Fordítás probléma!

Helló sziasztok. Van egy kis gondom. Az oldallal minden rendben a config ba (máp alapból) be van pötyögve a hu_Hu de mindezek ellenére ha felteszek mondjuk egy témához vagy pluginhoz a hu_Hu.po fájlt akkor se lesz magyar. Magába a témába is be kellene állítani valamit? Úgy olvastam hogy magától arra kéne állnia, meg a pluginnak is. Mi lehet a baj? A választ előre is köszönöm.

Nem a .po, hanem a .mo, tehát a … hu_HU.mo fájl szólaltatja meg magyarul az illető sablont, vagy bővítményt.











Arról sem árt meggyőződni, hogy az ftp kiliensed, vagy szervered nem viccelt-e meg; biztosan hu_HU van ott, és nem hu_hu?











theme = sablon (és nem téma)





plugin = bővítmény

igen. bocsánat. fáradt voltam. tehát a mo fájt tettem be és így is angol a sablon meg a bővítmény. Az ftp kliensem se rondított bele a kis és nagybetűk rendben vannak. esetleg valami más ötlet?

Az admin oldal magyarul beszél?

Igen. Teljesen magyarul. Ezért nem értem mi a baj.

milyen téma ez? lehet, hogy ott a fordítás, de a téma nem is keresi (találkoztam már ilyennel)

Nem a témával lesz baj. pl feltettem az all-in-one-seo-pack ot abba alapból ott van a magyar nyelv. de beüzemelni nem tudom.

Mert az all in one seo packnak elég régi a fordítása. Majd valamikor közzé teszem, mert nekem azt hiszem megvan az új.

Nézd meg, hogy az alapsablon beszél-e magyarul. Azt gondolom, Charlie-nál lesz a pont. :frowning:

Legyalultam az egészet. feltettem újra és így már tetszik neki a program magyarosítása. Nem tudom. Valószínűleg valamelyik plugin volt a bűnös. csak tudjam meg melyik… lesz neki nemulass

Sziasztok!





Telepítettem wp-t a tárhelyemre, első körben angolul. Van benne jónéhány bejegyzés, oldalsávban is ez-az. Most szeretném magyarítani a wp-t, és a választott K2 sablonomat is. Megnéztem itt az oldalon, hogy hogyan kell magyarítani a wp-t, itt (http://hia.itblog.hu/k2hun/) megnéztem, hogyan kell magyarítani a K2-t. Meg is csináltam, amiket kellett, de nem lett magyar semmi frown.gif Lehet, hogy elvesztem a fájlok között, és nem mindent írtam be mindenhová, amit esetleg kellett. Arra gondoltam, inkább letörölök mindent, és kezdem elölről. Kérdésem? ha letörlöm a wp-t, akkor vele mennek a bejegyzéseim is? Hogyan csináljam, hogy a tartalom megmaradjon, csak a wp legyen magyar és a K2 is?

Ha mindent úgy csináltál, ahogy azon az oldalon le van irva, elvileg magyarnak kéne lennie … Hmmmm.





Én azt csinálnám, hogy csinálnék egy mentést bennről a tartalomról. Aztán feltennék egy eredetileg is magyarul beszélő WP-t. Aztán raknám fel a témát. És annak a magyaritását. Aztán, ha oké, akkor a mentést importálnám bele a gépemről.











Azt nem irtad, hogy milyen tárhelyen vagy!!

Nos laverne:





egy kicsit tegyük helyükre a dolgokat.





A wp egy tartalomkezelő. A tartalom (bejegyzések, beállítások, commentek és ilyesmik) az adatbázisban tárolódnak. ezeket rendszerezi/használja a wordpress.(és persze ide menti a saját műküdéséhez szükséges minden adatot…)





a file-jaid közül a wp-config.php a legfontosabb ill. a wp-content mappa. a wp-admin wp-includes és a többi wp-akármi.php file tartalmát egészen nyugodtan felülírhatod, törölheted satöbbi baja a tartalmaidnak nem lesz tőle!





Amit én tennék a helyedben: hu.wordpress.org-ról letölteném a legfrissebb wordpress állományt.





kicsomagolom





és a tartalmával felülírom a serveren lévő file-okat egytől egyig. utána az admin felületen kér majd egy frissítést (megnyomsz egy gombot) és kész.





szerk:bocs közben megelőztek :slight_smile:

Nagyon köszönöm mindkettőtöknek! Egyébként a megacp-nél van a tárhelyem, és mint a kérdésből is látszik, még zöldfülű vagyok. De igyekszem smile.gif





Még egyszer köszönöm a segítséget!

:smiley:


'laverne' wrote on '2010-02-10:




Egyébként a megacp-nél van a tárhelyem,








nekem is a megacp-n van. én bennről szoktam felrakni az egyiken a fantastico-val, a másikon meg a softaculoussal. aztán magyaritom.

Akkor mindenképp kell működnie, mert én is a softaculoussal tettem fel pár hete. Na nekiugrom még egyszer.

A softacolous eredendően angol wp-t rak fel.





Nekem az összes file-t felül kellett írjam(kivéve a wp-config.php -t), az innen letöltött, magyar wp-vel.





(ja és a wp-config.php fileban: define ('WPLANG', 'hu_HU'); legyen.





:slight_smile:

Sziasztok!





Ma tettem fel a 2.9.1-es verziót. A fent leírtak mind rendben vannak (igaz nem találtam a gettext.php-t nem találtam sehol). Fizetős tárhelyen vagyok, elvileg csak magyar nyelvi fájlok vannak a nyelvek mappában. Az admin felület is angol. Van erre valami ötletetek, hogy miképpen lehetne kicsalogatni a magyar nyelvet?











Előre is köszönöm.











Üdv:











laca

A wp-content/languages mappában benne van a hu_HU.mo és po.











A wp a fökönyvtár wp-config-ba: define ('WPLANG', 'hu_HU');











Mert ha igen, akkor elvileg az admin menünek magyarul kéne beszélni … :o











Hogy telepitetted? Kinnről ftp-vel, vagy bennről? Melyik tárhelyen vagy?