Fordítási nehézségek, segítségkérés hozzáértőktől

Sziasztok!











Nem segít nekem valaki a fenti kérdésemmel kapcsolatban?

halló, engem is érdekelne, melyik fájlban kell átírni a Home-ot?

/themes/Decorativeart/include/firstmenu.php 25. sorban











Home







átírandó erre:







Kezdőlap







Mentés, majd odlal frissítése a böngészőben.Home











átírandó erre:











Kezdőlap







Mentés, majd odlal frissítése a böngészőben.Kezdőlap











Mentés, majd odlal frissítése a böngészőben.

Problémám adódott az easyrecipe pluginnal.





A plugin admin felületén be lehet állítani az adott szavak fordítását,pl: recipe type = recept típus.





A bejegyzés előnézetében az itt megadott fordításokat szépen be is emeli, ám amikor megjelenik a bejegyzés, azaz közzéteszem, akkor marad az angol szöveg.





Ebből arra következtettem, hogy valami fálj írás jogosultság problémája lehet, de nem jövök rá, hogy mi az.





Az oldal: kedvenc-receptek.hu





Most azért van rajt pl.: az Összetevők magyarul, mert már a kódban is turkáltam.





Feltettem localhostra a plugint, ott sem működik a fordítás.

easyrecipe megoldva.





Megoldás = wp és plugin frissítés.

Sziasztok!





Pár napja használom a Wordpress-t és akadt egy fordítási problémám. Rákerestem a fórumban, hogy ne kérdezzem meg ugyanazt, amit már másoknak megválaszoltatok, de nem találtam választ.











Egy régi sablont használok az oldalon, Picture-perfect a neve. Sajnos 2 éve nem frissítették. A lényeg az, hogy az oldal magyar nyelvre van állítva. A legtöbb szöveg magyarul jelenik meg, de sajnos nem minden. Például a komment beküldésének szövege angol maradt. Ha a Twenty eleven témát használom, akkor az is magyar.











Biztosan tudjátok, mit kell átállítanom, hogy az új téma kezelje ezen szövegek fordítását is. Azt már kinyomoztam, hogy ezek a szövegek nem a témából jönnek, tehát nem ott kell lefordítani. Itt el is akadtam.





Fontos lehet, hogy be van kapcsolva a hálózat mód.











Köszönöm!

A sablonhoz nincs egy .mo vagy .pot fájl? Ha van, akkor abba kell átírni.





Ha nincs, akkor a megjelenésben kell keresni és ott átírni.

Sajnos nincs hozzá. Megtaláltam, átírom a php fájlban. Köszönöm

Sziasztok!





Letöltöttem a calpress event calendar-t le is fordítottam de felmásoltam a fájlt és mégis angol marad ha valaki kicsit ráér segítsen.

Dobd fel a fordítást, és ránézünk. Úgy látom, hogy a .pot fájlban van rögtön 2 hiba, de csak fél szemmel kukkantottam rá.

Köszi Győző!

Szia,





Újracsomagoltam neked pár beállítással. Volt benne 60 új és 30 'felesleges' sor…





static.hgrg.info/calpress-event-calendar_repacked_20121009.zip


'hgrg' wrote:




Szia,


Újracsomagoltam neked pár beállítással. Volt benne 60 új és 30 'felesleges' sor..


static.hgrg.info/calpress-event-calendar_repacked_20121009.zip








Szia!


Telepítettem és angol... Mivel nem írtad meg,hogy van e valami dolgom még a bővítménnyel ezért rögtön fel is dobtam. Még a magyar nyelvet sem találja. Biztos az én hibám de annyi lehetőség van a változtatásra,hogy inkább kérdezek mielőtt bármit csinálnék vele. Ezért tisztelettel kérlek mondd ill. mondjátok meg miket kell az állományban kijavítani vagy befejezni. Esetleg gondoltam a hu.HU_jav_mo és a jav_po fájlok átnevezésére de gondoltam arra is,hogy a fordítás nem teljes.


Előre is köszönöm!

Kísérteties a hasonlóság az All-In-One-Event-Calendar és a CalPress Event Calendar között. Az All-In-One adatbázisába felvett tételek Nálam például a plugin kikapcsolása után és a Calpress bekapcsolása után a Calpresben megjelentek… :smiley: A Callpresben lévő felületeket nem tudtam mindenhol lefordítani ellentétben az All-In-One-ban majdnem teljesen kész már a fordítás :slight_smile: a felületek többsége már Magyarul jelenik meg. Klassz ez a plugin, de sok hiba van szerintem még benne javaslom a hasonlósága miatt az All In One Event calendar használatát (Nálam klasszul működik :wink: ).

Felraktam azt is és szétkapta az oldalt gondolom azért mert fent hagytak valami szemetet. Ez hibátlanul működik. Csak nem bírom a fordítást ráerőltetni. Ennek okát most sem értem.











[font='Times New Roman']Fatal error: Uncaught exception 'Ai1ec_File_Not_Found' with message 'The specified file 'event.min.js' doesn't exist.' in /chroot/home/batsanyi/batsanyi.hu/html/wp-content/plugins/all-in-one-event-calendar/app/helper/class-ai1ec-view-helper.php:124 Stack trace: #0 /chroot/home/batsanyi/batsanyi.hu/html/wp-content/plugins/all-in-one-event-calendar/app/controller/class-ai1ec-events-controller.php(176): Ai1ec_View_Helper->theme_enqueue_script('ai1ec-event', 'event.min.js', Array) #1 [internal function]: Ai1ec_Events_Controller->init('') #2 /chroot/home/batsanyi/batsanyi.hu/html/wp-includes/plugin.php(403): call_user_func_array(Array, Array) #3 /chroot/home/batsanyi/batsanyi.hu/html/wp-settings.php(302): do_action('init') #4 /chroot/home/batsanyi/batsanyi.hu/html/wp-config.php(96): require_once('/chroot/home/ba…') #5 /chroot/home/batsanyi/batsanyi.hu/html/wp-load.php(29): require_once('/chroot/home/ba…') #6 /chroot/home/batsanyi/batsanyi.hu/html/wp-blog-header.php(12): require_once('/chroot/home/ba…') #7 /chroot/home/ba in /chroot/home/batsanyi/batsanyi.hu/html/wp-content/plugins/all-in-one-event-calendar/app/helper/class-ai1ec-view-helper.php on line 124[/font]

szia,





amit felraktam az egy olyan file amibe beleraktam neked az elérési utakat és a függvényeket amiket elvileg le kell fordítania majd lefrissítettem a forrásfile-okból. mint írtam további fordítások szükséges és természetesen át kell nevezni a file-t, azért tettem hozzá a _jav-ot, hogy lásd ez egy megváltoztatott file…


'MagyarÚr' wrote:




Szia!


Telepítettem és angol... Mivel nem írtad meg,hogy van e valami dolgom még a bővítménnyel ezért rögtön fel is dobtam. Még a magyar nyelvet sem találja. Biztos az én hibám de annyi lehetőség van a változtatásra,hogy inkább kérdezek mielőtt bármit csinálnék vele. Ezért tisztelettel kérlek mondd ill. mondjátok meg miket kell az állományban kijavítani vagy befejezni. Esetleg gondoltam a hu.HU_jav_mo és a jav_po fájlok átnevezésére de gondoltam arra is,hogy a fordítás nem teljes.


Előre is köszönöm!








A calpress-hu_HU.po és calpress-hu_HU.mo fájl névre kell átnevezned a két fájlt akkor látni fogja. Mellesleg befejeztem a fordítást volt még benne pár sor hiány, de még így sem lett 100-as a fordítás a menüket nem fordítja le... :( használd amit az előző hozzászólásomban írtam. A két első fájl linkéről leszedheted a fordítást amit ma reggel javítottam .





Látom közben írtál: Javaslom szedd le mind a két plugint a callpresst és az all-in one event calendart is és csak az utóbbit rakd vissza és másold a mappájába a magyar fájlt.Amit itt találsz.

Leszedtem mindent. Feldobtam az all in one…t hiba ugyanaz oldal szétesik.











Calpress-t telepítem mégis angol nem is az admin felület zavar hanem a calendar nézetben legyen full magyar.





Calpress pot két hibát jelez amit a Győző is mondott.


'MagyarÚr' wrote:




Leszedtem mindent. Feldobtam az all in one.....t hiba ugyanaz oldal szétesik.





Calpress-t telepítem mégis angol nem is az admin felület zavar hanem a calendar nézetben legyen full magyar.


Calpress pot két hibát jelez amit a Győző is mondott.








El nem tudom képzelni mi okozhatja a szétesést. Nekem három különböző sablonnal három külön oldalon is megy hiba nélkül :( .

'szemcse' wrote:




El nem tudom képzelni mi okozhatja a szétesést. Nekem három különböző sablonnal három külön oldalon is megy hiba nélkül :( .








Rájöttem a frissítés megoldotta a szétesést. :) Erre ki gondol? Írnál egy pár sort a fordításról mit kell vele tennem stb.