e-commerce - még mindig :-(


Quote:

fura jelenséget tapasztaltam ... Mi a szösz lehet ez?








Nehéz segíteni, ha látatlanban kell találgatnunk. Egy link jól jönne.

jó, de még nagyon nincs kész az oldal





www.rsgsport.hu

Megnéztem az oldalt Firefoxban, Safariban, Chrome-ban, Operában és IE 8-ban. A betöltődés rém lassú, de áthúzott szövegnek nyoma sincs. Milyen böngészőt használsz?

Lynx-t :slight_smile: viccet félretéve tényleg lassúcska, de nekem sincs semmi áthúzás. Lehet nálad van gond. Vagy félreértjük a problémád?

Üdv.











Nekem az lenne a problémám ezzel a pluginnel, hogy ha a setting-ben módosítok valamit és rányomok az update-ra akkor azt írja, hogy updated, de nem változik semmi. Mitől lehet?











Sőt kapok egy ilyen hibaüzenetet is: Your “products page” is not currently set to display any products. You need to select a product grouping to display by default.





This is set in the Shop Settings page.











Mi lehet? (a hibaüzivel nagyjából tisztában vagyok, de nem tudok elmenteni semmi változtatást)

Tehet nincs írási jogosultságod a tárhelyen. Total Commanderrel megnyitod a tárhelyet, kijelölsz mindent, majd fájl=>atribútumok módosítása=>770 az ideális, te írhatod, olvashatod a mappákat, fileokat, szerkestheted is, a felhasználóid csak íhat, olvashat, az utolsó sor meg nem lényeges, asszem. Ha igen, akkor onnan vegyél mindent ki. Ha nem ez a baj, akkor majd a szakik segítenek.

Sziasztok!





Mosolygós napot mindenkinek!











Nagyon kezdő vagyok mind WP-ben, mind a pluginok területén…











A legújabb e-commerce-hez (3.7) nem találtam magyar nyelvi filet. Lehetséges, hogy 3.6.12 használható?











Esetleg készít hozzá valaki?











Előre is köszönöm a segítséget!











Mihály











UI: A 3.6.12-őt feltöltöttem, és majdnem tökéletes… :slight_smile: valószínűleg nem soket kellene rajta dolgozni, hogy a 3.7-hez is tökéletes legyen. Sajnos ehhez nagyon nem értek.





Ha esetleg valaki… Előre is köszönöm!


'max_headroom wrote:

Megnéztem az oldalt Firefoxban' date=' Safariban, Chrome-ban, Operában és IE 8-ban. A betöltődés rém lassú, de áthúzott szövegnek nyoma sincs. Milyen böngészőt használsz?[/quote']





Szia,


azért nincs áthúzva, mert leállítottam a webshopot. Ahogy aktiválom áthúzza.








Na, ez érdekes. Most frissítettem a 2,8,2 -t és újratelepítettem a 3,7 e-commerce -t és MEGSZÜNT a hiba. Nagyon köszönöm mindenkinek, aki próbált segíteni.








Na tehát az áthúzás eltűnt. El is kezdtem magyarosítani és feltölteni is.


Jól látom, hogy csupán egy képet tudok egy termékhez rendelni? Nincs ehhez valami trükk esetleg?


Továbbá nem tudom, hogy mi lehet a wp gondja, de még ezt az egy képet sem akarja betölteni a nagyításnál.


Valami a médiamegjelenítővel lehet gond talán?


Nyilvánossá tettem a webáruházat, esetleg rá tudnátok pillantani, hogy mi lehet a gond?


Előre is nagyon köszönöm.








Megnéztem a tárhelyet is, a képek bekerültek az uploads/wpsc/product_images/


könyvtárba. A képeke ide menti, fent is vannak, de amikor meg akarom nyitni őket ez látszik a böngészőben.





403 Forbidden You don't have permission to access /wp-content/uploads/wpsc/product_images/dressz1.jpg on this server.





Ugyanezen könyvtárban készített az e-commerce egy kisképkönyvtárat, ahová a lekicsinyített képeket tölti. Ezeket a weblap tökéletesen behozza.





Nem értem miért nem tölti be, hiszen ott vannak, az elérési út hibátlan.








Szép lassan megoldom a problémáimat.... Valami miatt a flash képfeltöltője az e-commerce-nek rontja el a dolgot. Ha törlöm a képet a termékről és utána a böngésző alapú feltöltővel rögzítem újra, akkor tökéletes lesz. Dolgozhatok újra vele....

magnecska. Használj Firefox böngészőt…

használom a firefoxot és az explorert is egyszerre, hogy lássam hol hogyan jelenik meg.





Ez spec egyikben sem jelent meg. Az is lehet, hogy az én böngészőmből hiányzik valami bővítmény hozzá, viszont az meg kínos, hogy nem értesít róra a felület, hogy kellene hozzá.





Arról nem is beszélve,hogy vásárlói oldalról nézve, senki nem szeret azzal bajlódni, hogy mindenféle bővítményt töltögessen a gépére, ha csak egy képet szeretne megnézni egy termékről. frown.gif A legegyszerűbb megoldást kell választanom.











Még mindig küzdök a “többkép” dologgal. Próbálom a termék leírásába illeszteni html kóddal, de nem akarja frown.gif

nem tudom hogy csak nekem van-e ilyen problémám, de én nem találom hogy lehet egy termékhez több képet is hozzá adni, esetleg valaki nem tudna segíteni ? (biztos hogy lehet, mert más oldalakon is láttam, de én sehol nem találom :S ) előre is köszönöm

A beállításokban engedélyezd a több kép hozzáadást, aztán adjál hozzá több képet. :slight_smile:

sajnos nem találtam konkrétan erre vonatkozó beállítást, a termékfotók feltöltésénél meg csak 1 képet enged, ha másikat választok felül írja… :S

A WP e-commerce 3.7.3-as verziójához innen tölthető le a nyelvi fájl:











http://comment.szalami.com/wp-content/uploads/2009/08/ecommerce_HU_hu.3.7.3.php.zip











A fordítás alapjául a http://www.emotions.hu/media/ecommerce_HU_hu.zip címen elérhető fájl szolgál, és csupán az új, hiányzó sztringekkel bővítettem a meglévőket.











Üdv.:





Szabolcs

Sziasztok!





Bocs, hogy felöklendezem a témát de pár dolog nem teljesen tiszta.











Van ez az e-commerce…meg az e-shop amit próbáltam…e-shop tényleg nagyon szuper, csak arra nem jó amire nekem kell.











PDF-eket kell letölteni az oldalról…pontosabban lehet…ám csak az töltsön le ilyet aki fizetett érte valamennyit (új jogszabályok).











Pontosan hogy kéne működnie ennek? Csinálok ftp-n egy mappát, belezúzom a pdf-eket…aztán paff…e-commerce magyar leírást esetleg merre lelek? E-shophoz nem kellett mert eccerűűű…de ez nagyon nem az.











Aztán a webshop menüjében vannak fura dolgok. TXT_WPSC_CATEGORISATION benne a menüben a termékek alatt…ez nagyon csúnya. TXT_WPSC_MARKETING a variációk alatt…ezis csúnyaaztán legalul TXT_WPSC_UPGRADES_PAGE…a gondom annyi, hogy én értem mi ez, csak aki használni fogja az nem.











Elvileg magyarítottam viszont egyáltalán nem magyar…csak a linkek egy része…teljesen magyar az már amit ebben a topicban linkeltetetk?











Ez akkor úgy működik, hogy szépen a webshop résznél megadom a terméket adatokat feltöltöm…stb…aztán





csinálok egy új oldalt, és oda csak így lazán beszúrom, hogy [TXT_WPSC_CATEGORISATION] és ott lesz a kategória lista?











Ez a PDF-es dolog viszont érdekelne, hogy hogyan megoldható e-commerce-n keresztül…vagy inkább mást válasszak?





Még szerencse, hogy ilyen határozott vagyok… :smiley:











Bocs a sok betűért.


name wrote:




<span style="color: "#ff0000"]Ne ragadtasson el az Új Fórum">








De még az is jó..ha csak regelt felhasználó tud belépni ezekre az oldalakra ám a reg ne legyen free...jó..tudom tudom csúnya dolog, meg ha letölti a pdf-eket ugyan mi gátolja abban hogy ingyen feltegye akárhova...engem nem érdekel megrendelőnek szóltam is ezzel kapcsolatban őt sem érdekli.

Két kérdésem lenne. Az egyik az, hogy csak nekem lép fel karakterkódolási probléma, ha magyarra váltok? A főmenüje mondjuk jó, utána azon kívül minden rossz. hm… Másik pedig az lenne, mi a búbánatért próbálja belém beszélni a bővítmény, hogy 80600ft az csak 8060ft? Nem lehet ezt a fillérezek, centezek, mert Amcsi vagyok dolgot kiirtani valahogy?

Sziasztok! Tud valaki segíteni nekem az “are Paypal” plugin működésével kapcsolatban?





Megkértek, hogy csináljak egy oldalt, ahol egy darab e-book lenne az értékesítés tárgya. Ha az ügyfél fizet és ezt automatikusan kéne ellenőrizni, akkor le tudja tölteni a dokumentumot.





Az oldal tulajdonosának kell nyitnia egy paypal üzleti számlát, annyit tudok. Milyen paypal számla adatokat kell elkérnem tőle utána, ahhoz, hogy az are Paypal plugint működtetni tudjam. Sajnos még maga a plugin is egy rejtély számomra, nézegetem egyenlőre :frowning: itt köztetek sok profi van, biztosan tud valaki nekem segíteni. :rolleyes:











köszönöm.











Réka

Ez Réka az, amit én is szeretnék már, vagy három hónapja… :frowning:

http://wordpress.org/extend/plugins/are-paypal/



Quote:

Plugin uses PayPal IPN - Instant Payment Notification protocol so payment/content delivery process is fully automated.





Ezt írja, uh. reméljük ez jó lesz nektek.