kategóriák

Bocsi egy amatőr kérdés:





Ez a category-idje.php alkalmas arra, hogy kategóriánként más megjelenést érjek el, ha jól értem.





Nos én pont ezt próbálom elérni.





Mivel kissé fióka vagyok php-ből (bár már bújom a könyveket), szeretném megkérdezni, hogy minek kell ebben benne lennie? Úgy értem, van e olyan másik php file, aminek a mintájára lehet építeni (pl.: egy theme page.php-ja)





Bocsi, ha hülyeséget kérdeztem :slight_smile:





Üdv!

Nem kérdeztél hülyeséget.





A lehető legjobb ami lehet az a category.php. De használhatsz page.php-t is…

Köszönöm!











Neki is ugrok kipróbálom, csak vacsorázok előbb :slight_smile:

Hm…engem utálnak a kategóriák…azt hiszem.Miért van az,hogy egyes kategóriákra hiába linkelek, nem találja őket?! Pedig ott van…megnéztem 10-szer…ha átírom az id-t egy másikra,akkor azt megtalálja…megnéztem myadmin-ban is,ott is ott van,semmi eltérést nem láttam a többihez képest…viszont nagyon idegesítő…

Balou.





Mi az h “nem találja”? próbáld sluggal a megjelenítést

Bárhogy próbáltam,mindig kidobja a wp 404-et…próbáltam slug-gal,?cat=ID-vel, bárhogy…





Slugnál valami.hu/category/SLUGNÉV a teljes elérés,ugye?

igen kivetel ha pluginnal valamit mahinaltal rajta… pld akkor el lehet tuntetni a category részét…

Nem, nincs semmi ilyen machinálás…csak egy download manager plugin van,meg egy events calendar…











Szerk: Ráadsul a postok alján ki vannak listázva az érintett kategóriák…ha ott bökök rá, ott se jó,ugyan úgy “Az oldal nem található” szöveg jön…de mitől?!

Hello!





Lenne egy kérdésem. Csináltam category-idje.php file-okat a page.php mintájára. Van egy header-em, aminek a style.css mondja meg, hogy mi legyen a háttere. Namármost én azt szeretném, hogy ez a háttér kategóriánként különböző legyen, de egy kissé el vagyok veszve.





Nem tudjátok, hogyan lehetne megoldani?





Köszi!

http://amifamousnow.com/wordpress/wordpress-different-backgrounds-for-categories/

Én is próbálkoztam vele. Single.php be rakom bele a <?php if (is_category -t és nem ismeri fel. Mindíg else if templatet tölti be. De ha oldal.hu/kateg/-ben vagyok minden jó.











Ha jól veszem ki az utasításból akkor single php esetén at is_category-t kell használni mindenféleképp(?)











Az sem teljesen tiszta hogy az entry részt mért kell elkülöníteni egy theloop.php-be





Azthiszem játszadozhatok vele a héten :smiley:

lehet az is_category (‘2’) nél elfelejtettem a ’ x '-be rakni az értékt. Na mindegy erre csak holnap derül fény.











Egyébként ide a kategória neve is beírható vagy mindenféleképp csak a száma?

Az ilyen jellegű kérdésekre, a leghamarabb akkor kapsz választ, ha a wordpress kódjában rákeresel arra, hogy “function is_category”, aminek az eredménye a query.php alapján:









Code:



/**

* Whether current page query contains a category name or given category name.

*

* The category list can contain category IDs, names, or category slugs. If any

* of them are part of the query, then it will return true.

*

* @since 1.5.0

* @uses $wp_query

*

* @param string|array $category Optional.

* @return bool

*/

Köszi mano! :slight_smile:

Választ egy alapos kipróbálással derítettem ki, természetesen éles oldalon :smiley:





Lehet használni a kategória nevét is és az id-t is.





A probléma persze az volt hogy in_category kifejezést kellet volna használnom, mert az is_category úgy néz ki csak archívce templateben működik vagy kategória megjelenítő oldalakon.