Fordítás probléma!

a config fajlba is beallitottad ,hogy hu_HU?

Sziasztok!











Nem igazán tudom, hogy vetett e már fel valaki ilyen problémát. Nekem az a bajom, hogy a telepített WP sehogy nem akar magyar lenni. Van extrás terhályem ott tökéletesen megy a magyarosítás. De van egy fizetős tárhelyem is,ott viszont sehogysem akar magyar lenni. Nem olvassa a mo fájlt. Valaki tudja milyen szerver beállítások kellenek hozzá. Mert már mindent próbáltam, és egyszerűen nem.











Köszi a válszt előre is.











Üdv.TTSZ

Persze! Megtörtént. Sőt még a lowercase -re is figyeltem. Már mindent megpróbáltam szinte.

phpinfo-val azt kellene megnézni, hogy gettext modul van-é a szerveren - az “csinálja” a fordítást.

gettext











GetText Support enabled











Esetleg valamiás ötlet :S. Már már le kell mondanom a WP-ről.

Ha jól emlékszem a wp saját gettext modult használ, nem a “gyárit”.





Másrészt időnként előfordulnak rejtélyes esetek… frown.gif





A php verziója?











üdv/Tom

Itt van minden info a szerverről. Gondoltam arra, hogy esetleg a subdomain miatt nem akarja a jót, de az extrás szerveren is subdomain -on van. Szóval tanácstalan vagyok. Egy működő honlapot szerettem volna erre lecserélni, már a theme-t is megírtam hozzá, dehát jó lenne ha magyar lenne az alap rendszer. És nem tudom csak úgy kipróbálni, hogy a végleges helyén hogy menne, mert ugye addig meg kellene szüntetni a működő oldalt.











itt van az info: http://newengine.olcsowebsite.hu/info.php











Köszi a segítséget.











Üdv.TTSZ

Először egy hülye kérdés: de ugye az admin felület sem magyar?





Ezek után feltételezem (főleg, hogy már van egy működő “magyarosításod”), hogy valami furfangosabb probléma van. Egy dolog jutott még eszembe, sokat nem árthatsz vele…





A wp-includes/gettext.php 108. sorától érdekes a dolog. Van egy MAGIC1 és MAGIC2 kommentezve. Próbáld meg azt, hogy ami kommentes az élesbe állítod, ami meg éles azt kommenetezed. Ártani nem ártasz vele…





Korábban segített, meg kell nézni most mit csinál. Amikor nekem nem működött sehogy sem, elég sokáig néztem, amíg ez megoldotta a problémát irritated.gif





De persze nem biztos, hogy így jó lesz, de én drukkolok wink.gif











üdv

Szia Tom!











Igen van már egy tökéletes működő rendszeren, egy extrás tárhelyen. Azzal nem volt semmi gond.











Itt viszont (a fizetős tárhelyen) még a admin menü is angol.











Próbáltam a gettext.php módosítani, ahogy írtad. De semmi eredmény.











Mostmár tanácstalan vagyok. De az biztos, hogy sem az extrás tárhely sem localhost phpinfojában nem szerepel a gettext bejegyzés. Viszont ahol nem jó a magyarosítás ott igen. Most próbáljuk a rendszergazdával kikapcsolni a gettext et. Nem tudod véletlenül, hogyan lehet csak egy hoston kikapcsolni?











Ez az utolsó esély.











Üdv:TTSZ

Sziasztok!





Nekem ma pont ugyanez a problémám lépett fel. Régen az extrán voltunk ott flottul ment minden. Aztán áttértünk fizetős tárhelyre és angol nyelvü ma estére az oldal teljesen az adminnal együtt. Senki nem piszkált bele. Az egész ma reggel kezdődött, mikor dolgozni indultam még megnéztem az e-maileket és fel szerettem volna menni az oldalra, de nem tudott kapcsolodni. Estére hazaértem és minden angol nyelvü lett. Mondjuk engem nem igazán zavar, de a többiek nem tudom mennyire tudnak angolul, majd megtanulnak. Na ennyi lenne, de ha van még ötlet, akkor azt szívesen veszem én is. Üdv Fester


Makó Tamás wrote:

Ha jól emlékszem a wp saját gettext modult használ, nem a "gyárit".


Másrészt időnként előfordulnak rejtélyes esetek... frown.gif





Igazad van a gyári modult illetően - sorry, elnéztem...





Amúgy sok hasonló "rejtélyes" esetet jelentettek az angol fórumon is, és a fentebb idézett magic1-magic2 körüli sorok manipulálása olykor megoldotta a problémát:


http://wordpress.org/search/magic1?forums=1

No szóval ezt a kód részletet keressétek meg a gettext.php fájlban 117.sor környéke:











if ($magic == ($MAGIC1 & 0xFFFFFFFF)) { // to make sure it works for 64-bit platforms





$this->BYTEORDER = 0;





} elseif ($magic == ($MAGIC2 & 0xFFFFFFFF)) {











És cseréljétek ki erre:











if ($magic == $MAGIC1) {





$this->BYTEORDER = 0;





} elseif ($magic == $MAGIC2) {











Így már jónak kell lenni ,legalább is nálam orvosolta a helyzetet.

Hát Srácok ez működik!!! Jegyezzük fel, és adjunk a megoldásért jutalom pontot. Köszi nektek.











Üdv.:TTSZ

Örülök hogy tudtam segíteni neked és magamnak na és a jövőben bárkinek aki hasonlóan jár majd.

Pont egy ezzel kapcsolatos hibát javítottak a most megjelent 2.3.3-ban.





Remélem megoldja ezeket a problémákat!

Sziasztok!











most kezdtem ezt a wp dolgot, és vannak gondjaim! :slight_smile:





az egyik az, ahogy elkezdtem átírni magyarra a dolgokat, de az ékezetek helyett csak kérdőjelek jelennek meg a lapon…











van valakinek egy jó ötlete?











előre is köszi!

Persze.




  1. Ne “írd át a WP-t magyarra”, mert mások már megtették.




  2. Ha theme/sablon fájlokat macerálsz - mindig utf-8-val mentsd el őket. Néhányszor már megválaszoltam ezt a kérdést…

köszi szépen, és bocsi, hogy újra kérdeztme, de nem volt időm (türelmem) végig olvasni az összes választ…

















még 1x köszi!

wp 2.5.1-ben hogyan kell bekapcsolni a magyarosítást?





telepítettem magyar változatott is, de annál sem lett magyar nyelvű az admin

a config.php-ban:











define (‘WPLANG’, ‘hu_HU’);