Wp hiba a telepített programban?

Sziasztok,

wp 4.7.4 és egy megbízható sablon (Hueman) mellett az alábbi jelenséggel találkoztam.

(Egy sablon frissítést követően derült ki - de lehet, hogy korábban is létezett)

Gyerek sablont használok és csak az alap style.css és functions.php-ban van néhány egyszerű módosítás, mint betűk színe és egy-két angol szó fordítása. Minden jól működik. Az alap sablon beállítása 3 oszlopos tartalmat produkál, középen tartalom és jobbra-balra 1-1 sidebar.

Egy apróbb rendellenesség okának felderítéséhez a minap átkapcsoltam a fő-sablonra, illetve a WP twenty-fourteen-ra.

A nem várt meglepetés az volt, hogy a fő sablonban nézve a két sidebar tartalma eltűnik. Pontosabban szólva az egyik sidebar üres (pedig 3 widget van benne) a másikban pedig csak egy látszik a 6 helyett. Hab a tortán, hogy ez az egy sem egyezik meg a hat odatett widget egyikével sem. (Tehát ez utóbbi oldalsávból eltűnt 6 és jött helyette 1, amit nem tettem oda.)

Ha átkapcsolok a twenty-fourteen-ra, vagy visszakapcsolok a child-theme-re akkor minden rendben látszik.

Hogy lehet az, hogy a fő téma hibásan hozza az oldalt, a gyerek téma pedig jól? (holott a gyerek téma alapja a fő téma.) Hol keressem a hibát?

cPanel és hostolt oldal.