XML vagy adatbázis backup/költöztetés

Egy elég bugyuta, de számomra mégsem egyértelmű kérdéssel állok szemben: mi a különbség aközött, h egy költöztetés, backup során az wp-admin felületen található export/import funkciót (ami XMLbe ment) használom, vagy mondjuk phpMyAdminnal teljes sql adatbázis mentek, átírom a megfelelő értékeket, és azt töltöm fel az új helyre?











Az egyszerűbb, kényelmesebb XML-es megoldásnak milyen elméleti korlátai vannak, esetleg milyen gyakorlati hátrányai?

XML = post, komment, címke, kategória, szerző.





sql adatbázis = minden, beleértve pl. WP beállításokat vagy pl. a telepített pluginok beállításait is.











XML a “kényszermegoldás” szokott lenni (vagy a gyors backupot), pl. két oldalt egy weblapra költözésnél (nem kell hozzá SQL hozzáértő hívni, elég csak külön/külön más szerző nevén lementeni/feltölteni, és kész) - vagy SQL/PHP hiba esetén sem kell feltétlen programozót keresni, elég leszedni az XML fájlt, szűz WP-re meg visszatölteni.





Illetve az XML feltöltés, más kompatibilis motorról, na, az cool megoldás.











Tehát összefoglalva, 1-2 plugin esetében mindegy.





15-20 pluginnál már inkább sql adatbázis költöztetés célszerűbb választani (nem kell a pluginok újabb beállításaival tölteni az időt)











vagy 30-50 blogot biztosan költöztettem (nem tudom pontosan mennyit, de tényleg sokat), XML még sosem használtam (csak gyors backup-nál töltöttem le az XML fájlt)











És akkor ez egy vélemény,





biztosan mások is tudnak hozzátenni vagy elvenni a hozzászólásomból.

amikor XML-ben mentettem, akkor csináltam egy új WP-t, felraktam minden plugint és ugy importáltam bele az XML file-t. viszont én nem sok plugint használok.











akkor kezdtem el vacakolni az sql mentéssel, amikor xml exportnál azt nyihogta a tárhelyem, hogy túl nagy az xml file … és a tárhelyszolg. meg azt mondta erre, h. biztonsági okokból nem tudják megemelni a limitet. na, akkor kinomban megtanultam az sql mentést :slight_smile: de szerintem észrevették, mert azóta újra tudok xml-ben menteni :smiley:

pld usereket akik nem írtak hsz-t nem menti xmlbe ha jol emlekszem…

amig engedve volt nálam a regisztráció, a usereket is mentette. akik sose irtak semmit, azokat is. asszem … :unsure: de ez nem 100 % …

ezzel azt hiszem törölni lehet azokat, akik regisztráltak, de sosem szóltak hozzá: http://wordpress.org/extend/plugins/ttc-user-comment-count/