Fordítási észrevételek

Sziasztok!











Találtam egy kis apró hibát, gondoltam jelzem:





TinyMCE -> Súgó -> Általános -> második bekezdés -> “Minden oldalnak két fő része van…” mondat elől hiányzik egy szóköz.

Köszi, amint lehet javítani fogom.

Köszi, javítva. SVN-ben már a javított szerepel.

Szívesen segítettem, mert tetszik a WordPress!

Nálam fölül az admin felületen „Visit site” felirat szerepel, korábban azt hiszem „Tovább az oldalra” volt. Melyik fájlban lehet ezt kijavítani?

talán a magyar nyelvi fileban aminek szerkeszthető változatát az svn repoban keresd…

A fordítás 100 %-os, mármint abban a tekintetben, hogy minden sor le van fordítva - ez is. :slight_smile:











Nem lehetséges, hogy frissítetted automatikusan a 2.7.1-et 2.8-ra, de az új magyar nyelvi fájlt nem másoltad be manuálisan a /wp-content/languages könyvtárba? (Merthogy azt nem viszi be automatikusan a frissítés…)











A magyar nyelvi fájl az svn-en túl, itt található: http://word-press.hu/wordpress-letoltesek/5

Ezen fellül pedig, ha létezik wp-includes/languages könyvtárad, akkor azt töröld.


Quote:

Ne idézz feleslegesen, kérlek!








Az akkor már nem kell?





Amúgy ezt a fordítást én sem tudtam...





up:


megnéztem..., és tényleg! :D


hehe, én is azt hittem, még nem teljes a fordítás :lol:

Nem adunk ki nem teljes fordítást.

Van egy olyan érzésem, hogy a 2.8.2-nél /de lehet hogy már hamarabb is/, de az Akismet beállításnál a zöld, azaz helyes mezőbe a rendszer “Érvénytelen kulcs.” szöveget ír.





Szerintem annak “Érvényes kulcs”-nak kéne lennie…





Nézzétek meg légyszives. Köszi.

Szervusz Mano!











Nem fordítási gond. Megnéztem.











Tapasztalatom szerint - amikor ilyenbe futok - azt teszem, hogy kijelölöm az Akismet kulcsot, majd ugyanoda Ctrl-V, és nyomok egy mentést - ezek után helyre áll a rend.

Igen, mentés után rögvest kiírja: “Kulcs ellenőrizve és elfogadva.”





De amint a menüben megint az Akismetre klikkelek: “Érvénytelen kulcs.”





Pedig ugyanaz a kulcs van alatta, amit előtte elfogadott és a háttér is zöld, mint említettem…

de ettől még működik a Rendszer… :slight_smile: (nekem legalábbis)

…nem is működési hibát jeleztem, hanem fordításit…

Jaaa, így már értem. :slight_smile:











Megnéztem egészen a 2.6.3-ig visszamenően - és javítottam minden verziónál. :frowning:











A “This key is valid.” - sor volt hibásan fordítva.











A javítások az SVN-ben elérhetőek.











Köszönet Sasszem Manonak! :slight_smile:

Holnap lebuildelem újra a csomagokat :slight_smile:

Sziasztok,











a következő nem a magyar fordítás hibája, valószínűleg a Wordpress POT fájl nincs frissítve/javítva. Küldtem róla egy kvetchet (van egyáltalán hagyományos bugreport a wp.orgon?), de ha tudjátok említsétek meg egy fejlesztőnek. A probléma az, hogy a POT fájlban rengeteg nyíl fölöslegesen kerül bele a msgid-ba, pl.:





Older posts >>





<< Newer posts





<< Older comments





Newer comments >>





A nyilak sorrendje amúgy nem logikus, ezt szerintem észrevették, mert az alapértelmezett témában már a korábbi bejegyzések is balra mutatnak. Viszont a POT fájlban még mindig ez van, ezért nem lehet többnyelvi támogatással balra mutató régebbi bejegyzések linket készíteni. Ha kikapnák a POT fájlból a nyilakat, és csak a témákban lenne mellé biggyesztve, akkor bárki kedve szerint forgathatná őket.











Valamint nem tudtok hatni a fejlesztőkre, hogy az alapértelmezett témát úgy szerkesszék meg, hogy a POT fájlban található bejegyzéseket megtalálja?











Ezt nem fordítja le, mert semmi ilyen nincs a nyelvi fájlokban:



Code:









Ezt azonnal lefordítja (csak ugye a nyilak nem úgy állnak):


Code:









Az igazi ez lenne, de ez jelenleg nem szerepel a nyelvi fájlban:


Code:









Az infókat a 2.8.2-es kiadás mo-ból visszafejtett po-jai alapján szereztem.

jah, hát ne a mobol fejtsd vissza a po-t. mellesleg ez téma fordítás, semmi köze a Wordpress fordításhoz.

Ok, köszi, én voltam a figyelmetlen.