Első megnyitás igen lassú

Sziasztok!





Kollégiumunk a honlapját Wordpress alatt működtetjük. Jelenleg házon belül, egy viszonylag lassú vonalon megy





www.pkk.sulinet.hu,és mivel a vonal gyenge (1Mpbs) azt okoltam a sebesség miatt. Most próba kép kitettem egy szolgáltató ideiglenes próba tárhelyére és azt tapasztalom, hogy az első megnyitás többnyire igen lassú (10-20 másodperc), de utána megy minden gyorsan: http://0407085401.hu.ip00.varolista.hu/











A szolgáltató szerint ők nem ludasak a témában.





Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a baj?











üdv: Foby

Hiába van az új tárhelyen, ha a régi - lassú - tárhelyről kell betöltenie adatokat.











A böngésző alján baloldalt tisztán, szépen mondja, hogy apkk.suli.akármiről töltöget le adatokat. Pl. képeket!





Ellenőriztem: a képeket NEM töltöttétek fel az új tárhelyre.










  1. Képeket és minden egyebet át kell költöztetni az új helyre.




  2. Van egy Search and Replace nevezetű plugin, avval kell megmatatni az új helyen a WP adatbázist, és minden hivatkozást a régi URL-re, ki kell cserélni az újra.

Minden át van töltve, csak ezek szerint nem sikerült az összes linket kigyomlálnom.





Köszönöm a segítséget, nyomozok tovább!





Foby


'foby' wrote on '2010-04-07:




Minden át van töltve, csak ezek szerint nem sikerült az összes linket kigyomlálnom.


Köszönöm a segítséget, nyomozok tovább!





A mondat helyesen úgy hangzik: egyik linket sem sikerült kigyomlálni...


A főoldalad MINDEN képe a régi hostra/domainre mutat.





Ne nyomozz, hanem iparkodj, csipkedd magad: töltsd le a plugint és írd át az url-ket.





Mi a halálnak kérsz tanácsot, ha úgyis jobban tudod, és ahelyett, hogy megfogadnád, méssz a magad feje után...?

Azért “szeretek” az ilyen fórumokra beírogatni, mert itt igen sok okos, de nem igazán intelligens válaszolóval találkozok.





Ha olyan okos vagy láthatnád, hogy a menüpontok mind az új helyre mutatnak.





Aki honlapot készít többnyire relatív útvonalat szokott megadni, hogy pl az áttelepítésnél ne kelljen a direkt útvonalakat átírogatni.





Szóval a segítséged köszönöm, és ha további problémáid vannak keress magadnak egy csajt aki oldja a stressz az agyadban!





Üdv: Foby

Foby





FOGDD VISSZA magad. Talán ha problémád van és úgyis tudod mit kell tenned akkor ne kérdezz





Ha pedig nem tudod akkor inkább köszönd meg a válaszolónak hogy segített neked.





Te keress más helyet ha csak pofázni akarsz!!!

hgrg-t felesleges lenne újra idéznem; beelőzött. :slight_smile: Én már csak egy mínuszt tudtam ehhez a stílustalan foby-féle hozzászóláshoz hozzátenni.

:slight_smile: bookmark, hátha lesz belőle valami…


'hgrg' wrote on '2010-04-09:




Foby


FOGDD VISSZA magad. Talán ha problémád van és úgyis tudod mit kell tenned akkor ne kérdezz


Ha pedig nem tudod akkor inkább köszönd meg a válaszolónak hogy segített neked.


Te keress más helyet ha csak pofázni akarsz!!!








Szia, bizonyára velem van a baj.


Eddig sem sokat írtam fórumokra és valószínű ezután sem fogok.


Azért az érdekesség miatt tekintsünk egy kicsit vissza.





1, Kérdeztem valamit.





2, Kaptam rá egy használható választ.





3, Megköszöntem, és jeleztem, hogy ezek szerit további munkám van az oldallal.





4, Ezek után " moshu" elküldött a sunyiba hogy --> IDÉZEM: "Ne nyomozz, hanem iparkodj, csipkedd magad: töltsd le a plugint és írd át az url-ket. Mi a halálnak kérsz tanácsot, ha úgyis jobban tudod, és ahelyett, hogy megfogadnád, méssz a magad feje után...?"





Tehát ez a normális reakció szerinted: kioktatóan okoskodni?


Ha igen, akkor én is felveszem ezt a stílust!


üdv: Foby

Plugin letöltve, és lefuttatva.





Ennek ellenére az oldal első megnyitása továbbra is





a szokottnál lassabb nálam!





http://0407085401.hu.ip00.varolista.hu/

Igen foby, ez itt a normál stílus, szokj hozzá :lol:


'foby' wrote on '2010-04-10:




a szokottnál lassabb nálam!








Én 4 böngészővel próbáltam, és rendesen betöltötte.





Kerestem volna ezt a big-city témát, de csak big_city-t találtam. Az meg nem igy néz ki ... biztos átirtátok a css-t.





Viszont nem láttam rajta semmi utalást, hogy ez egy wordpress cumó. Nekem mindegy, Ti tudjátok ... de azt a linket általában nem "illik" eltüntetni ....

'hitetlen' wrote on '2010-04-10:




Igen foby, ez itt a normál stílus, szokj hozzá :lol:








Szia,


Hm ... próbálok hozzászokni a gondolathoz!

'varnyu' wrote on '2010-04-10:




Én 4 böngészővel próbáltam, és rendesen betöltötte.





Kerestem volna ezt a big-city témát, de csak big_city-t találtam. Az meg nem igy néz ki ... biztos átirtátok a css-t.





Viszont nem láttam rajta semmi utalást, hogy ez egy wordpress cumó. Nekem mindegy, Ti tudjátok ... de azt a linket általában nem "illik" eltüntetni ....





Szia,


Csak az első hozzáférés lassú.


Nekem úgy tűnik, mintha a hosszú percekre magára hagyott oldalt ha valaki megnyitja, talán az időjárás értékeket vagy egyéb dolgot először bekér a honlap mielőtt bármit megjelenítene. De ez csak feltételezés. Utána ha bármivel nyitod már rendben megy. Majd várok negyed órát és ugyanaz.


----


A big-city téma a helyén megvan. A css-t majd megnézem. Sajnos ezt már néhányan buheráltuk. Tavaly amikor megkaptam frissítés nélkül nem is igazán akart menni, azóta meg kevés időm volt vele foglalkozni.


Üdv: Foby

'foby' wrote on '2010-04-10:




Szia, bizonyára velem van a baj.


...


4, Ezek után " moshu" elküldött a sunyiba hogy --> IDÉZEM: "Ne nyomozz, hanem iparkodj, csipkedd magad: töltsd le a plugint és írd át az url-ket. Mi a halálnak kérsz tanácsot, ha úgyis jobban tudod, és ahelyett, hogy megfogadnád, méssz a magad feje után...?"





üdv: Foby








Kedves Foby!





Ha már idézel, akkor illett volna pontosan idézned; mondjuk a lényeget:


Quote:

A mondat helyesen úgy hangzik: egyik linket sem sikerült kigyomlálni...


A főoldalad MINDEN képe a régi hostra/domainre mutat.








Tehát, a történet úgy pontosabb: te kérdeztél valamit, Moshu segített, te azt mondtad, hogy az nem lehet jó, Moshu megmutatta, hogy de igen, csak körbe kellene nézni egy kicsit.





Nem küldött el a sunyiba - azt megírta volna :) - egyszerűen egy tényt állapított meg: ha úgyis tudod, miért kérsdz segítséget, ha nem tudod, akkor miért nem próbálod ki.





Stílusaink egyáltalán nem egyforma (hál' Istennek), de semmi esetre sem küldünk senkit a sunyiba. A stílusvizsgálatnál (is) előbb a sajátodat kell rendezni, és csak azután kell minősíteni másokét.


Moshu sohasem a puszikkodós stílusáról volt ismert és elismert hosszú évek óta, hanem a tudásáról, a tapasztalatáról, a lényegre törő segítségnyújtásáról. Nem is emlékszem, hogy összegyűjtött volna annyi mínuszt, mint amennyit neked sikerült rekord-időn belül.;)





Mindezek mellett remélem, hogy lehiggadsz egy kicsit, és próbálsz te is a közösség javára tevékenykedni a jövőben!

Quote:

Nem is emlékszem, hogy összegyűjtött volna annyi mínuszt, mint amennyit neked sikerült rekord-időn belül.





Megmondom az őszintét, eddig fel sem figyeltem erre a pontozósdira... de most megnéztem magam és ott virít a mínyuszom.


Nocsak. Elolvastam a főember közleményét erről - azt jelenti, hogy valahol nem a témába vágó szöveget írtam. Ha a szabálok igazak. És a fijúg betartják őket. Mind-1.





Az nem érdekel, ki a "tettes", de azt megnéztem volna, hogy melyik hozzászólásom ment félre. De erre nem látok semmiféle szerszámot.





(mennyivel csendesebb volt az életem, amíg nem jártam erre hosszú hónapokon át...)

Sziasztok.











Mások számára lehet hogy banális lessz a kérdésem, de én még nagyon kezdö vagyok wordpress-ben.





Viszont a php-nuke-t , joomlát, stb. ismerem, de ott egészen más a rendszer.





Szoval ha szeretnék egy linket/menü/ csinálni egy Page Flip Image Gallery 0.5.10.5 -hez, azt hol és hogyan állithatom be. Hogy cikket hogy lehet késziteni vagy külső hivatkozást, azt látom hogyan megy.





Amugy egészen klassz ez a wp. :slight_smile:











Előre is köszi.











Üdv. cezar62

Új oldal hozzáadása, majd írd/ másold be ezt: [book id='1' /]





Az id-et meg gondolom megtudod az Admin/ Flip Image Gallery menüpontban (gondolom van olyan)





Illetve kell lennie ezek szerint: http://pageflipgallery.com/docs/





valamilyen gombnak is a bejegyzés szerkesztőben is (ott ahol formázod a szöveget)











de nem tudom pontosan, csak ezt innen olvastam ki: http://pageflipgallery.com/docs/











ui:





Ez nagy valószínűséggel anti SEO galéria, ami annyit jelent, hogy ha nem szeretnéd, hogy a képeid megjelenjenek a google képkeresőben, akkor ez a képnézegető jó választás lehet.

az hát, semmit nem lát belőle a google: http://images.google.hu/images?um=1&hl=hu&imgtbs=s&tbs=isch%3A1&sa=1&q=site%3Apageflipgallery.com&btnG=Keresés&start=0

itt is van hozzá segítség http://pageflipgallery.com/create-a-flippingbook/





(még mindig pár másodperces az utólagos szerkesztés lehetősége)