css módosítás

Igen, a képhez teljes elérési utat használj, úgy mennie kell…

mondjuk azt van sero ami nem szereti mert azt hiszi, hogy külső oldalról akarsz “hotlinket” használni :slight_smile:

Ok! Próbálom.

Nagyon Szuper! Köszi! legalább így tanultam is valamit megint.





Szeretnék még tanulni:





Szeretném a címet másik betűvel megjeleníteni. Ha viszont átírom a jelenlegi Georgia-t, akkor minden az új betűtípussal jelenik meg, ami összességében olvashatatlan.





Erre van ötlet?





www.muveszkavehaz.hu/blog

hat csak annak az adott classnak a font-family-jét állítsd át!

Hali!





Nekem olyan problémám lenne, hogy 1 letöltött téma header-jén változtattam, gondoltam kicsit csinosítgatok rajta… azonban kicsit nagyobbra sikerült az eredetinél és így az oldal címe és a menü is kicsit feljebb csúszott, pontosabban a cím és a menü maradt pontosan ott ahol van, csak az egész oldal képe a header hosszabbítása miatt lejjebb csúszott.





Próbáltam a css-ben pakolgatni dolgokat de eddig nem igen jártam sikerrel. Mit kéne tennem hogy lejjebb csúsztathassam a szövegeket?neutral.gif

padding-top padding-left padding-right padding-bottom

köszi sikerült! :slight_smile:





Most viszont egy elég rendható esettel állnék elő!:smiley: Az a helyzet, hogy a következő oldat nem blognak hanem 1 sima webes lapnak szeretném kialakítani, úgy hogy persze az admin felületen bármikor egyszerűen és könnyen lehessen változtatni rajta.:





http://cserepkalyha.netau.net





Mindehhez tulajdonképpen a dolgok nagy részét megoldottam, azonban van amivel nem boldogulok:





-Nem tudom eltüntetni a “comments” részt sehogyse. A bejegyzések alatt mindenképpen látszódik a “Posted in Nincs kategorizálva | PostCommentsIcon No Comments »” rész. Ezt hogyan tudnám orvosolni?




  • Illetve nem tudom hol és mit kellene átírni ahhoz, hogy az írható sáv szélét ki tudjam húzni a lap széléhez. Ugyanis kitöröltem az egyik slidebart, hogy nagyobb írható felületet biztosítsak, azonban nem tudom ezt hol és mivel tudnám megoldani…





    Előre is köszi a segítségeteket. :slight_smile:

Sablonod index.php fájljába illetve a single.php fájljából kell azokat kitörölni. Szélességet pedig a .contentLayout .content- nél nagyobbra kell venni.

Köszi. Most már csak annyi problémám lenne, hogy oldalt a Searcher slidebarnál nem tudom magyarítani a szövegeket mert ugye angol és nem igen tudja szépen kiírni a magyar ékezetes betűket. Ezzel mit lehet kezdeni?

mit értesz “nem tudja szépen kiírni” alatt?





és kifejezetten csúnya dolog leszedni a copyright-ot!!





“Theme Name: tree in solitude lae008





Theme URI:





Description: A simple Wordpress theme of a single tree in a field





Version: 2.11





Author: LeadCamp, Inc





Author URI: http://www.leadcamp.com/content/free-wordpress-themes/





Tags: three column, left right sidebar, green, field, sky”





Vagy szabd át, vagy tedd vissza

Ha a lap aljára gondolsz akkor azt nem én szabtam át, hanem magának a sablonnak van 1 ilyen funkciója hogy az oldal címét hozzácsapja a copyright mögé és van egy “author signithure” rész is a téma beállításainál, azért raktam ki a nevem. Ha törölném a css elejéről azt amit kiírtál te is, akkor fel sem tudnám rakni a témát. Mármint kapásból jelezné hogy “a téma nem létezik” ha be akarnám állítani.











A “nem tudja szépen kiírni” rész alatt annyit értek hogy a “Keresés”-nél az ékezetes betűt pl nem tudja kiírni. De persze ez fennáll a többi ékezetes betűnél is. Csak kriksz-krakszokat pakol a helyére.

UTF8 BOM nélkül mentsd el a fájlokat.

Részletesebben:





A sablon file-okat nyisd meg mondjuk Notepad++al és ott Formátum> Alakítás UTF-8ra (bom nélkül) re kattintva már meg is lennél.

kösz.





És arra tudtok vmit mondani hogy a css módosítgatása után miért fordulhat olyan elő, hogy Firefox alatt eltolja a szöveges dobozt, míg az Explorerben vagy egyéb más böngészőben rendesen szépen kihozza?

mert a böngészők kicsit máshogy értelmeznek mindent. Erről szól a weblapszerkesztők munkájának 99%a. Elkészíted, megnézed. Aztán optimalizálod, h minden rendszeren minden böngészőből nézhető legyen :smiley:

Kedves redragon!











Még egyszer körül kellene nézned a css-módosításokban; valami méret 1-2 px-lel el lehet szabva. :slight_smile:











Használd a Firefoxhoz a Firebugot a hiba felderítéséhez. (Persze, az is lehet, hogy csak a Firefox cache játszadozik veled. :slight_smile: )

és azon se lepődj majd meg, ha egy másik verziójú firefoxon a másik oldalra tolódik majd el! :wink:

Értem. Hát most úgy néz ki sikerült kiiktatni minden zavaró tényezőt, és 3 különböző böngészőn ugyanazt a képet mutatja. Az egyetlen és utolsó problémám már csak az, hogy hogyan tudom megváltoztatni a Kezdőoldalt. Mert ugye az oldal linkjét bepötyögve automatikusan a Home-ba szeretne lépni… ami már tulajdonképpen nem létezik. :slight_smile:





Illetve Hogyan tudom a Menüsorban a menük sorrendjét megváltoztatni? Csak az a lehetőség adott hogy olyan sorrendben újrapublikálom ahogyan én szeretném látni?

Menüsorrendhez: My Category order, My Page order bővítmények (éppen ma frissültek), illetve az ACE bővítmény (amit DjZoNe vitt világsikerre, mint saját szerzeményét).











Feltehetően a header.php-ben lakozik egy olyasféle, hogy Home< amit át kellene írni Kezdőlap-nak, -ra. :slight_smile: