Hogy lehet megcsinálni azt...

Lehet hogy nagyon nagy butaságot fogok kérdezni, de hogy lehet azt megoldani, hogy a Blog bejegyzéseket ne jelenítse meg teljesen hanem csak az első pár sorát és alatta egy tovább gombbal nyissa meg az egészet…

Előre is köszönöm…

Ezt szúrd be, ahol elakarod választani:

Kösz szépen! :slight_smile:

'Biggeorge wrote:

Ezt szúrd be' date=' ahol elakarod választani: [/quote']

Elég kezdő vagyok. Úgy tettem, ahogy javasoltad. De a végeredmény elég szánalmas lett.

1. Először is ez jelent meg, bár az elválasztás sikerült:

TOVÁBB Continue reading ‘Zárt ajtókÂ’

Erre kell rákattintania a látgatónak, de a TOVÁBB szó most is inaktív, csak úgy mellette van. Mi a teendő, hogy a TOVÁBB szó legyen csak ott, és arraól tudjanak továbblépni?

2. A másik problémám, hogy bár el lett választva ezzel a paranccsal a szöveg, de a sidebar eltűnt, azaz leugrott a blog aljára. :( És nem értem miért. Hogyan tudnám visszavarázsolni a sidebar-t, úgy, hogy a szöveg elválasztva marad a TOVÁBB szó megjelensével?

Ez eléggé template problémának tűnik (a sidebar biztos), milyet használsz?

szerintem elég, ha az adminban a beállítások / olvasás menüpont alatt kivlasztod azt, hogy “összegzés”. bár még soha nem próbáltam ezt.

hzse: az osszegzes a feedre vonatkozik

kalka: a css a szar ezt elore mondom, valami tul szeles lesz es nem fer ki ezert le ugrik a sidebar

a TOVÁBB Continue reading �Zárt ajtók� atirasat pedig a template-ben kell megtenni

hogy moshu-t idezzem: link? forras? latatlanban nehez ilyen problemakat megoldani…

De jó, hogy ilyen gyorsak vagytok :slight_smile:

http://wordpress.org/extend/themes/ - innen töltöttem le a spring 1.5-ös sablont.

Õ pedig az áldozat: www.szosza.hu :frowning:

Én elhiszem, hogy a css a szar, de csak a more parancsot írtam be plusszba, és máris leugrott a sidebar. De nem értem miért? Csak egy parancs.

Köszi előre is!

ToRokZoli wrote:

hzse: az osszegzes a feedre vonatkozik

kalka: a css a szar ezt elore mondom, valami tul szeles lesz es nem fer ki ezert le ugrik a sidebar

a TOVÁBB Continue reading �Zárt ajtók� atirasat pedig a template-ben kell megtenni

hogy moshu-t idezzem: link? forras? latatlanban nehez ilyen problemakat megoldani...

ja okés, jó tudni (:

'kalka wrote:

Én elhiszem' date=' hogy a css a szar, de csak a more parancsot írtam be plusszba, és máris leugrott a sidebar. De nem értem miért? Csak egy parancs.[/quote']

Hát, lehet, hogy a CSS szar... de még annál is rosszabb, amit te művelsz: Word-ből másolsz direktbe belé a vizuál szerkesztőbe. Na, az mindig szétveri a designt!

Továbbá, NEM kézzel kell beleírni a "more" kódot, és főleg nem, amikor a vizuál állatot használja valaki, hanem tessék megtanulni azokat a francos gombokat: a zöld fa és az ABC között van a more gizmo!

Továbbá: a gombok közt az utolsóra kattintva, kapsz egy második sor gombokat, ahol van kettő hasonló - sárga mappán nagy T és sárga mappán nagy W.

Jelentésük: Beilleszt/Paste sima szövegként, illetve Word-ból.

Na, aki NEM WP-ben írja a szövegeit, hanem rusnya M$ Wordben, annak kötelező használni ezeket, hogy a billgécék által gyártott sok szart kigyomlálja a szövegből.

Próbáld meg újragyártani a 2 bejegyzést a fenti módon (használd a Paste as plain Text gombot) - elvben működnie kell!

Jó pap is holtig tanul :slight_smile: Köszönöm a segítséget, megyek is barkácsolni.

Jó hír: tanácsodra visszajött a sidebar! :slight_smile: :slight_smile:

Viszont, a Continue reading ‘Zárt ajtókÂ’ -t hol írj át szimplán TOVÁBB szóra?

Még 1 utolsó kérdés: :slight_smile:

1. “Published Április 4th, 2008 by …” hol tudom magyarítani? Így nem találtam meg sehol, azaz nem tudom hol írjam át.

Asszem ennyi :slight_smile: Tényleg köszi a jó tanácsokat! :slight_smile:

nem ismerem a sablont, de valszeg valahol az index.php es a single.php korul kapisgalj

Vagy bármi más fájlban, ami dátumot (is) mutat, Amit keress

vagy the_time

A ‘parameterek’ helyére írjál, ami jólesik:

http://ca.php.net/manual/hu/function.date.php

a fenti oldalon van egy szép táblázat, hogy milyen értékeket lehet használni, pl.

-ből ez lesz: 2008. Április 9

ToRokZoli wrote:

valszeg valahol az index.php es a single.php korul

Egyik sem használható :( Monitorozok tovább...

Mert annak sablonnak a szerzője is az idióták közül való… theloop.php-ban vannak a keresett kódok.

Mind agyon kéne lőni azokat a sablon szerzőket, akik egyetlen Loop-ot használnak minden template fájlban, hogy aztán még véletlenül se lehessen testreszabni a különféle nézetek megjelenítését :slight_smile:

wp-includes/post-template.php itt találhato a more link text-ért felelős rész.

Ezt a függvényt keresd:

és a more link text részt cseréled arra, amire akarod. Pl. Tovább…

a középső paraméter felel azért, hogy a tag meg legyen-e jelenítve (true vagy false). False az alapértelmezett, ilyenkor megjelenik.

Gyanús volt nekem…

Megtaláltam a post-templatet:

function the_content($more_link_text = ‘(more…)’, $stripteaser = 0, $more_file = ‘’) {

$content = get_the_content($more_link_text, $stripteaser, $more_file);

$content = apply_filters(‘the_content’, $content);

$content = str_replace(’]]>’, ‘]]>’, $content);

echo $content;

}

function get_the_content($more_link_text = ‘(more…)’, $stripteaser = 0, $more_file = ‘’) {

global $id, $post, $more, $page, $pages, $multipage, $preview, $pagenow;

Az első kettő more link text-et átírtam a TOVÁBB szóra, bár nem jelent meg a blogban a parancs, de legalább eltűnt az a “Cotinue…”. Így is jó nekem, mert a címre rákattintva olvasható az egész bejegyzés, és nincs ott az a zavaró kék angol szöveg. Köszönöm a tippet!

semmi

Quote:

wp-includes/post-template.php itt találhato a more link text-ért felelős rész.

Má' elnézést, de az egetverő marhaság, hogy egyetlen szó fordításáért WP core file-ba belepiszkálni.

A megoldás ott van a theloop.php-ban, ahol a the_content() tag van:

the_content("Continue reading '" . the_title('', '', false) . "'");

nos, a fenti, 71-ik sor helyett használd azt, hogy

the_content('tovább');

Ennyi. Sorry, tegnap átsiklottam e kérdés fölött.

Általános tanulság: ha nem világvége, akkor SOHA ne nyúlj bele a WP motor fájlokba, amit csak lehet (és ez az esetek 99,99%-a), szerkeszd a sablon fájlokban!

“Má’ elnézést, de az egetverő marhaság, hogy egyetlen szó fordításáért WP core file-ba belepiszkálni.”

akkor segíts nekem légyszives. ha nem engedélyezem a hozzászólást egy posthoz, akkor a megjelenő “Comments Off” részt hol tudom lefordítani?

mert jelenlegi tudásom szerint csak a “comment-template.php”-ban van benne… :o