kategóriák

Notepad, notepad++ (syntax highlight), Intype. Minél egyszerűbb a progri annál valószínű, hogy nem eszi meg a géped :slight_smile:


'hgrg wrote:

Notepad' date=' notepad++ (syntax highlight), Intype. Minél egyszerűbb a progri annál valószínű, hogy nem eszi meg a géped :)[/quote']





Mind mondani szokták az nem fehér embernek való.


Megkérdezhetem láttál Te már ilyen és ekkora anyagot? Ezt így manuálisan nem lehet megcsinálni. Ez több mind 2000 bejegyzés tele több mind 200 oldalas bejegyzésekkel. Valamilyen egyszerű más, JÓ megoldásra van szükség. Ha lehet programból kategória kiimportálással.


A későbbiek elkerülése végett: Próbálkoztam az Excel 2007 el ami jó lenne, de nem tölti be teljesen, valószínű azért mert még neki is nagy az anyag. Próbálkoztam az XML notepad 2007 el, egy jó kis progi hasonló feladatokra, de ekkora anyagnak nem szabad neki állni vele. Notepad, a notepad++, a megjelenítés miatt nehézkes.


Mivel az adatbázisban, és a Wordpressben sem vagyok túlságosan jártas ezért kérdeztem, hogy programból van e lehetőség a szerzőkhöz hasonlóan, kategóriák szerinti exportálására.





Tehát marad az eredeti kérdésem: Van lehetőség kategóriák szerinti exportra a WordPressben?


apu wrote:




Tehát marad az eredeti kérdésem: Van lehetőség kategóriák szerinti exportra a WordPressben?








Esetleg SQL-ből kiszedni? A phpMyAdmin oldalán csak a kategória tábláját lementeni - majd azt új helyen feltenni a másik helyébe.





Am. ha semmi nem megy, tedd fel az egész mentést az új helyre, és töröld a WP-Adminban azt, amire nincs szükséged.

hitetlen. A link struktúra borulna ha csak 1 kategória dolgait tenné fel, mert a wp elég sok mindent abszolút hiv. ként beír…

Sziasztok!











Ismét elakadtam,bár a fentebb említett “3d-s” dolgot se sikerült még kiküszöbölnöm…





Az a gondom, hogy egyszerűen nem bírok rájönni, hogy hogyan lehetne a legegyszerűbben megcsinálni sablonokkal a következőt:





Van egy oldal, fölül a főmenü, jobb oldalt mindig változik menü,attól függ,hogy a felső menüben mire böktünk. Ezt sablonokkal csináltam meg. Viszont hogy tudom megcsinálni, hogy minden ilyen főmenüre bökésnél az adott “főmenü hírei” jelenjenek csak meg? Próbálkoztam mindennel, de semmi se volt 100as, egy idő után már a sablonok is kezdtek összezavarodni,és teljesen mások jelentek meg,mint előtte…





Próbáltam ezt a " " dolgot használni, de nem igazán sikerült…

Több sidebart kell létrehoznod és azokat nem widgetként, hanem kódolva hívod meg.





Lesz egy az indexhez, egy a page-ekhez, egy a postokhoz, stb stb stb.





KN-en nálam így van megcsinálva, hogy a tartalomnak megfelelő oldalmenü jelenjen meg…











Bár kategóriákra nincs bontva, de azt a postnál való meghívásnál szerintem már meg lehet oldani…

Szia Manó!











A Sidebarok így vannak megcsinálva,igen :slight_smile:











viszont még mindig nem találtam rá,hogy miért nem akarja behívni a megfelelő kategóriát…ráadásul,ha egy almenüre kattintva egy kategóriát akarok behívni,akkor ugrik egy bizonyos sidebarra mindig…amit nem értek…

ígyse?









Code:





menü 3-as kategóriához







menü 4-es kategóriához







menü 5-ös kategóriához




Ah,mostmár látom,mi kezdjük félreérteni egymást :slight_smile:





www.probaoldal.misz.hu ->erről az oldalról lenne szó jelenleg. A felső a fő menü. Ha ráböksz,akkor változik oldalt ugye a menülista,és az a fő gond,hogy:





-A tartalmi rész üres a főmenüpont váltásnál, szinte mindenhol az adott kategória hírei kellenének,hogy legyenek,kivéve a szakágak, de ott azért nincs,mert még nem csináltam meg.





-Ha rákattintasz pl a “Szövetségünk” résznél a hírekre,akkor átdobja a szakág sidebarra…számomra érthetetlen okokból.

ha küldesz egy mailt hozzáféréssel, megpróbálhatok machinálni valamit neked :slight_smile:

Hm, mit próbálnál machinálni? Csak mert első körben nem szivesen adnék ki kezemből hozzáférést…

van egy saját oldalam és abban vannak hasonló dolgok. Az alapján gondoltam, hogy megpróbálnám megoldani a kérdésed. a probléma csak az, hogy mivel sok különböző fileban vannak kódrészletek azokból összeollózni-vadászni nagyon lassú lenne.





E helyett viszont meg tudnám csinálni, aztán a kész megoldást bepostolni.





Vázolom a kérdéskört még egyszer:





Vannak kategóriák szerint csoportosított postjaid.





Ezeket a következőképp szeretnéd megjeleníteni:





Főoldal > minden kategóriából (vagy specifikus)





A menüpontok pedig a kategóriák címei végülis és a bennük lévő postok jelennének meg, oldalsó pedig az alkategóriák.

Oldalt nem alkategóriák vannak, statikus menüpontok…külön sidebarokban…tehát nem csináltam azt,hogy pl van a Szövetségünkről rész,és az az alatti dolgok mind alkategorizálva vannak…De pü-ben elküldöm a pass-t,stb…

nemnem. nem lesz ez így jó.











a legegyszerűbb, ha a category.php oldalsó menüjét oldod meg úgy, ahogy fentebb írtam.





és a felső menü amugy is /gondolom én/ a kategóriákat jelölik, így pedig ha klikkelsz egy kategóriára, akkor az jön be a megfelelő menüjével.











volt egy vevőm tavaly nyáron, egy “rambóíja” volt, de elszakadt benne a sodrony, furmányos módon tudtunk csak kicserélni! :wink:

Gondolom Csigásra gondolsz…és ha sodrony volt benne, akkor nem mai darab lehetett :stuck_out_tongue:











Amúgy a felső lista se kategóriák listája,manuálisan beírt…így találtam a legegyszerűbbnek…

Hümm Hümm. Lehet te nem ismered a különbséget bowden és sodrony között? :wink:











De a felső menü a kategória linkjére mutat?





Lehet nem permalink szerint kéne megadnod az elérését, hanem a gyári wp módszerrel: xy.hu/?cat=5

A felső linkek Oldalakra vezetnek…azért vannak permalink szerint linkelve…mert ott tudtam különböző sablonokat megadni, amik vezérlik az oldalsó menüt.











Amúgy az íjaknál nem használnak ma már se sodronyt,se semmit, műszálas anyagokat használnak :wink: (Hidd el,tudom,íjász vagyok,plusz íjászboltban dolgozom)

Affene, nem tudtalak csőbe húzni. Ha miskolci lennék, mennék veled íjászkodni, mindig is ki akartam próbálni…:rolleyes:











Az klasszikus rambószerkó volt, sodronyos ha mondom… :smiley:











Dehát, kérdem én, az offot félretéve: ha kategóriákat akarsz listázni, akkor miért oldalakat hívsz be???

Mert nem tudtam,hogy adjak meg neki máshogy egyedi oldalsávot…

Mondom a lényeget:





category-IDJE.php





Ez egyes kategóriákat jellemez.





avagy: category.php amiben





is_category();





függvényt hívod meg egy if (feltétel){echo ‘kiírandódolgok’;}





elseif(kövfelt)stbstb…





feltétel lehetőségek:





is_category(‘9’);





// When the archive page for Category 9 is being displayed.











is_category(‘Stinky Cheeses’);





// When the archive page for the Category with Name “Stinky Cheeses” is being displayed.











is_category(‘blue-cheese’);





// When the archive page for the Category with Category Slug “blue-cheese” is being displayed.