Ha szereted MU-t, akkor a Buddypress-t imádni fogod

Hello











Van két MU-s projektem és a Buddypress is kipróbáltam.











És…











… nem bírok leszokni róla.











Ha MU-t használsz okvetlenül rakd fel.











Nem csak a közösség építés miatt, hanem utra könnyű a blogok kezelése.





Akár negyven blogot is egy kattintással elérsz.





Nem kell gondolkozni milyen aldomént adtál neki.





Szóval imádom és a userek is imádják.











Minden MU-hoz Buddypress-t











András





u.i: a fordítással majdnem kész vagyok

:slight_smile: igen, ismerős.


'András7777' wrote on '2009-09-05:




Hello





Van két MU-s projektem és a Buddypress is kipróbáltam.





És...





... nem bírok leszokni róla.








Minden MU-hoz Buddypress-t





András


u.i: a fordítással majdnem kész vagyok








András rajongásod Buddypress iránt engem is megcsapott. Fel fogom, rakni, bár nálam a MU, nem nyitott, de talán így is használható lesz. Néztem a videós oldaladat, gratulálok jók a videók.

Lehet a Buddypress-el kiépíteni úgy egy közösséget, hogy legtöbb tagnak nincs blogja.

Egy kérdésem lenne hozzátok! Minden oké, rendben müködik a MU és a Buddypress is. A problémám annyi, hogy létrehozok egy blogot, új felhasználót. A főoldalamon www.valami.hu a “Blogok” menűre kattinva azt írja hogy nem talál blogot. A “Blogok” linkje pedig ez: www.valami.hu/blogs





Kell egy ilyen mappát létrehoznom a tárhelyen és magától odateszi a blogokat, vagy valami mást kell tennem? Mivel már sok segítséget kaptam itt, remélem erre is lesz megoldás. Minden klappol, csak ez nem “müködik” Köszi előre is!


'zsilett' wrote on '2009-09-18:




Lehet a Buddypress-el kiépíteni úgy egy közösséget, hogy legtöbb tagnak nincs blogja.








Persze


Ha nem akar blogolni akkor nem kér blogot.





András

'toecksimbo' wrote on '2009-11-14:




Egy kérdésem lenne hozzátok! Minden oké, rendben müködik a MU és a Buddypress is. A problémám annyi, hogy létrehozok egy blogot, új felhasználót. A főoldalamon www.valami.hu a "Blogok" menűre kattinva azt írja hogy nem talál blogot. A "Blogok" linkje pedig ez: www.valami.hu/blogs


Kell egy ilyen mappát létrehoznom a tárhelyen és magától odateszi a blogokat, vagy valami mást kell tennem? Mivel már sok segítséget kaptam itt, remélem erre is lesz megoldás. Minden klappol, csak ez nem "müködik" Köszi előre is!








Szia





Írd be a domained mert ilyen problémát még nem tapasztaltam.


András

Ha létrejön egy blog, akkor más teendőd nincs is.











Nem az aldomain szerint teszi be a blogokba, hanem a title tag szerint. Én is hasonlóan jártam (az első, egyetlen bloggal), amire azért a véletlenszerű blog - random blog - rátalált.

Sziasztok! Az X akták megoldódtak! A létrehozott blogokat nem tettem nyilvánossá. Khmm:))) Köszönöma gyors reagálást az éjszaka közepén! és a sok sok melot a cuccal! szép napot…

Sziasztok











Arra lennék kíváncsi, hogy ha a BuddyPress nekem csak arra kéne, hogy közösségi funkciókkal lássak el egy oldalt, illetve képeket, videókat tölthessenek fel a tagok az adatlapjukra, akkor is szükséges a WP MU?





Arra nekem igazából nincs szükségem, hogy külön bloggal rendelkezzen minden tag. Úgy olvastam már működik sima WP-vel is a BudyPress, de valaki írta, hogy együtt a kettőnek semmi értelme. Nos, nem tudom mennyire lehet igaza, mindenesetre biztos van értelme, ha megcsinálták a fejlesztők. Melyiket érdemes használni? Várjam meg a WP 3.0-át, amiben benne lesz már a MU is és azzal?











A kérdés akkor is fennmarad, melyiket használjam:





-WP sima mostani verzió + Buddy





-WP MU mostani + Buddy





-WP 3.0 + Buddy (azon belül sima vagy MU)











Nemsokára lesz tárhelyem és elkezdem bogarászni MU + Buddyt, hogy jobban megértsem, de attól függetlenül a javaslatokat szívesen várom :slight_smile:











Tehát a lényeg még egyszer: NEM kell / nem akarok több blogot kezelni / nem lesz a felhasználóknak blogja,





de közösséget tudjanak alkotni, tartalmakat tudjanak felrakni saját maguknak (pl. kép) az adatlapra, kommentelés, beszélgetés, interaktív legyen az egész.











Köszönöm





Üdv.

Szerintem a Buddy csak MU-val “megy”, a 3-as meg mindjárt kész, már minek az előző…





tehát én a harmadik megoldást javaslom, és ott már nincs is “sima vagy MU”, “csak” WP, az egy és oszthatatlan :slight_smile:


'CsP' wrote on '2010-05-26:




Szerintem a Buddy csak MU-val "megy", a 3-as meg mindjárt kész, már minek az előző...


tehát én a harmadik megoldást javaslom, és ott már nincs is "sima vagy MU", "csak" WP, az egy és oszthatatlan :)








Már meg standalone installal is.

Nagyon jó kezdeményezés a Buddypress, csak az nem tettszik, hogy minden oldal tetjére beteszi a “Buddypress menüt”.





Hogy lehet kivenni minden oldal tetejéről azt a menüt?

http://www.google.hu/search?hl=hu&client=firefox-a&hs=oMB&rls=org.mozilla%3Ahu-HU%3Aofficial&q=disable+buddypress+top+bar&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

Íme két plugin, ami megcsinálja :slight_smile:











http://wordpress.org/extend/plugins/remove-buddypress-admin-bar/











http://wordpress.org/extend/plugins/remove-buddypress-adminbar/

Megint megtanultam valamit smile.gif Ha ki akarok iktatni valamit, akkor elé írom a google keresőben, hogy “disable” vagy “remove” Ezredjére…


'DjZoNe' wrote on '2010-06-11:




Íme két plugin, ami megcsinálja :)





http://wordpress.org/extend/plugins/remove-buddypress-admin-bar/





http://wordpress.org/extend/plugins/remove-buddypress-adminbar/








Erre nem kell külön plugin, wp-config.php:


Code:

define( 'BP_DISABLE_ADMIN_BAR', true);

Sziasztok Fel raktam a WP 3 -at egy EasyPHP szervere hogy ki próbáljam a BuddyPress-t. Minden rendben volt, fel is telepítem a BuddyPresst és ha bármely funkcióját el szeretném érni ilyen hiba üzivel találom szemben magam









Quote:

Object not found!





The requested URL was not found on this server. The link on the referring page seems to be wrong or outdated. Please inform the author of that page about the error.





If you think this is a server error, please contact the webmaster.


Error 404


127.0.0.1


07/29/10 08:53:09


Apache/2.2.14 (Win32) PHP/5.3.2








Tehát nem találja a fált...


mi okozhatja a hibát?





Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Permalink struktúrát frissítsd és próbáld újra. :slight_smile:





(Próbáld meg az alap ?=idxx -re visszaállítani. Van sok ilyen kamuszerver program, ami nem bírja a htaccess-t lekezelni.)

vissza állítottam alapra de semmi változás :frowning: