Adatbázis költöztetése

A problémám az, hogy a tárhelyem új helyre költözött, és szeretném átköltöztetni a WordPress-emet is, hogy ne vesszenek el a bejegyzések, oldalak, kommentek. Gondolom, ha átmásolom az új helyre a régi helyről a fájlokat, a wp-config.php-t átírom, nem működnek, mert ugye ehhez adatbázis is kell. De azt hogy lehetne költöztetni?





A problémám még az is, hogy aki hosztol engem, nem magyar, így ha neki kéne csinálnia, akkor nem tudnám leírni angolul, hogy mit kellene tennie. :S





Valaki tudna nekem segíteni?

Phpmyadminbol exportáld az adatbázist az új helyen pedig importáld. A configot pedig ahogy mondtad töltsd ki az új adatbázis szerint.

van ott felül egy ilyen tab, hogy Dokumentáció.











sok érdekes dolog le van írva (sok nincs), de ez pont le van írva: http://dokumentacio.word-press.hu/wordpress-koltoztetes.html

Sziasztok!





Van-e arra lehetősség, hogy költözésnél a képek útvonalát ne egyesével írjam át?





Lehet, hogy a megoldás csak egy karnyújtásnyira van… de nem találtam :rolleyes:











Segítségetek előre is köszönöm!


bbkristaly wrote:

Sziasztok!


Van-e arra lehetősség, hogy költözésnél a képek útvonalát ne egyesével írjam át?


Lehet, hogy a megoldás csak egy karnyújtásnyira van... de nem találtam :rolleyes:





Segítségetek előre is köszönöm!











Van van! Phpmyadminban létezik egy utasítást, amit beírva "erről" > "erre" lehet bármit cserélni - csak sajna nem tudom az utasítás pontos kódját. Csak azért írom, hogy ne add fel...





Illetve ha a Phpmyadminban megnyitod a táblákat egyesével, akkor manuálisan is (Ctrl+C és Ctrl+V) le lehet cserélgetni őket - mondjuk szerintem elég gyorsan.





De ismétlem, tudom hogy van (mert már csináltam) egy olyan egy-soros utasítás, ami cserél bármit bármire.

Szerintem a legjobb még mindig:





Ki exportálsz mindent SQLbe





notepaddal megnyitod (vagy Gedit) v vmi alap szöveges szerkesztő





> kijelöl > CTRL H és cseréled az összes szükséges sort… “manuális megoldás”, de nem több 2percnél :slight_smile:

Sziasztok!











Köszönöm szépen a tippeket, eddig a phpadminban bogarásztam ki a kódokat.











Sok képnél, hasznosabb megoldás mondjuk a szövegszerkesztő, az biztos.











Mindenesetre köszönöm a segítséget.











Üdv,





B.Péter

vagy használd a wordpress beépített beépített import-export lehetőségét. az a képeket is áthuzza ha hagyod neki

sziasztok! keresgéltem a témák között, de nem találtam igazán a problémámra választ.





szeretnék joomláról átköltözni WP-re, de rengeteg dolog van már az adatbázisban és nem lenne jó, ha mindent be kéne írni mégegyszer… van erre valamiféle megoldás, hogy a WP tudja kezelni a joomlás adatbázist? vigyázat, kezdő vagyok!:slight_smile: előre is köszi a válaszokat!

Hitetlent kérdezd, ő minden oldalát most költöztette wp-re :slight_smile: Majd ha erre jár ír valami csípőset :smiley:

Év elején két weblapot, 10 napja meg épp egy barátom oldalát konvertáltattam át Joomla-ról WordPress alá…





Keresd: janos.papp2[kukac]gmail.com Jánost, hivatkozhatsz rám is, tök mindegy…





10egynéhány ezer forintért csinálta nekem… - a lényege, hogy nem csak a cikkek kerülnek át, hanem a kommentek is + ha az új helyen még elérhető a régi Joomla adatbázis, akkor ez esetben egy kisebb programmal megoldható, hogy a régi cikk URL-címére a látogató az új wordpress cikk url-jét kapja be (átirányítódik a megfelelő-azonos cikkre)





Ha épp ráér, max. egy napos munka, tiszta munka, semmi probléma.





Referencia: hitetlen[pont]hu - sorozatok-foruma[pont]hu - bár ez esetekben ugye már nem látni a régi jooma oldalt, így marad ez: madonna[pont]co[pont]hu - e oldal esetében még biztosan látni a régi oldalt a Google-ben - látható, hogy a régi cikkre kattintva (google-ben) az új cikk jön be.

Tátongó piaci rés, kéne erre írni pluginokat :smiley:

DjZoNe.











Mi csak egy weblapot akartunk rá…, illetve nem csak erre, hanem oda vissza más motorokkal kapcsolatban is… konvertalas.com épp szabad :smiley: - aztán nem lett belőle semmi…

Én próbáltam (sok képpel) de nem sikerült, valami időtúllépés volt a hibaüzenet.





…/wp-content/uploads/ mappa tartalmának áttöltésével megoldódott a probláma









charlie wrote:

vagy használd a wordpress beépített beépített import-export lehetőségét. az a képeket is áthuzza ha hagyod neki

Hello











A költözéssel kapcsolatban szerintem ez a legjobb cikk, annyira egyértelmű, hogy elsőre is menni fog.





http://www.blog.bluedesign.hu/hasznos/wordpress-koltoztetese











Én ebből tanultam meg.











András

Köszönöm a tippet! Meg fogom próbálni.

Sziasztok!











A segítségeteket szeretném kérni adatbázis importálása ügyében. Hamarosan új domainre költözik a blogom, ezért a régi helyről exportáltam az adatbázist, majdátírtam a webcímeket, és exportáltam megint. Az új helyre gond nélkül felment, a régi szerverre viszont nem tudom visszatenni a zippelt sql fájlomat, mert a csatolt hibaüzenet fogad. Keresgéltem, hogy mi a teendő ilyenkor, a WP fórumban volt is erre vonatkozó topic, de nem igazán értettem, valamit állítólag törölni kellene az sql fájlból.











Előre is köszönöm!











Misu











[attachment=45:error.jpg]

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e arra mód, hogy egy WP-ből csak a bejegyzéseket mentsem le a phpMyadminban, és csak azt tudjam beleimportálni egy “szűz” WP-be?? És ha van erre mód, akkor hogyan kell? Köszömöm előre is a segitséget!

Nem egyszerűbb ezt a wp export-import-tal? (Eszközök > export)

Hüle vagyok. Dehogynem. Csak az egyik WP-men épp pár napja próbáltam volna és internal server errort kaptam. Meg hogy vegyem fel a kapcsolatot a webmesterrel, azaz magammal és mondjam meg nekem, hogy nézzem meg az error logot a tárhelyen. Ott meg azt irta egy angol üzenet, hogy a file nagy és nem tudja teljesiteni a kérést, mert túlléptem egy mérethatárt. Már túl vagyok a tárhelyszolgáltatóval való levelezésen is. Nem tudják megemelni “biztonsági” okokból. Akár elhiszem, akár nem, nincs más, mint valahogy megtanulni sql file-ből menteni. A lementés még ment is … de a visszarakás teljes csőd. Végigolvastam egy csomó mindent, de úgy tűnik, hogy ehhez rosszabban viszonyulok észbelileg, mint a tyúk az ABC-hez :frowning: :frowning: Szinte minden próbálkozásnál más szövegű volt a hibaüzenet …