Hiányzó munkakönyvtár üzenet!

jó-jó csak ez a “mindnennek adtam 777et” félreérthető volt :wink:

De odaírtam azt is,hogy “Aminek kell” :stuck_out_tongue:

és a wordpressben is az a mappa van megadva feltöltési mappának?

Igen, 5ször ellenőriztem…eddig ezzel sose volt gond még ingyenes szolgáltatóknál se,ezért vicces hogy egy tizenpárezer forintos tárhelynél meg igen…

Kedves “MUNKAKONYVTAR NEM LETEZIK” hibaüzis kollégák!





Én is nyűglődtem ezzel a problémával. Nekem az alábbi volt a megoldás: Próbáljátok meg a WP fájlokat tartalmazó mappával egy szintre egy “temp” nevű mappát gyártani. Ennyi. Ha a főkönyvtárba lett telepítve a blog, akkor ehhez a szinthez már nincs írási jogotok, a rendszergazdát kérjétek meg. Nekem mázlim volt, mert én eleve egy alkönyvtárba tettem a blogot, így tudtam az alkönyvtárral egy szintre tenni a temp-et. Amúgy nem kell 777 hozzáférés, nálam csak a tulajdonosnak van full jog beállítva, és működik.:wink:

általában egy public_html, wwwroot, www tökmindegy milyen mappa előtti (/home/felhaszn.név) mélységig adnak hozzáférést egyszerű okokból. így ide (ha nem tiltja a szabályzat) létre lehet hozni a kért mappát :P…





000webhost pld pont nemszereti, de talán le lehet emailezni velük:)

Na,az eplanet pont kivétel;) Ott nincs se public_html,se wwwroot se semmi…helyből a gyökérnél kezd…kitalálok valamit majd…

htaccess legalább van?





valahova beírtam már egy kódot amivel egy mappával feljebb viheted a gyökered.





vagyis csinalsz egy wp mappát(így: /(eddig tudsz felmenni max, alapértelmezetten ide amit töltesz már látszik is!) és csinalsz egy /wp-t a /be pedig teszel egy htaccess-t amivel "úgy csinál mintha a /wp lenne a /…





de ez strukturalisan ne erdekeljen. mert csinalhatsz egy /temp-et is és meg is oldottad a dolgot…





Tehát a weblapod így éred el mégis: oldalad.fpn.hu nincs semmi /wp :smiley:


oregsas wrote:

Kedves "MUNKAKONYVTAR NEM LETEZIK" hibaüzis kollégák!


Én is nyűglődtem ezzel a problémával. Nekem az alábbi volt a megoldás: Próbáljátok meg a WP fájlokat tartalmazó mappával egy szintre egy "temp" nevű mappát gyártani. Ennyi. Ha a főkönyvtárba lett telepítve a blog, akkor ehhez a szinthez már nincs írási jogotok, a rendszergazdát kérjétek meg. Nekem mázlim volt, mert én eleve egy alkönyvtárba tettem a blogot, így tudtam az alkönyvtárral egy szintre tenni a temp-et. Amúgy nem kell 777 hozzáférés, nálam csak a tulajdonosnak van full jog beállítva, és működik.;)








akkor ez biza szarul beállított szerver (php). rosz helyre van beállítva a uploadtmp, vagy be sincs állítva

hqrg, nem hiszem, mert a közvetlen link struktúrát se engedi módosítani mert összeomlik a rendszer… :cool: Tiszta extra.hu csak fizetősben :wink:

Sziasztok!











Én az Extrára telepítettem fel a WordPress legújabb változatát. Olvasgattam a fórumokat, és óva intettek az Extra.hu-tól, de mondom megér egy próbát. Sikerült beállítanom, feltelepítenem a wwwroot mappába. Ezután minden kiválóan működött, igaz a vezérlőpult elérése egy kis fejfájást okozott de azt gyorsan meg is oldottam.











A probléma ott kezdődik, hogy úgy szerettem volna beállítani az oldalt, hogy ne kelljen Total Commanderrel állandóan fájlokat feltöltögetni a szerverre. Meg is találtam, hogy a WordPressnek van beépített fájlfeltöltője. Mondom éljen, király ez a blogmotor!











23%; 50%; 87%; 100% Feldolgozás. Óóóó, még ki is ír mindent.





Aztán egyszer csak, Hiányzó munkakönyvtár.











Gyorsan meg is találtam ezt a fórumot, beállítottam mindent, a wwwroot mappával egy szintre létre is hoztam egy tmp (nem működött) majd egy temp mappát. Ezzel sem működött. Ezek előtt természetesen először létrehoztam egy mappát a wp-content mappában (uploads), a beállításoknál be is állítottam, hogy ez legyen az alap mappa amibe feltölti a cuccost. Ezzel sem működött. Írtam az Extrának, értetlenül állnak a dolog előtt.











Tehát WordPress veteránok, felétek fordulok segítséghez! Válaszotokat várom!

(az admin felület azért nem megy, mivel összeveszik az extras bannerbeszuro js a wp admin js-el. alternatíva: használj asztali bloggoló cuccot, vagy regisztrálj WordPress blogot, pl. nálam)











Mikor írtál? Meg lesz szerintem csinálva. Bár ugye most nem dolgozik senki már, majd holnap.

Nana charlie! Van aki igen! :stuck_out_tongue:

Nos az Extra végülis megoldotta a feltöltéssel adódó gondokat, és segített. Csak létre kellett hoznom egy extra-php-upload mappát. :smiley:











Ám van egy másik problémám, most már kiválóan feltölt mindent a szerverre, de nem jelenít meg semmit. Egyszerűen kipróbáltam minden fájlformátumot, de amikor beteszem a cikkbe, egyszerűen nem jelenik meg a kép, pedig amikor hivatkozásból teszem be, kiválóan megjelenik. Nem értem…irritated.gif

mi a cím?

Sziasztok!











Nekem is ugyan ez lenne a problémám. A tárhelyért fizetek havonta, így nem lehet arra fogni, hogy amiatt azért van ez a hiba mert ingyenes.











A problémám az lenne, hogy egészen a múlthétig tökéletesen műkdött az oldalon a képfeltöltés, de azonban ma(december 1) amikor rakni akartam fel egy újabb képet kiírta, hogy Hiányzó munkakönyvtár! Létrehoztam oda a temp, tmp könyvtárakat ahogyan itt írtátok, de semmi változás. Át lett állítva, hogy ne csoportosítsa hónap szerint se. Ekkor se történt változás.

















(http://www.idejonneacim.hu/blog/ -így lehet elérni a blogot, vagyis alkönyvtárba van az egész)











Most mit tegyek?





Segítségeteket előre is köszönöm

A blog.hu-ról szeretném átimportálni a blogomat egy atw-s oldalra. Ott letöltöttem az xml fájlt és tölteném fel az atw-re wordpresses importálással és azt írja ki, hogy hiányzó munkakönyvtár!





Mit lehetne tenni?





Köszi

hozd létre a mappát ami kell neki wp-content/uploads és annak is írhatónak kell lennie.

Nálam is előjött ez a probléma, persze nem magától. A WP - Database Security pluginnal megváltoztattam a table prefix előtagot, nem kellett volna, de hát ugye mindenki a saját hibájából tanul. Most sikerült rendbe hoznom a dolgokat, de ha képet akarok feltölteni,. akkor engem is ez az üzenet fogad “MUNKAKONYVTAR NEM LETEZIK”. A szerveren van tmp fájl, az uploads mappa 777-es jogosultságú, elvileg minden jó, még sem működik. Kipróbáltam ezeket a tippeket is, de nem jött helyre a cucc…:S Valaki tudja mi van ilyenkor?

Ja igen bocs, könyvtár. :slight_smile: az már már meg volt… így hát marad a szolgáltató. :S