Fordítási nehézségek, segítségkérés hozzáértőktől


'MagyarÚr' wrote:




Rájöttem a frissítés megoldotta a szétesést. :) Erre ki gondol? Írnál egy pár sort a fordításról mit kell vele tennem stb.








Letöltöd a [font=arial, sans-serif:i3jz39oy]Codestyling Localization Plugint, ennek segítségével mélyebb Wordpress tudás nélkül is tudsz fordítani pluginokat. A megfelelő PO fájlt letöltheted innen (alul az expot linkre kattintva). Ezt FTP- kezelő programmal felmásolod a szerveren a megfelelő helyre a language könyvtárba és utána az admin felületen a[/font:i3jz39oy]Codestyling Localization Plugin már segíteni fog az mo fájl létrehozásában. Ez kell ahhoz, hogy magyarított felületet láss.(Nem teljes még) a szerkesztés után a fenti részen az mo fájlt mindíg menteni kell módosítás után!

Itt is megírok mindent a calpress-re a választásom azért esett mert képeket is megtud jeleníteni a naptár nézetben. Már mindent megpróbáltam hogy magyar legyen a felülete teljesen. Az admin oldala nem is érdekel. Tegnap is az egész napom ráment és a mai is eddig de csak angolul jelenik meg. Az all in one nem tudom, hogy tud-e képet megjeleníteni a calpress bővítménynek megnéztem az oldalát és az tud. Azt sem írja, hogy csak a pro verzió. Mellesleg poedittel létrehoztam mindkét hu.HU fáljt az all in one-hoz nekem mégsem lett magyar. Biztos én csinálok valamit rosszul de nem bírok ezekkel a bővítményekkel ill. a fordításukkal. Már egy pár dolgot sikerült lefordítanom de ezek kifogtak rajtam.

egy ilyen nem túlzottan bátorító dolgot találtam:





"





Some upcoming features will only be availble only in CalPress Pro





    [*]Users can set Event reminders directly from calendar front end

    [*]Event reminders are sent via e-mail or SMS Messaging via Twillio integration

    [*]User created events with optional admin approval

    [*]Additional HTML formatting in Event Details

    [*]Multi Language Support

    [/list]



    "

Na ez az én hülyeségem ezt nem láttam. Esetleg ismertek egy olyan event calendart ami tud képeket kezelni vagy marad a vásárlás…


'MagyarÚr' wrote:




Na ez az én hülyeségem ezt nem láttam. Esetleg ismertek egy olyan event calendart ami tud képeket kezelni vagy marad a vásárlás...





Csináltam egy példaoldalt Neked, hogy lásd mit tud az [background=rgb(252, 252, 252)]All-in-One Event Calendar by Timely [/background][background=rgb(252, 252, 252)]alap változata (ez még nem is a prémium) Megtekintéshez kattints IDE! Ezek után nem tudom milyen képességekre volna még szükség... :)[/background]

Üdv!





[background=rgb(252, 252, 252)]All-in-One Event Calendar by Timely [/background][font=helvetica, arial, sans-serif:24ywjrta][background=rgb(252, 252, 252)]alap[/background][/font:24ywjrta]





Ha simán telepítem szétesik az oldal: http://wordpress.org/support/topic/plugin-all-in-one-event-calendar-fatal-error-2 ugyanez a hiba nálam is. Ha frissítem a a pro-ra





Akkor ugrik a magyar nyelv.

Köszönöm a segítséget a fenti linken található megoldással sikerült telepítenem és magyar.
















  1. Delete ALL ai1ec kapcsolódó fájlok (főleg wp-contetn/themes-ai1ec) keresztül FTP.




  2. Töltse le az új változat (vi.8.3 most) a time.ly honlapján.




  3. Kattintson a jobb gombbal a mappára, és lépjen a Tulajdonságok parancsra. [background=rgb(201, 215, 241)]A Biztonsági részben az alsó, kattintson a “Tiltás feloldása”. [/background]





    Ez itt kicsit érthetetlen volt én kibontottam megszüntettem az írásvédettséget újra zipp-eltem és így sikerült feldobnom a szerverre. Amíg ezt nem csináltam meg a szerverre sem ment fel.





    4.Most bontsa ki a fájlokat, és töltse fel őket wp-content/plugins FTP-n keresztül.




  4. Keresse meg a műszerfal - domain / wp-admin.




  5. Aktiváld a plugin.





    Ez működik a “Ai1ec_File_Not_Found” hiba felett.

A letölthetőség kedvéért csomagoltam be, de felmásolni kicsomagolva kellett volna :smiley: mindegy örülök, hogy sikerült.

Fordítással kapcsolatban lenne egy kérdésem, egyszer már a newstone témát lefordítottam, és ott minden jól is ment, most a coaster night ridesen dolgozom, alapból a gond, hogy csak mo fileok voltak, azok is németül, spanyolul, franciául és oroszul. Találomra a spanyolt átkonvertáltam po formába, meg is nyitja a poedit, de ha ezt átfordítom hogyan tudom “beélesíteni”, hogy a sablon ne az alap angolt lássa, hanem ezt?

Segítsetek!











Két WP alapalú honlapot használok, egy a sajátom a másik az egyesületünket népszerűsíti.





A honlapok felépítése megfelel az igényeinknek és frissítése, melyeket saját magunk végezünk egyszerű, de találtunk bennük egy szembeötlő helyesírási hibát.





Ennek kijavítását szeretnénk kérni a magunk, illetve további felhasználók érdekében.











A honlapok www.kepesrepules.com (ez egy régebbi verzió)





www.helytortenet.monor.com (ez újabb)











A hiba konkrétan a " tartallmaz" szó, mely helyesen csak " tartalmaz, egy “l”-el.





Ez vélhetően a program által generált automatikus beírás akkor keletkezik, amikor a bejegyzésben képek is vannak. Elég szembetűnőmert a nyitó oldalon jelenik meg, a bejegyzések címei alatt. A régebbi és az újabb verzióknál is fenn áll ez a hiba.











Számunkra, egyébként nem fontos az az információ, akár hiányozhat is.











Kérnék, ha lehetséges a program javítását és kérnénk javaslatot, hogyan javíthatnánk ki a sajátjainkat.

















Köszönettel





kajakos











Köszönjük szépen a hibajelzést. Valóban létezett a hiba, amely az általatok (is) használt Twenty Eleven sablon nyelvi fájljában lakozott.











Lehetőség a javításra:




  1. Letöltöd a http://translate.wordpress.org/projects/wp/3.4.x/twentyeleven/hu/default címről a hivatalos .mo fájlt (percekkel ezelőtt javítottam), és feltöltöd a használt nyelvi fájl helyett.










  2. Megnyitod a sablon .po fájlját a poEdit szerkesztővel, kijavítod a hibát, és a program által létrehozott .mo fájlt feltöltöd az előbb említett helyre.

Tisztelt Farkas úr!











A javítást egy ismerősöm végzi és szerinte a teljes link kellene, mert nem működik a dolog.











Köszönettel





kajakos

A link működik. A wordpress 3.4.2-t letölti szépen az ismerősöd (a magyart) és abba benne van a megjelenés és a hozzá tartozó nyelvi fordítás is.

@kajakos











Mondd meg a kedves ismerősödnek, hogy a megadott hivatkozás működik. Ha nem hiszi el, vagy nem rákattintással indított (mert pl. te diktáltad neki a 3 ponttal együtt :slight_smile: ), akkor annyit mondj neki, hogy a WordPress hivatalos oldalán szíveskedjen megkeresni a hivatalos fordítás helyét. Ha jobban tetszik, akkor a GlottPress-t keresse.

Tisztelt Farkas Úr!











Sikerült a frissítés.





Kipróbáltuk, de az alaphiba továbbra is fenn áll.





Van-e más lehetőség?

















Köszönettel





Kajakos

buék,



az all in one event claendart hu mo poját ide tudja adni valaki?



lehetőleg a legújabbét! :wink: köszi

Üdvözlet!



A .po fájl fordítgatását innen , illetve a prémium változatot pedig innen töltheted le.



Az .mo fájlokat el lehet könnyen készíteni ezekből, de hamarosan az oldalamon is elérhetővé fog válni a letöltési linke az .mo fájloknak.



http://www.hunstart.hu



Fordítási projektek elérhetősége, amikhez bárki csatlakozhat:



http://www.translators.hunstart.hu/projects