Adatbázis költöztetése

Hát mérhetetlen hozzáértésemmel tettem egy próbát: Az egyik blogom adatbázisából az exportálásnál a következő táblákat jelöltem ki:





wp_commentmeta,wp_comments,wp_postmeta,wp_posts,wp_terms,wp_term_relationships,wp_term_taxonomy,wp_usermeta,wp_users











telepítettem egy szűz wp-t, az adatbázis előtag szintén wp_.





Aztán (mivel kiabált, hogy vannak már ilyen táblák) kitöröltem azokat a táblákat, amiket be akartam importálni, azután importáltam őket. És nekem úgy tűnik, hogy szépen megvan minden bejegyzés, képpel, szerzővel, kategóriával, kommenttel. Szépséghibája, hogy a képeket az eredeti helyről veszi, de szerintem ezt egy adatbázisban keresés-cserét tudó pluginnal és a képek áttöltésével helyre lehet kalapálni.

Chiara: na ezt holnap ki fogom próbálni :wink: köszi az ötletet!!!

Chiara: szerettem volna adni még egy zőőőd pontot, de csak egyet adatok. SZUPEEEEEEER!!! köszi :smiley: sikerült!

Éljen!!! :smiley:

Egyenlőre azt se tudom, hogy jó helyen kerdezem-e …











Most még elméleti a gondom, de rövidesen gyakorlati lesz. Van 4 WP-m, különbözö bejyegzésekkel, különböző sablonnal, egyiken van pl. 6 oldal, a másikon 10, egyiken ilyen plugin van, a másikon olyan, a harmadikon megint másféle. Tehát mind a 4 teljesen eltérő. (azért sarkitottam egy kicsit ki). Azt szeretném, hogy egy ötödikben tudjam egyesiteni mind a 4 WP bejegyzéseit (nem kellenek az oldalak, sőt azokat nem is szeretném átvinni, csak a bejegyzéseket). És ha ez majd sikerül, akkor annak szerzek ez ötödik féle sablont. Hogy kezdjek neki a megoldásnak? Ha a belső export-importot használom, az viszi az oldalakat is … phpMyAdminban meg lehetne ezt valahogy oldani? Vagy esetleg máshogy? Előre is köszönöm az ötleteket!!!

Én nem bonyolítanám ezt a dolgot. Sima import export és kitörölném az oldalakat kb. 1 perc alatt.

Végül is … :wink: köcce :smiley:

Nekem is van egy kis-importálás problémám. Új tárhelyre költöztettem az egyik oldalam és egy backup sql file-ból szeretném beimportálni a bejegyzéseket, stb… phpMyAdmin pluginnel beimportálom, sikeres is minden, csak éppen utána sima fehér lap jelenik meg csupán.





Van egy leírás, miszerint ez gyakran előfordul, utána esetleg újra kell tölteni FTP-n a WP file-okat, de ezzel sem javult a helyzet.





Valaki esetleg futott már bele hasonlóba?

Szia!











Én nem tudom,hogy mi az a phpMyAdmin plugin, még nem hallottam róla. Nem tudsz felmenni a phpMyAdmin-odba és plugin nélkül megcsinálni a költöztetést? Hátha úgy sikeresebb lenne :unsure:











Vagy egy másik ötlet: a WP-n belül lévő export-import funkcióval.

Közben megtaláltam Cpanel-en a phpAdmin-t, gyakorlatilag ugyanez épül be a plugin-al a WP adminfelületre egyébként. Most Cpanel-ről kísérletezem vele, első nekifutásra itt is ugyanazt eredményezte, sikeresen importálódott az adatbázisba minden, és onnantól kezdve se a blog nem érhető el, se az adminfelület. Csupa 404-es hiba.





Feltételezem, valami banális apróság lesz a megoldás :slight_smile:











Most letörlöm az egész WP-t és újat töltök fel helyette, aztán úgy adom hozzá a már most sikeresen “teleimportált” adatbázist.

Ja, az export-import naná, hogy egyszerűbb volna, csak éppen már nemigen van rá mód. A régi tárhelyen összeborult a WP, a szeverbeállítások miatt nem tudta frissíteni magát, így nincs onnan wxr-em, csak backup sql-ből tudok importálni. Próbáltam régi tárhelyen helyreállítani, de nemigen ment, ezért próbálkozom most az sql-ből. Ja igen, ha már borulás volt régi szerver miatt, költöztetem egy újra, ahonnan gond nélkül fut már vagy 8 WP-s oldalam. Domain-ek át vannak irányítva, így a régit már csak FTP-ről tudnám elérni.











De köszi, majd reflektálok, hogy mire jutottam :slight_smile:


'chiara' wrote on '2010-03-21:




Hát mérhetetlen hozzáértésemmel tettem egy próbát: Az egyik blogom adatbázisából az exportálásnál a következő táblákat jelöltem ki:


wp_commentmeta,wp_comments,wp_postmeta,wp_posts,wp_terms,wp_term_relationships,wp_term_taxonomy,wp_usermeta,wp_users





telepítettem egy szűz wp-t, az adatbázis előtag szintén wp_.


Aztán (mivel kiabált, hogy vannak már ilyen táblák) kitöröltem azokat a táblákat, amiket be akartam importálni, azután importáltam őket. És nekem úgy tűnik, hogy szépen megvan minden bejegyzés, képpel, szerzővel, kategóriával, kommenttel. Szépséghibája, hogy a képeket az eredeti helyről veszi, de szerintem ezt egy adatbázisban keresés-cserét tudó pluginnal és a képek áttöltésével helyre lehet kalapálni.








Ezt Chiara tanácsolta nekem. És ezzel a megoldással elsőre sikerült. Én a helyedben egy próbát tennék vele. Hátha ...

Minden oké már, kicsit szívattam magam :slight_smile:











Kétféle domain-ről is elérhető az oldal, girlsclub és girls-club egyaránt jó. Természetesen nem abba a gyökérkönyvtárba telepítettem a WP-t, ami az adatbázisban szereplő linkekhez tartozott volna. Miután átneveztem a gyökérben a könyvtárat, minden elkezdett működni :slight_smile:











Egy kicsit az szopatott meg, hogy több angol fórumon is említették, az adatbázis importáláskor theme-hiba okozhat hasonló jelenséget, ezért rossz irányban indultam el a nyomozással, hogy mi okozhatja. Dehát kell egy kis agytorna néha, meg telefonos segítség :slight_smile:

Nekem az lenne a gyakorlati gondom, hogy van két MU-m, az egyik a public_html-ben, a másik a public_html/mappa-ban.





Mindkettő alatt vannak alblogok.











Szeretném mindkettőt legyalulni.











Eddig megy a dolog :-DDD











DE





Eztuán szeretnék feltenni egy teljesen friss MU-t a public_html-be egy teljesen friss adatbázissal, amibe be szeretném importálni az összes blogot.











És





Igaz az, hogy az import-export minden gond nélkül, maradéktalanul megoldja az új blogba emigrálást?











Vagy





Más megoldás lenne a legpraktikusabb, és gyorsabb???











Elég nagy a szükség, így minden jótanácsot szívesen vennék.

A blog beállításokat akartam megspórolni, de az nem jött össze. végülis megcsináltam az importálást és a linkeken kívül minden átment.

Sziasztok!











Nekem is gondom akadt a költöztetéssel. Májusban töröltem a domainem és egy újat csináltam most. A régi adatbázist szeretném visszaállitani az új domainre. Meg is volt a sql szerkesztés Notepad+±al, sikeresen minden hivatkozást átirt az újra. Feltöltöttem, ftp-re felmentek a régi fájlok, wp-config.php is átirva az új beállitásokra. Megnyitom az oldalt: semmi, üres lap.











Próbáltam már úgyis, hogy új telepitésként és akkor önmaga frissiti az adatbázist, de ez se megy.





Mi lehet a gond?











Köszönöm válaszotokat!











Oldal: Oldalam

Feltehetően a wp-config.php fájlt nem a Notepad++ szerkesztővel módosítottad, vagy sérült valamelyik fájl.











Jegyzeteld ki a wp-configból a neked kellő adatokat, majd töröld ki a teljes wp-t. Ürítsd ki a DB-t, majd másold fel a legutóbbi wp-t és telepítsd fel, de úgy, hogy a webes felületen, a telepítő által bekért adatokat adod meg.





A telepítést követően importáljad a régi DB-t.

köszönöm szépen a segítséget! :slight_smile:





Most már minden rendben az oldallal! Mégegyszer köszönöm! :smiley:

Sziasztok,





majdnem sikeresen átköltöztettem a local hostomról az oldalamat. Adatbázis export-import megvolt, a WP fájlokat is feltöltöttem a megfelelő helyre FTP-vel, wp-config átírva. Be is jön az oldal, a CSS is OK, egyedül a képek nem jönnek be. Megnéztem, ott vannak a megfelelő mappában, gondolom a linkeket kéne átírni. A baj az, hogy olvastam, van plugin hozzá, le is töltöttem, de nem tudok bemászni az admin felületre, mert:





“Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/minerva.mtak.hu/protected/www/wp-config.php:1) in /var/www/minerva.mtak.hu/protected/www/wp-includes/pluggable.php on line 934” Hát ez nekem magas.





Szóval a két kérdés:




  1. Hogy tudom költöztetés után elérni az admin oldalt?




  2. Láttam a fórumon, hogy html-szerkesztővel is átírhatnám a linkeket search&change módon, de most akkor minden egyes html fájlt végig kell kurkászni?





    Bocsi, biztos hülyeségeket írtam, de azért válaszoljatok lécci!





    Köszi!
  1. Warning: Cannot modify header information - headers already sent by


> http://www.wordpress2you.com/2010/12/hogyan-javitsuk-a-wordpress-cannot-modify-header-hibat/





2. Lemented az adatbázist, megnyitod a Notepad++ vagy a PSPad szerkesztővel és a csere funkcióval kéttized másodperc alatt lecserélheted az elérési útvonalakat., majd mentés BOM nélkül! és adatbázis vissza.