKÁR BŐVÍTMÉNYT, AKÁR ÚJ SABLONT AKAROK TELEPÍTENI NEM SIKERÜL. KÉRI A KAPCSOLÓDÁSI INFORMÁCIÓKAT SZERVER NÉV, FELHASZNÁLÓNÉV, JELSZÓ, EZEKET FEL IS AJÁNLJA HISZEN EL VANNAK MENTVE MÁR MIND ÉS MÉGIS ÁLLANDÓAN AZT ÍRJA KI, HOGY HIBÁS FELHASZNÁLÓNÉV/JELSZÓ. TALÁLKOZTÁL ESETLEG EZZEL A JELENSÉGGEL. MI LEHET A BAJ?

HA TUDSZ SEGÍTENI TEDD MEG KÉRLEK!

ÜDV

és a capslockot is bekapcsolva hagytad…

'toju01' wrote on '2010-05-26:

HELLO JOE MESTER! ÉN IS A 000WEBHOSTON PRÓBÁLKOZOM, DE MINDIG UGYAN ABBA A FALBA ÜTKÖZÖM AKÁR BŐVÍTMÉNYT, AKÁR ÚJ SABLONT AKAROK TELEPÍTENI NEM SIKERÜL. KÉRI A KAPCSOLÓDÁSI INFORMÁCIÓKAT SZERVER NÉV, FELHASZNÁLÓNÉV, JELSZÓ, EZEKET FEL IS AJÁNLJA HISZEN EL VANNAK MENTVE MÁR MIND ÉS MÉGIS ÁLLANDÓAN AZT ÍRJA KI, HOGY HIBÁS FELHASZNÁLÓNÉV/JELSZÓ. TALÁLKOZTÁL ESETLEG EZZEL A JELENSÉGGEL. MI LEHET A BAJ?

HA TUDSZ SEGÍTENI TEDD MEG KÉRLEK!

ÜDV

Szia Toju!

Igen, én is ezekkel küzdök. Kicsit buldog módjára rákattantam és próbálkoztam, hátha valahogy sikerül megoldani. Ami összejött: az új sablon feltöltése. Viszont nem a wp-admin oldalon keresztül, hanem direktben az ftp-vel. Láttam, milyen szerkezetet kér és megnéztem, milyen van, néhol kellett kis kozmetikázás, de általában így sikerült. Ha megvan az ftp, akkor utána látod már a sablonok között, oszt amelyikre szükséged van, azt megteszed defaultnak (szintén az ftp-vel:) és bekapcsolod, frissítesz és elvileg már az újat kellene látnod. Viszont ami érdekelne: nálam egy új bővítmény installálásakor (illetve a próbálkozásnál) nem kér semmilyen usert/jelszót, hanem alapból sikertelennek minősíti a kísérletet. Tudod esetleg, milyen beállítás kell hozzá, hogy előjöjjön a kérdés? Egy ötlet: ha nálad kéri a usert/jelszót, ne az admin-t add meg (amivel a wp felületen vagy bent), hanem próbáld meg az ftp usereddel! Hátha sikerül. Van egy olyan érzésem, hogy valahol itt van a kutya elásva, mert megnéztem a jogosultságokat és úgy tűnik, valamilyen unixos/linuxos rendszerrel működik. Ott pedig hiába vagy admin, az nem root:), viszont írás joga csak az ftp usernek van a könyvtárakra, meg a csoportjának. Még nem jöttem rá, hogyan lehet kikerülni. Egyébként azt is hallottam, hogy sajnos az ingyenes tárhelyeken bizonyos modulokat letiltottak, ezért nem tud soha rendesen működni a wp (meg mondjuk a többi sem: joomla, drupal).

hali

Józsi

'Joe wrote on '2010-05-27:

Szia Toju!

Hello Joe Mester!

Köszönöm szépen a válaszokat, remélhetőleg tudok vele mit kezdeni. Az ftp usert természetesen próbáltam úgy sem megy.

És valószínűleg működnie kellenne ezen a tárhelyen wp-nek, mert a cpanel-en a Fantasticoban első telepítési lehetőségként hozza a Wordpressst.Úgyhogy még itt sincs buktató, a hibát máshol kell keresni.

Jó munkát és kitartást kívánok neked, egyszer tuti, hogy belejövünk ebbe a dologba!!!

Üdv Judit

'hgrg' wrote on '2010-05-27:

és a capslockot is bekapcsolva hagytad...

HA EZ MEGZAVART TÉGED ELNÉZÉSEDET KÉREM ÉRTE!

'toju01' wrote on '2010-05-28:

HA EZ MEGZAVART TÉGED ELNÉZÉSEDET KÉREM ÉRTE!

ne ezen vitázzatok...

@Geri ez nem vitatkozás mindössze jeleztem neki… ha kicsit is olvasol bármiféle netikettet akkor ilyesmiknél a füledhez kapod a kezed mivel ordibálást jelent… vagy legalábbis nyomatékosítást. bár azt kultúrember -ha van rá mód- a formázás eszköztáron található eszközökkel (vastag/dőlt betű) végzi.

toju01!

hgrg teljesen jogosan hívta fel a figyelmedet a netikettre; légyszíves, figyelj oda! Köszönjük szépen! :slight_smile:

A felesleges idézéseket is el kellene kerülni, főleg akkor, ha az előtted lévő hozzászólásra reagálsz!

'Farkas wrote on '2010-05-29:

toju01!

hgrg teljesen jogosan hívta fel a figyelmedet a netikettre; légyszíves, figyelj oda! Köszönjük szépen! :)

A felesleges idézéseket is el kellene kerülni, főleg akkor, ha az előtted lévő hozzászólásra reagálsz!

Hello!

Rendben van, megértettem, nem szoktam fórumozni, nem ismertem az erre vonatkozó szokásokat, nem akartam senkit sem bántani ezzel. Tudomásul vettem és megjegyeztem a dolgot, köszönöm, hogy felhívtátok rá a figyelmem!

Szép napot!

000webhost: még sose próbáltam, de tegnap éjszaka nekifutottam. Egy 3-as bétát, a magyart töltöttem fel ftp-vel. a gépemen kitöltöttem a wp-config-sample.php-t, átneveztem wp-configra, feltöltöttem, beirtam a http://oldalam.linkje/wp-admin/install.php-t, böngészővel megnyitottam és szépen feltelepült minden gond nélkül.

próbáltam volna a beépitett telepitővel a cpanelből, de azt irta ki a tárhely, hogy az épp sajnos nem műkszik, jöjjek vissza később :slight_smile:

ahogy feltelepült, jelezte, hogy az akismet frissiteni akar. mondtam neki, hogy oké. ekkor kért ftp elérést, oda a legfelső sorba http nélkül beirtam az oldalam linkjét, alá a felhasználónevet, ami nálam egy a betűvel kezdődik, utána meg pár szám, az alsó sorban meg beirtam a jelszavam (amit a tárhely regisztrációkor megadtam és ami az ftp jelszó is. és alatta az FTP-ben hagytam a pipát. szépen fel is frissült az akismet.

ugyanilyen módszerrel tudtam új sablont is bennről feltölteni.

azért irtam ezeket le, hátha segit valakinek.

Én is próbáltam a múlt héten, és a hétfői regisztrálás után pénteken csináltam az addigiakról egy mentést és visszakértem a tárhely árát. Legjobban az zavart, hogy pár óra munka után egyszerűen letiltott a cp panel. Itt vannak még vélemények. A hostgátornál ilyeneket nem tapasztaltam.

Sziasztok!

Szeretném kérni segítségeteket a kezdő lépésekben. A következő a fő probléma:

KB egy hónapja telepítettem a wp csomagot. Telepítést követően a böngészőbe írva a domain nevet megjelent a wordpress-es kezdő oldal, ahol van egy Bejelentkezés link. Itt be is tudtam anno jelentkezni. Most viszont hiába próbálkozok a belépéssel felhasználói és jelszó hibát jelez.

Kértem új jelszót, amivel ide a fórumba remekül be tudok jelentkezni, viszont a honlap - gondolom admin - felületére nem.

Ilyen kérdést még nem találtam a fórumban, bár nem olvastam el betűről betűre az egészet, így az is megteszi, ha leírjátok az elérési utat a válaszhoz. Köszönöm

Másik probléma: Anno, mikor még sikerül bejelentkeznem, csak egy üres fehér oldal jelent meg. Erre már olvastam néhány mentő ötletet, csak nem tudtam még kipróbálni.

Egyelőre idáig jutottam:

• tárhely beállítások

• tárhelyre fájok másolása

• config, install

• téma feltöltése wp-content/themes mappába

Az is jó, ha tudtok egy linket adni, ahol a telepítésen túli tevékenységeket összefoglalja valaki.

Előre is nagyon köszönöm válaszaitokat.

adamsz: kezdjük az elején.

milyen tárhelyen vagy?

melyik WP verziót próbáltad?

hogy telepitetted? bennről a cpanelből vagy kinnről ftp-vel töltötted fel?

Linkek:

magyar http://dokumentacio.word-press.hu/

angol http://codex.wordpress.org/Main_Page

más …

nem neked szól, ne vedd magadra! csak épp nem tudom hol leirni. aki még az elején van a WP-vel való szerelemnek-küzdelemnek, az NE valamilyen csicsás témával akarjon rögtön kezdeni … ismerkedjen meg a funkciókkal, beállitásokkal a default témán. aztán, ha már azon érti magának a WP-nek a használatát, akkor kezdjen meg bonyolultabb témákkal kisérletezni.