Ha szereted MU-t, akkor a Buddypress-t imádni fogod

használj xamppot…

vagy éppen WAMP-ot. A telepítése után a magyar nyelv bekapcsolható rajta / benne / neki.

akkor olyan szerveren ahol nem engedélyezett a .htaccess fájlok futtatása (pl ingyenes tárhelyek) ott nem is használható a buddypress?


'SZAMigabi' wrote on '2010-08-02:




akkor olyan szerveren ahol nem engedélyezett a .htaccess fájlok futtatása (pl ingyenes tárhelyek) ott nem is használható a buddypress?





Futtatható, csak akkor oldalat.ingyenhely.hu/blogneve/ címen lehet elérni majd a blogokat és nem blogneve.oldalad.ingyenhely.hu, ami mondjuk elég érdekesen is néz ki.

Sziasztok!











Lehet, hogy kicsit buta a kérdésem, de azért felteszem :slight_smile: Tegnap szervercsere volt, és átkerült a weblapom az új gépre, gondoltam lefrissítem 3.0.1-re. Sikerült is, megy minden. Két gondom van. Az egyik, hogy ha a “Redirect” plugin be van kapcsolva, akkor az utolsó megadott hír linkje lesz a kezdőoldal linkje, mindaddig, míg a redirectet nem törlöm. Máshol is volt ilyen probléma, ahogy nézelődtem, lesz ennek javítása? A másik pedig maga a Buddypress. Hogyan tudom aktiválni, telepíteni, használni? Pont a közösségi funkciók miatt lenne jó, mivel a weblapom egy “partyoldal”.











( www.partyanimals.hu )











Köszi előre is a válaszokat!











Bohács József

Tboy: a Buddypress egy plugin. Itt van a leirása és a letöltése. Eredendően angol, de van benne egy pot file, poEdit-tel lehet magyarra forditani.












'syska' wrote on '2010-08-03:




Futtatható, csak akkor oldalat.ingyenhely.hu/blogneve/ címen lehet elérni majd a blogokat és nem blogneve.oldalad.ingyenhely.hu, ami mondjuk elég érdekesen is néz ki.








végül is nekem nincs is szükségem az egyéni blog részre, csak a közőségi részére...

'varnyu' wrote on '2010-08-03:




Tboy: a Buddypress egy plugin. Itt van a leirása és a letöltése. Eredendően angol, de van benne egy pot file, poEdit-tel lehet magyarra forditani.





http://wordpress.org/extend/plugins/buddypress/











Szia!





Köszi, nézem is. Ehhez már külön theme kell ugye? A meglévőbe nem lehet bekapcsolni. Valami ilyesmit észleltem.





Tboy

akkor .htaccess nélkül miért nem megy easyphp-n?


'Tboy' wrote on '2010-08-04:




Szia!





Köszi, nézem is. Ehhez már külön theme kell ugye? A meglévőbe nem lehet bekapcsolni. Valami ilyesmit észleltem.





Tboy











A BP nem WP. A BP-sablonok fejlesztéséhez gyökeresen máshogy kell hozzáállni, szinte verzióról verzióra változik, fejlődik. Nem kezdőknek való ez a plugin, ha "igazi" BP-sablont szeretnél, mint pl. a SixaPress (2), amit Izuddin Helmi tervezett (ő fejlesztette pl. a WooThemesnek az Irresistible, a Groovy Video, a Meta-Morphosis, a Groovy Photo, a Groovy Blog, a Therapy és a MyStream témákat is; a SixaPresst eladta a SoloStream.com-nak, hamarosan (2-3 hónap) megvehető lesz ott). Ha "nem igazi" BP-sablont szeretnél, akkor kb. olyanokkal fogsz találkozni, mint a ReviewIt (2). Az "ilyen" sablonok community része (azaz maga a BP-theme, a lényeg) gyakorlatilag nincs "templételve" és nem illeszkedik stílusban az oldalhoz (mivel a BP igényes default sablonja az a BP default sablonja, értelemszerűen, nem pedig XY témáé). Nagyon sok "igénytelen" gyakorlatilag BP default sablonnal lehet találkozni (fizetőssel, ingyenessel egyaránt): alapvető fejlesztői "hiba" ("igénytelen" hozzáállás), ha egy BP-témát, korábbi "WP-fejjel" kezdünk el fejleszteni... és kapunk egy relatíve igényes WP-témát, nem-passzoló, borzasztó BP-kinézettel. Bár ez is, mint minden, ízlés kérdése.

'Tboy' wrote on '2010-08-04:




Szia!





Köszi, nézem is. Ehhez már külön theme kell ugye? A meglévőbe nem lehet bekapcsolni. Valami ilyesmit észleltem.





Tboy











A Buddypress egy plugin. Amivel egy közösségi oldalt is létre lehet hozni a MU-ból vagy az új multisite-os 3-as verzióból is. De ez is csak egy bővitmény. Kétségtelenül kissé nagy és nem 1-2 nap kell, hogy rájöjjön az ember minden csinjára-binjára. Használhatod szinte bármilyen sablonnal. Mert egy "egyszerű" bővitmény. Viszont a wordpress.org-on találhatsz olyan sablonokat, amik konkrétan a Buddypress használatához készültek. Talán nem olyan látványosan csicsásak, kissé egyszerűbb külleműek, de épp ezért is célszerű az elején ezekkel gyakorolni a Buddypress használatát, beállitásait, mert ezekkel talán a legkönnyebb megtanulni. Aztán, mikor az ember már belejött egy kicsit, akkor érdemes esetleg pénzt is áldozni olyan dizájnos profi témákra, amiket még erre csináltak. Az elején mindenképp ajánlatos az egyszerűbb Buddypress-kompatibilis sablonok használata. Gyakorolni tökéletes :)

'varnyu' wrote on '2010-08-09:




A Buddypress egy plugin. Amivel egy közösségi oldalt is létre lehet hozni a MU-ból vagy az új multisite-os 3-as verzióból is. De ez is csak egy bővitmény. Kétségtelenül kissé nagy és nem 1-2 nap kell, hogy rájöjjön az ember minden csinjára-binjára. Használhatod szinte bármilyen sablonnal. Mert egy "egyszerű" bővitmény. Viszont a wordpress.org-on találhatsz olyan sablonokat, amik konkrétan a Buddypress használatához készültek. Talán nem olyan látványosan csicsásak, kissé egyszerűbb külleműek, de épp ezért is célszerű az elején ezekkel gyakorolni a Buddypress használatát, beállitásait, mert ezekkel talán a legkönnyebb megtanulni. Aztán, mikor az ember már belejött egy kicsit, akkor érdemes esetleg pénzt is áldozni olyan dizájnos profi témákra, amiket még erre csináltak. Az elején mindenképp ajánlatos az egyszerűbb Buddypress-kompatibilis sablonok használata. Gyakorolni tökéletes :)








A WP sablon nem BP sablon és a BP csak azért bővítmény, mert a bővítmények könyvtárba "kell" másolni: a Guinness sem sör, hanem Guinness :) Persze valahová be "kell" kategórizálni és ilyenkor mindig sört mondunk rá... Egy Dreherrel, vagy egy Akismettel nincs ilyen gond.





(Gyakorlásra én a BP saját, default sablonját ajánlanám...)





Visszatérve picit a "Guinness sem sör" gondolatra:





Quote:

For the first time in over 8 years, the core development team is not working on the next version of WordPress, but rather on an initiative that’s been dubbed "3.org". 3.org is a very appropriately named project that is focused on building and polishing the surrounding elements of WordPress rather than on WordPress itself. (BuddyPress and bbPress - The Future by John James Jacoby in BuddyPress.org's Blog)

Ha azt mondjuk, hogy a WordPress egyik pluginja a BuddyPress, akkor mit mondunk pl. a Group Documentsre? Azt, hogy a Group Documents a WordPress egyik pluginjának a pluginja? Vagy azt, hogy a Group Documents a BuddyPress pluginja? (“Természetesen” a Group Documentsnek lehet külön sablonja, ahogyan az összes, jelenleg több, mint 200 BuddyPress pluginnak is.) Ha azt mondjuk, hogy a Group Documents a BuddyPress pluginja (és általában ezt mondjuk), akkor a WordPress (Occam borotvája szerint) kihullik ebből a beszédből és a BuddyPress domborodik, mind a több, mint 200 esetben… :slight_smile:

Kalanyos: én nem kétlem, hogy te értesz a Buddypress-hez, valszeg 100x jobban, mint itt sokan. Én csak egy icipicit, ezért magamat még a sokba sem tenném be. De - talán épp a hozzáértésed miatt - olyan tudományos és profi volt a magyarázatod, amivel könnyen el lehet esetleg venni néhány bátortalan kezdő kedvét. Azt meg nem kéne :slight_smile:











Azért irtam, amit irtam. Ha a Buddypress-ről először tőled olvastam volna ezeket, amiket irtál, hát még arra se vállalkoztam volna, hogy letöltsem, nem arra, hogy telepitsem és megpróbáljam használni :smiley: :smiley:


'varnyu' wrote on '2010-08-10:




Kalanyos: én nem kétlem, hogy te értesz a Buddypress-hez, valszeg 100x jobban, mint itt sokan. Én csak egy icipicit, ezért magamat még a sokba sem tenném be. De - talán épp a hozzáértésed miatt - olyan tudományos és profi volt a magyarázatod, amivel könnyen el lehet esetleg venni néhány bátortalan kezdő kedvét. Azt meg nem kéne :)





Azért irtam, amit irtam. Ha a Buddypress-ről először tőled olvastam volna ezeket, amiket irtál, hát még arra se vállalkoztam volna, hogy letöltsem, nem arra, hogy telepitsem és megpróbáljam használni :D :D








Nagyon igazad van, másrészt a BP finom (ahogy a Guinness is), csak BP-ként kell vele bánni (nem érdemes "lesörözni").

Nekem lenne egy olyan problémám, hogy feltelepítettem a Buddypresst és nem elérhető a felhasználói blog, vagyis a mappák megtalálhatóak, de nincs feltelepülve. Nincs külön bővítmény része stb…





Azt szeretném megtudni, hogy hogyan tudom bekapcsolni ezt?





A másik problémám az,hogy bejegyzéseket tökéletesen tudok írni és publikálni, de nem tudok hozzászólni, mert a következő hibát írja ki:





Fatal error: Call to undefined function get_header() in /mnt/storage/www/virtual/xyz.hu/test/htdocs/wp-content/themes/bp-default/index.php on line 1











A probléma valószínű a közvetlen link lesz, mivel a közvetlen linkhez a következőt kellett megadnom, hogy működjön a buddypress:





wp-content/themes/bp-default











Nem találtam válaszokat sajnos sehol erre a problémára ezért is köszönöm előre is a segítséget!


'Kalanyos' wrote on '2010-08-11:




Nagyon igazad van, másrészt a BP finom (ahogy a Guinness is), csak BP-ként kell vele bánni (nem érdemes "lesörözni").








Illetve még valami, "ahogyan" a WP összeolvadt a WPMU-val, nem kizárt, hogy valamikor a BP is beolvad. Ami biztos, hogy már a BP-t is Mullenwegék hosztolják. Ami erősen elképzelhető, az az, hogy amikor a BP és a BBP (ezt is Mullenwegék hosztolják) teljesen összeolvad, akkor lehet egy WPWPMU + BPBBP házasság. És akkor az lesz simán a WordPress szvsz. Efelé tendál a web...

Sziasztok!





Kellene egy kis segítség!





Most ismerkedem a Wordpressel és a Buddypressel is…Szeretnék egy közösségi oldal szerűt csinálni felraktam a 3.0.1-es Wordpress-t és az 1.2.5.2-es Buddypresst a szerveren php5, mysql, phpmyadmin, apache2 van. A közvetlen linkek alapbeállításon vannak. A .htaccess így néz ki:




BEGIN WordPress



RewriteEngine On


RewriteBase /


RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f


RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d


RewriteRule . /index.php [L]





# END WordPress





De sajnos ezek ellenére oldal nem található hibát kapok! Mit kell csinálnom, hogy minden működjön? Gondolok én itt a profiloldalra és a többire...


Válaszokat előre is köszönöm!

Nézd át ezt a linket: Wordpress Codex - Create a network Már csak azért is, mert kicsit több mindennek kell lennie a htaccess-ben,ha jól csinálod… :slight_smile:

Hűha…Nagyon király! Van még jó néhány hiba amit kikell javítanom…:smiley:





Köszönöm szépen a gyors segítséget!:smiley: