kategóriák

Hogy lehet megoldani, hogy egyes kategóriák cikkei ne jelenjenek meg a főoldalon?





Hogy lehet azt megcsinálni, hogy ha az oldal menüre kattintok, akkor ott 1 bizonyos kategória cikkei jelenjenek meg olyan formában, mint a főoldalon?











zzzZZZZzzz

Ezek a kérdések a codexből megválaszolhatók. Mind a kettő elég jól dokumentált… pár kulcsszóval utánajárható!











Másrészt nemtudom mit értesz “ahogy a főoldalon” ill “menüre” alatt…





De :slight_smile: :





Az első kérdésedre a válasz:


Code:






Ezzel a 3as IDjű kategória bejegyzései nem jelennek majd meg.


Hogy hova helyezd azt a példából láthatod:itt


Code:






Ez ugyebár a 3,5,9,16 IDjű kategóriák címét(egy rájuk mutató linkkel) listázza ki. tehát pld kilistáztatod a kategóriáidat, ha pedig rákattintasz értelemszerűen a kategória bejegyzésit fogja kilistázni.


Ha egyedi kinézetet szeretnél kategóriánként akkor szükséged lesz még category-ID.php formátumú témafileokra.

főoldalon — > kezdőoldal





menü ----> ami akkor jön létre, ha 1 új oldalt nyitsz:)











Azt szeretném hogy pl. a videó kategória bejegyzései a videó oldalon jelenjenek meg, úgy mint a sima bejegyzések a kezdőoldalon.

Hát konkrét sablonfile-t nem fogok beszerkeszteni, ha nem haragszol, de ezek alapján már azt hiszem megoldható… hogy mi-mikor-hogyan-merre jelenjen meg annak a megértéséhez számomra ez a megfogalmazás még nem volt értelmezhető.











Főoldal menüvel (=listázott kategóriák) rá klikkelsz a videó kategóriára > megjelennek a videó kategória hírei ennyi? ez így működik…

@viktorio: nem azt szeretnéd hogy a főoldalon ne jelenjenek meg a video kategória bejegyzései, meg semmi más csak az amit a főoldalra szánsz?

http://wordpress.org/extend/plugins/advanced-category-excluder/

Ok. megtaláltam a plugint én is, sikerült beüzemelni. eltűntetni is tudom vele a bejegyzéseket és a ketegóriákat.











de azt ugyan hogy tudom megvalósítani vele, hogy a megfelelő oldalon a megfelelő bejegyzéseket adja ki?











a kuty oldalon a kuty bejegyzéseket. Mert pillanatnyilag semmit sem ad a kért oldalra


'Efrud wrote:

@viktorio: nem azt szeretnéd hogy a főoldalon ne jelenjenek meg a video kategória bejegyzései' date=' meg semmi más csak az amit a főoldalra szánsz?[/quote']


Igen azt.:) smile.gif

Sziasztok,nekem kicsit más gondom van a kategóriákkal…Van esetleg olyan szabály,amiről nem tudnék kategória elnevezésekor?Mert van egy oldal,ahol vannak ilyen kategóriák: Terepíjász,Futásíjász,Utánpótlás,stb…és van egy olyan,hogy 3D…na most ezt nem eszi meg,hiába linkelem,erre nem talál rá…jó az ID,amit belinkeltem,a többit meg megtalálja…És az a vicc,hogy a főoldalon minden post megjelenik. Ha beállítom,hogy ez a post legyen tagja pl az Utánpótlás,Futásíjász,3D-nek,akkor tudok a post alján a kategóriáknál kattintgatni ugye…Utánpótlás ok,Futás ok,3D-nél “oldal nem található”-t kapok,pedig azt automatikusan generálja ugye…


'Balou wrote:

van egy olyan' date='hogy 3D...na most ezt nem eszi meg,hiába linkelem,erre nem talál rá...jó az ID,amit belinkeltem,a többit meg megtalálja...[/quote']





Kipróbáltam a 3D elnevezésű kategóriát - nálam minden okés.


Nálad valami "beragadhatod" azelőtt, hogy ezt észrevetetted volna - javaslom a SQL táblák átnézését, ott a kategóriáknál nézz szét, és biztosan megtalálod a hibát.





Ha mégsem, akkor esetleg a htaccess fájlban lehet valami gubanc.

Pontosan mit is kéne nézni az adatbázisban? Ilyen tekintetben még nem volt szerencsém a WP-hez…











Főleg azért furcsa,mert a főoldalon ha csak a 3D-be rakom,akkor is megjelenik…

Használsz permalinkeket?





Nézd meg a kategória slug-ját, hogy azon keresztül elérhető-e.





Valamint PhpMyAdminban, hogy nincs-e más ilyen bejegyzés. Nekem volt ilyen gondom, hogy a korábbi ugyanolyan sluggal rendelkező miatt nem ment, wp meg ahelyett mást mutatott és egyik sem működött…





Mert ami régen volt kepek2006 az üres volt > 404es hiba, az új pedig kepek-1 névre lett automatán keresztelve.





Megoldás: jelenlegi megváltoztatása, másik átírása…





A kategóriát pedig slug alapján is hozzáadhatod :slight_smile:

Használok permalinkeket,de a különböző kategóriákat úgy linkeltem,hogy megnéztem az ID-t,és ?cat=ID elven…és mindegyik másik megy, csak ez nem…a címek meg így alakulnak: oldalneve.hu/category/kategóriacím a durva az,hogy a 3d-nél is 3d-t ír,ami a slugban meg lett adva…

Furcsa…





Nem cacheled véletlen az oldalt?





Wp-supercache v valami más?

Nem, nem használom sehol, egyszer csúnyán beszivatott…

Kategória témában szeretnék kérdezni én is.





Eléggé megnőtt a bejegyzések száma, egyes kategóriákat szeretnék elmenteni, hogy egy új blogba visszatöltsem. De csak azt az elmentet kategóriát, kell visszatöltenem.





Ha összejött, akkor szeretném a régiből az elmentett bejegyzéseket törölni.





Hogy lehet ezt egyszerűen megoldani.

exportálod a bejegyzéseket xmlbe pld es az uj helyre meg imporalod…


hgrg wrote:

exportálod a bejegyzéseket xmlbe pld es az uj helyre meg imporalod..








De én csak egy kategóriát szeretnék exportálni.

Kiexportálod a teljeset, kitörlöd ami nem kell és importálod.





Ezen mi érthetetlen?


hgrg wrote:

Kiexportálod a teljeset, kitörlöd ami nem kell és importálod.


Ezen mi érthetetlen?





Mivel lehet ilyen egyszerüen szerkeszteni egy 5MB fájt. Excel2007 el próbálkoztam, de azt írja ki, hogy hibásan tudja betölteni. A tobbi XML szerkesztővel meg nagyon nehézkesnek tűnik ekkora anyagban turkálni.