Bejegyzések testre szabása

Köszi!





És ezt hova kell beilleszteni?





mert ha simán beillesztem a szerkesztésnél html-es résznél akkor nem csinál semmit!

Sziasztok!











Telepítettem egy új sablont. Eddig TwentyTen-t használtam. Minden remek volt, csak picit elavultnak találtam, így újításra adtam a fejem.





Több napja “szórakozom” már az új sablon beállításaival, jelenlegi legnagyobb gondom az, hogy ha új bejegyzést írok, nem jelenik meg semmi sem a főoldalon.





Szóval a főoldalam jelenleg üres, sem a régi, sem az új bejegyzések nincsenek.











A kezelőfelületen (vezérlőpulton) látni minden bejegyzést, de máshol nem. Be van állítva, hogy a főoldalon jelenjenek meg a bejegyzések, de semmi.











Az új sablon létrehozott magának saját “News” és “Project” gombokat, úgy gondolom, hogy a “News” egyenlő a bejegyzéssel, a “Project” meg nem tudom mire van.











Az új sablon saját gombjaihoz saját bejegyzések vannak, szóval az eddigieket ott nem lehet látni. Mindenből 2 lett. Bejegyzés, kategóriák, címkék, minden.











Ráadásul egyik sem működik a főoldalon és egyáltalán nem értem, miért.











A sablont vásároltam, a neve Prestige.





Óriási segítség lenne, ha valaki tudna adni valamilyen tanácsot, mert tétlen vagyok, nem tudom, mit tehetek itt.











Videós illusztrációk itt:











Klikk











Klikk 2

















Illetve mégegy kérdés, így a margóra… :slight_smile: A NotePad ++ programmal hol tudom átírni az angolul maradt szövegeket? Pl. a “Search”, “Log In”, “Log Out”, “Logged in”, “tags”, “Author”, …

melyik wp verziót használod? vagy nem megfelelő nyelvi fájlt töltöttél le hozzá, vagy nem frissítetted, esetleg a sablon nyelvi fájljai nincsenek lefordítva, vagy nem teljesen vannak lefordítva.











Lévén fizetős sablonról szó, az eladót kellene első menetben piszkálni.

Szia!











A legújabb wordpress van fent, multiuser is bekapcsolva.











A téma angol, az nem is gond, csak át szeretném írni az említetteket.





Az eladó sajnos angol, és nem tudok olyan szinten angolul, hogy elmagyarázzam, mi a baj.











Hol (melyik fileban) lehet átírni az angol kifejezéseket magyarra??











Csináltam egy videót a fő gondról, ami ugye az, hogy a bejegyzések nincsenek megjelenítve a főoldalon, illetve a telepítés után születtek a videóban látható gombok…











Videó

Rossz címet adtam meg, bocsi!





Szerkeszteni már nem tudtam…











Klikk

A fő gondodhoz olvasd el a sablon dokumentációját - egészen az elején, piros színnel kiemelve írja:









Quote:

Permalinks section and select "Day and Name" option, then hit Save Changes button. Then, after creating a homepage, go to Settings > Reading and select your homepage for "A static page">

Győző, köszi! Ezek már be vannak állítva, és sajnos semmi. irritated.gif





Illetve a bejegyzéseknél nem jelenik meg millió dolog. Van beépített szavazás is, de nem jelenik meg ez sem a bejegyzéseknél. (10 csillag)











A legfontosabb pedig, hogy a bejegyzéseknél nincs ott a “Szerkesztés” vagy “Edit” gomb. Komolyan mondom, nem értem, hogy mi a gond, mi történhetett…

Sérült lehet valamelyik fájl. Telepítsd újra a wp-t.

Ha eddig minden működött, és csak a sablonváltás óta van ez a gond, akkor is így gondolod? :slight_smile:

A Twenty Eleven nevű alapsablonnal nem ezt csinálja? Válts rá vissza, és megtudod. :slight_smile: [Az általad mondott Twenty Ten nem a 3.2.1 alapsablona.]

Máshol működik minden, csak sajnos itt nem. :frowning:





Az a fájó ebben, hogy “kidobtam” 35 dollárt egy olyan sablonért, amiről azt hittem, hogy Nr. 1.





Aztán lehet, hogy valamit én rontottam el, de sehol sem találom, hogy mi is lehet az. Komolyan mondom, teljesen lelomboz, hogy amennyit dolgozom vele, nem adja vissza az oldal látszata, minősége. 18 órákat kattintgatok, és eddig eléggé silány a dolog. Kb 50%-nál járok a fordításban, és a beépített widgetek szinte egyáltalán nem működnek, és azt sem tudom, hol és mit tegyek…











Köszönöm, hogy segítőkész vagy Győző!

Hát, tényleg egy harcos sablon; nehezen adja meg magát. :slight_smile:











Feltettem 3.3beta alá. a szerkesztés-gomb legalább megvan. Lehet, hogy végig kellene olvasnom a dokumentációját? :slight_smile:

Nálad megjelenik a szerkesztés gomb? :blink:





Igen, van itt egy “Guide” pdf, de ez nekem sajnos kínai.

Pedig kikerülhetetlennek tűnik az elolvasása…vagy ugrott 35 dolcsid :slight_smile:

Igen, úgy tűnik, hogy akkor itt van a bibi.





Hatással lehet itt valamire, hogy a multi-site be van kapcsolva? (Bár nem hinném, hogy ez gond lenne.)

Nem, nincs. Ez nem egy olyan sablon, mint amit általában megszoktunk, azaz feltöltöd beállítod és kész. Ez még a suffusionnál is bonyolultabbnak tűnik, csak nem annyira kezesbárány, mint az.





Leginkább a lehetőségekből kellene összeállítgatni a megjelenítést - szóval, nem egy konyhakész sablon. :slight_smile:

Pontosan.





Mostanra elég jól betájoltam a dolgokat, bár még az elején járok a szerkesztéssel, ahogy nézegetem az oldalt. :slight_smile:





Naggyon´ bonyolult, hihetetlen összetett a felépítése…











Hol lehetne azt beállítani, hogy ne kelljen belemenni a vezérlőpultba, hanem simán, a “helyszínen” megnyomjam az (Edit) szerkeszt gombot?

Remélem, jól értettem a kérdésedet: Vezérlőpult —> Prestige —> General —> Theme global settings —> Show client panel

Csak ilyen van: “Show header user login panel”





De ez már eleve be van jelölve.











A bejegyzések alatt/mellett van általában egy Edit/Szerkeszt gom, ami itt hiányzik. Erre gondoltam. :rolleyes:





Nagyon hiányzik nekem ez a gomb. :unsure:

Pontosan ez felett van az a jelölőnégyzet, amelyről én beszélek. Éppen a te általad említett felett. De, mindegy is, hiszen te nem ezt keresed, hanem a bejegyzéseknél / oldalaknál a



Quote:

Szerkesztés | Gyorsszerkesztés | Lomtár | Megtekintés





feliratokat, amelyek akkor jelennek meg, ha az egérmutatót a cím fölé húzzuk.





Vagy, ha jól belegondolok, akkor az a Szerkeszt / Edit felirat a hiányod, ami akkor jelenik meg, ha adminként be vagy lépve az oldalra, és megnézed a szerkesztett oldal egyik bejegyzését/oldalát.


Olyan nálam sincs, elképzelhető, hogy nem barkácsolta bele a szerző.


Ez megszokás kérdése is, én pl. soha nem használom; szerkesztek valamit, aztán megnézem a Ctrl billentyű lenyomásával, aztán a két ablak között váltogatok, miközben az eredményt a másik ablakban az oldal frissítésével nézem meg.








U.i.: És erről beszélünk, ugye?





Prestige Ultimate Wordpress Theme 1.4 | Szerző: Digital Cavalry