wp másolása új helyre

Sziasztok!



A következő dologban kérném a segítséget.

Egy jelenleg oldal új verzióját szeretném kipróbálni, de ehhez szeretném átmásolni egy másik url alá a teljes rendszert, hogy ott le tudjam ellenizni, hogy az új WP alatt is minden rendben fog-e mödni, mert valószíneg vannak kompatibilitási problémák.



Szóval adott egy másik url, oda át is másoltam a teljes könyvtárstruktúrát rendszerest, mindenest.

Az új url-en mödik is az oldal adatbázissal együtt, viszont lehet látni,hogy ha rákattintok a wp belépési oldalra,akkor már ott át van igazából irányítva az eredeti url címre még mielt belépnék a wp-be.



Ebben kérném a segítséget, hogyan oldjam meg?

Debian alatt kellene pl. az adatbázisról egy másolatot készíteni és annak a nevét átírni,majd a wp-setting.php file-ban annak alapján átírni a konfigot?

Csinálsz egy sql mentést a teljes adatbázisodról, fogsz egy kwrite vagy gedit (vagy nem tudom milyen ablakkezelőt használsz), megnyitod, keresés és csere (a legtöbb fájlszerkesztő ctrl+r kombinációval nyitja) régi url-re rákeresel

lecseréled az újra. Eldobod az adatbázist és visszatöltöd a módosítottat a helyére.

Köszönöm a választ. Még lenne pár nagyon alap kérdésem, de nem szeretnék semmit elrontani,ezért inkább kérdezek.

Szóval nem mysql dump paranccsal exportálnám ki az adatbázist,mivel nem értek hozzá és eleve csak egy másik könyvtárba kellene a meglévő adatbázist átmásolni, hogy ne csak a meglévő weboldal legyen egy az egyben másolva, hanem a hozzá tartozó adatbázis is. Ez korrekt így?

Szóval megtaláltam az adatbázis könyvtárát és abban jó sok file található, MYD, MYI,frm kiterjesztésű fileok.

Ezeket másolhatom egy az egyben át a másik célkönyvtárba?

Ha igen, akkor utána hol kellene átírnom,a hozzá tartozó url-t?

Sajnos vim van fent a debian szerveren,azt meg hogy is mondjam, utálom.

Mit találtál meg?

Tegyél fel phpmyadmint a szerverre.

Így: http://wordpress-honlap.com/phpmyadmin-telepitese/

Aztán hozzáfoghatsz :slight_smile:

Onnan exportáld, majd az újat importáld.



Jó az a vim :slight_smile: A vi mégjobb :smiley:

Én nem sem bírtam megbarátkozni velük…