YouTube beillesztés és processzor idő

Sziasztok,











Valami zabálta a proci időmet… de mi?





Szép lassan rájöttem…











Ha nyitva van egy WP, amiben van egy beilleszett YouTube videó, az rácuppan a procira!











Pl. ez volt a kód:









Code:









Mikor volt több bejegyzés egymás alatt, amiben volt ilyen kód, az mind ette az időt.





Mikor levettem ezeket a bejegyzéseket, az idő-fogyasztás visszament nullára.





Érdekes... Ha van kedved, nézz rá te is... és cáfolj rá, vagy erősítsd meg, amit tapasztaltam...





FireFox (Mozilla) 3.0.11 -t használok, Kubuntu Linux) alatt.





Érdekel, hogy nálad hogy megy ez a dolog... (Más op. rendszer, más böngésző...)





Érdekelne az is, mit lehet tenni, hogy a proci idő sértetlen maradjon? (Másként beszúrni? Pl. a Smart YouTub -bal minden rendben van!)





Üdv,





Tamás

Linux alatt szar a flash. az adobe félét tedd fel, a gpl-es szart se ér.











http://www.hogyan.org/adobe-flash-player-10-telepitese-linuxra

Azért a youtube magában is zabálja a procit, még a saját oldalán lévő videók is.

a youtube magában biztos nem zabál semmilyen procit, maximum a flash amibe a kliens oldali megjelenítés meg van írva.

őszintén megmondom, win-en nekem is néha lassúak. Laptopon Ubuntun egyáltalán nincs ilyen gondom. Tanulság: ubuntut kellene a nagy gépen is használnom. :slight_smile:

[OFF /kissé sok mostanában bocsesz/ > nem kéne innentől persszóba tenni?]





Efurd. Sok érdekességet láttam már, pld Ubuntu alatt teljes Compiz beállítva rengeteg csili-vili effekttel: proci:40 fok körül (3 GDM+FF+Thunderbird+Kopete+Irssi+Conky)





Xp: 1db FF 3 tabbel, minimál feladatok futtatásával (automatikus indítások kikapcsolva, maradék kilőve):





52-53 fok…





Ettől függetlenül dual-bootban vannak, XPt mostanában többet használok videózás miatt. Ubi alatt meg kényelmesebb kapcsolatokat kezelni :slight_smile:





érdekesség:





Ubi virtualbox Win7 teljes frissítéssel, Noddal, Zone alarmmal > 42 fok…





(3GHz processzor, 2GB ram)





[/OFF]