Első megnyitás igen lassú

1.Nem gondolod hogy ha wordpresst használsz akor anak a linkjét kell kitenni nem pedig az aoemediáét ???











2. Azért csak néz egy kicsit a körmére a tárhely szolgáltatódanak.Háromszor pingeltem meg az oldalt és az álag 600ms körül mozog, ugyan akkor ezt a forumot is pingeltem és 100ms körüli értékeket kaptam.Tehát mégis csak ök a ludasak a problémában.

Le kell “csupaszítani” a wordpresst (pluginokat, widgeteket kikapcsolni, bejegyzések számát minimumra állítani, sablont defaultra állítani) és azután élből kiderül, kinél van a hiba (ha még mindig lassú, akkor szolgáltató, ha meg ettől gyors lett a lapbetöltés, akkor valamelyik plugin vagy widget okozza). Két perc alatt megtudható, ki a “hibás” (amúgy a szolgáltató nem lehet hibás, csak hazai. A magyar internetes értelmező kéziszótár szerint a “hazai” 99%-ban = lassú).


'ati024' wrote on '2010-04-11:




1.Nem gondolod hogy ha wordpresst használsz akor anak a linkjét kell kitenni nem pedig az aoemediáét ???








Én is irtam tegnap valami ilyesfélét ... "Viszont nem láttam rajta semmi utalást, hogy ez egy wordpress cumó. Nekem mindegy, Ti tudjátok ... de azt a linket általában nem "illik" eltüntetni ...." ... de ezek szerint én tudom rosszul ... :unsure:

Szia hitetlen.











Sajnos nem kerültem közelebb a megoldáshoz.





Tudnál nekem mutatni ill. leirni egy tetszöleges plugin hozzáadása linkhez formát.





Bármi jo lenne, csak lássam hogy hogyan füzi be.Mindegy mi lenne–pl. Kapcsolat-Email küldés stb.





A Linkek/Uj hozzáadásánál külsö oldalt lehet hozzáadni, probáltam a teljes elérést beirni de nem ment.











Üdv. cezar62

Nem nem cezar62, nem így van. Mert akkor a sablonod nem rakja ki az új oldalak linjét. Ez nem a wordpress vagy galéria hibája, hanem a sablonodé. Válts sablont, és meglátod. Vagy Widgetek > Oldalak hozzáadása a sidebarhoz, és meglátod, hogy az új oldal kikerül a lapodra.











Hiánya esetén egy ilyesmi kódot kell beszúrnod a sablonodba oda, ahová szeretnéd hogy megjelenjen az oldalak linkje:











pontosan nem tudom, mert mindig másik sablonból szoktam kiszedni.











Általában így van formázva:




és általában ezt ccs-ben továbbformázzák, és 99%-ban div közé rakják. Akkor a legjobb, ha van valami hasonló menürendszered a sablonodban (általában ha ez a menürendszer fent van, akkor a sablonod header.php fájlt kell hozzá babrálni, kibővíteni)





Válts sablont (olyanra, ahol az oldalak listázva vannak) és meglátod, így van e.

pl. ha fent a lapod tetején van olyan, hogy “Home” (kezdőlap linkje), akkor fogod a sablonod header.php fájlt (Admin >>> Megjelenés >>> Szerkesztő >>> header.php) és a Home után illeszted ezt:























(remélem jó a kód, mert ez a kód nem százas tipp)

[Ez a topic gyanúsan OFF… semmi köze az utóbbi pár hsznek a címhez!]


'hitetlen' wrote on '2010-04-11:




pl. ha fent a lapod tetején van olyan, hogy "Home" (kezdőlap linkje), akkor fogod a sablonod header.php fájlt (Admin >>> Megjelenés >>> Szerkesztő >>> header.php) és a Home után illeszted ezt:











(remélem jó a kód, mert ez a kód nem százas tipp)














Köszi a tanácsot hitetlen.





Értelek , hogy mire gondoltál és a linkek használatánál müködik is a külsö oldal betöltése a themaval is.


De kicsit bonyolultnak tartom hogy egy plugint igy lehet használni hogy kodszinten kellene beirni.


Ha van még valakinek tanácsa a kérdésemben azt szivesen megköszönném.


Azért meg elnézést hogy nem nyitok uj témát neki, ugy érzem elég mindennapi kérdés volt.





Üdv. cezar62

'cezar62' wrote on '2010-04-11:




Köszi a tanácsot hitetlen.





Értelek , hogy mire gondoltál és a linkek használatánál müködik is a külsö oldal betöltése a themaval is.


De kicsit bonyolultnak tartom hogy egy plugint igy lehet használni hogy kodszinten kellene beirni.


Ha van még valakinek tanácsa a kérdésemben azt szivesen megköszönném.


Azért meg elnézést hogy nem nyitok uj témát neki, ugy érzem elég mindennapi kérdés volt.





Üdv. cezar62





Szia,


Én sem vagyok nagy tudora e rendszernek, de sokkal gyorsabb megoldás volt időnként, ha a kódba beleírtam.


Univerzális a rendszer, de vannak korlátai. Mégpedig az, hogy időnként nem átlátható.


Foby

[off]@foby: valóban, de ezért kell vele ismerkedni. Ha megismered akkor már átlátod :)[/off]


'hitetlen' wrote on '2010-04-11:




Le kell "csupaszítani" a wordpresst (pluginokat, widgeteket kikapcsolni, bejegyzések számát minimumra állítani, sablont defaultra állítani) és azután élből kiderül, kinél van a hiba (ha még mindig lassú, akkor szolgáltató, ha meg ettől gyors lett a lapbetöltés, akkor valamelyik plugin vagy widget okozza). Két perc alatt megtudható, ki a "hibás" (amúgy a szolgáltató nem lehet hibás, csak hazai. A magyar internetes értelmező kéziszótár szerint a "hazai" 99%-ban = lassú).








Jelen állás szerint úgy tűnik a "wp-forecast" bővítmény lassítja a betöltést. (Ez adja az időjárás adatokat a honlapra.)


Megpróbálom frissíteni, hát ha segít rajta.

Próbáld ki ezt a bővítményt: http://wordpress.org/extend/plugins/myweather/











Minimalista, de nem lassítja az oldalt.

Én most kiváncsiságból feltelepitettem ezt a wp-forecast bővitményt, de semmit nem lassitott böngésző cache törlés után se … :unsure: