wp all import woocommerce nagyon lassú

Sziasztok!



Wp all import plugint használok xml betöltésre, és nagyon lassú a folyamat.

Valamit többszöl adatbázis kapcsolódási hibával szétkapcsol.



Volt valakinek tapasztalata?



kb 50 000 terméket szeretnék betölteni.





Köszönöm!

Dezső

50.000-nél ne csodálkozz. Gondolom nem saját, izmos szerveren vagy, hanem osztott, virtuálison, tehát szimpla egyszerű tárhelyen. Ez esetben ne is csodálkozz, hogy lassú. :slight_smile:

Egy kicsit akkor most a WordPress ellen beszélek,



de 50.000 terméknél én nem WooCommercet használnék…

Szia





Mit javasolnál?

Köszi!!



Egyébként megoldható hogy a termékkép feltöltésnél ne generáljon több képet? Nekem az lenne a jó ha 1 lenne.

Valamit a legjobb az lenne, ha külső linkként tudnám megadni a termékképet.



Köszi!!!



Dezső

Pl. az “External Featured Image” bővítmény:

https://wordpress.org/plugins/external-featured-image/


Köszönöm!
Nincs véletlenül valami jó leírásod, hogy hogyan tudnám ezt használni termékképként?
Köszi!

Egyébként nekem az is szuper lenne, ha nem generálna le a woocommerce olyan sok képet, hanem csak 1 képet.

Kis méretű képeim vannak.

Ki lehet kapcsolni valahol, hogy ha 1 képet töltök fel, akkor csak 1 kép legyen a tárhelyen?



Köszi!!

Sziasztok!



Én is Wp All Import bővítményt használok Woocommerce árház készlet importálásához. Naponta 1x cron job végzi az automatikus készletfrissítést.



Esetemben nem 50.000, hanem csak 12.000 - 13.000 termékről van szó, termékenként 1 db képpel. A frissítési folyamat így is nagyon lassú, 24 óra alatt sem végez a 13.000 termékkel. Mindemellett rettenetesen lassítja a weboldalt is. Ha legalább 6-7 óra alatt lemenne az import folyamat éjszaka, akkor ez nem is lenne olyan nagy gond, de így használhatatlan.



Az egyszerű, osztott tárhelyről már VPS szerverre váltottunk (3 GB RAM), de a helyzet semmit sem javult.



Tud segíteni valaki? Mi lehet a megoldás? Nem létezik, hogy ezzel az egyébként jól kitalált bővítménnyel ne lehessen boldogulni…

@asziszt: programból használhatod a remove_image_size() függvényt.