wp-admin elérési probléma

Sziasztok!



Egy wordpress oldalon dolgozom. Szinte egyik napról a másikra elérhetetlenné vált az admin felület és nem jön be a wp-admin oldal. Semmi hibaüzenet, 404-es oldal jön be. Még az oldal forrása is üres, ha meg akarom nézni.



Egy fórumon találtam egy javaslatot erre és megcsináltam ezt:

http://codex.wordpress.org/Changing_The_Site_URL



De semmi hatása. Múlt héten még teljesen jó volt. Azóta hozzá sem nyúltam az oldalhoz. FTP-n fel tudok csatlakozni, megnéztem jó a functions.php, a wp-config.php (még DEBUG módban sem ír ki semmit, a frontenden sem), .htaccess file is.



Szóval egyszerűen nem értem mi lehet a gond. Így még theme-t sem tudok váltani, hogy megnézzem nem a theme vagy valamelyik plugin okozza-e a gondot.



Nem akarnám újratelepíteni az egész WP-t.



Valakinek nincs ötlete?

Köszönöm!


Úgy fest a dolog, hogy nem is a plugin-ekkel van a gond. FTP-n keresztül a plugins foldert átneveztem plugins.hold-ra, hogy ne legyen érvényben egyetlen plugin sem, de ugyanaz a helyzet…

Szia!



Próbáld ki úgy, hogy .htaccess-t letörlöd (vagy átnevezed), a wp-config.php -t a gyökérben átnevezed, pl: wp-config_orig.php ra. Utána letöltöd a vinyódra a legfrissebb wp-t. A mostani wp-content könyvtárad (szerveren) meg átnevezed wp-content_orig -ra. Így minden marad a tárhelyen csak átnevezve.



Ezután csatlakozol ftp-vel és a legfrissebb wp-t felmásolod a tárhelyre, mindent felülírva! (Nem veszik el semmi, mert a wp-config meg a sablon + bővítmények a is ott marad, az átnevezett wp-content_orig mappába.)



Ha minden felmásoltál, elindítod az install-t, ez gyorsan megvan és utána megpróbálsz belépni az adminba. Az a lényeg, hogy az adatbázis prefix-nek mást adj meg, mint volt! Így külön táblák lesznek, megmarad a régi is, mindent vissza tudsz állítani.



Ha így működik, akkor nem a tárhellyel van a gond. Ezután tudod tesztelni, visszaírod a wp-config ba az adatbázis prefixet, hogy a régi adatbázisból szedje…megnézed megy-e…stb.



Érdemes lehet még localhost-ra is áttelepíteni, mert ott még gyorsabban lehet tesztelni. Nekem volt már úgy, hogy egyik napról a másikra elromlott az oldalam és utólag derült ki hogy a tárhelyszolgáltató valamit szórakozott az adatbázissal, mert behalt a szervere és nem jól tették át az adatbázist, elrontották! Nem azt mondom, hogy nálad ez van. Bár ez régen volt, azóta váltottam, mert állandóan elállítottak valamit és pont ilyen megmagyarázhatatlan dolgok jöttek a semmiből…mint pl most nálad.



Mert ha te nem piszkáltad és senki más sem, akkor a tárhellyel van valami.

Hmmm. Érdekes. Nálam is hasonló helyzet van. Az admin akadozik vagy be sem tölt (maga az oldal pedig hibátlanul működik) az elmúlt pár napban, pedig nem piszkáltam az oldalt. A fent leírtakat még nem próbáltam, de nem is jöttem még rá a hiba okára.

Sziasztok!

Amit András javasolt már nem volt időm kipróbálni, mert időközben megjavult. Érdekes, hogy azt sem tudom magától jött-e rendbe vagy valamelyik beavatkozásom hatására…



Az a furcsa, hogy ilyet már egyszer tapasztaltam, csak most azt nem tudom, hogy ugyanezzel az oldallal kapcsolatban, vagy másikkal, arra viszont emlékszem, hogy 3.6-os verziónál jött elő.

Talán valami köze lehet az új verzióhoz, nem tudom.



De ahogy olvasom József hozzászólását is, hajszálra ugyanaz a szitu mint nálam. Imádom a WP-t emiatt nem fogom lecserélni :), de szeretnék vele tisztában lenni mi okozta ezt a hibát…

Ha közben rájövök meg fogom írni.

No tegnap aztán rájöttem végre, hogy a Google Analyticator plugin okozta a problémát. Azt kikapcsolva minden rendben működött.

József:

Nem tudod, hogy melyik verziószámú volt ez a plugin?

A legfrissebb a 6.4.5-ös.



Illetve hányas WP-t használsz?

WP 3.6 és 6.4.5 -ös PlugIn okozta, de tovább nem nyomoztam még, hogy miért. Egyenlőre örültem, hogy működik. Ha lesz időm majd utánanézek, hogy miért. Amúgy a megtalálást, a PHP logja adta meg (SSL certificate problem, verify that the CA cert is OK. Retrying with the CA cert bundle from google-api-php-client.).

Hátha van aki hasonló cipőben jár, mint ahogy én voltam:

Az oldalaimat a szolgáltatóm egy másik szerverére költöztette, minek hatására a 3 wp-s oldalamból az egyiken nem tudtam belépni az admin panelre (nem fogadta el a nevet és a jelszót). Újraraktam én mindent, teszteltem és maga az oldal működött. Már nem is tudom hogy pontosan hol, de ajánlották hogy írjam meg újra a config fájlt, hátha az átmásoláskor valami elállítódott. Mindent beleírtam újra kézzel, és azóta megy a bejelentkezés.

64700 wrote:
Hátha van aki hasonló cipőben jár, mint ahogy én voltam:
Az oldalaimat a szolgáltatóm egy másik szerverére költöztette, minek hatására a 3 wp-s oldalamból az egyiken nem tudtam belépni az admin panelre (nem fogadta el a nevet és a jelszót). Újraraktam én mindent, teszteltem és maga az oldal működött. Már nem is tudom hogy pontosan hol, de ajánlották hogy írjam meg újra a config fájlt, hátha az átmásoláskor valami elállítódott. Mindent beleírtam újra kézzel, és azóta megy a bejelentkezés.

Aha jól tetted :)

Két dolog van ami ilyenkor rossz értéket kaphat, ami miatt a WP aztán nem tud authentikálni, magyarul nem tudsz belépni:

- Bejelentkezést titkosító kulcsok (AUTH_KEY és társai)
- Illetve a MySQL beállításra vonatkozó részt is át kell nézni, hogy a WP korrektül elérje az adatbázist

Plusz nem árt ellenőrizni a .htaccess file-t sem ilyenkor. Általában ezt a kettőt érdemes átnézni, tehát wp-config.php és .htaccess file-okat.

Most beszéltem egy szolgáltatóval, ugyanis az admin részhez nem férünk hozzá. Azt mondták, ők blokkolják, mert olyan mértékű a WP oldalak támadása, hogy simán adatforgalomban megfektetik a szervereket. Így ezt tudva, nem magunkánál keressük a problémát. Dolgoznak a probléma megelőzésén.

Van egy belépési hibám és hiába kutattam, eddig nem találtam megoldást. Pedig létrehoztam már új wp-config.php-t is.



A bejelentkezési felületre (wp-login.php) lépve már alapból egy lebutított bejelentkezési felület jelentkezik (pl. a Wordpress logoja meg sem jelenik).



Mikor belépek, megjelenik egy üzenet:



„Az oldal nem megfelelően van átirányítva



A Firefox azt észlelte, hogy a kiszolgáló olyan módon irányítja át a kérést, hogy az soha nem fog teljesülni.



Ez a probléma sokszor a letiltott vagy visszautasított sütik miatt jelentkezik.”



Majd frissítem az oldalt és bent vagyok a szerkesztői felületen. Viszont bármire kattintok:



„Error 404 - Page Not Found



Sorry, I’ve looked everywhere but I can’t find the page you’re looking for.



If you follow the link from another website, I may have removed or renamed the page some time ago. You may want to try searching for the page:





Az űrlap teteje









Az űrlap alja





Suggested results



I’ve done a courtesy search for the term post new.php for you. See if you can find what you’re looking for in the list below.



Sorry, couldn’t find anything. Try searching for alternative terms using the search form above.”



A wp-configba beillesztettem egy hibakereső sort: define(‘WP_DEBUG’, true). Erre a következő üzenetet dobta ki az oldal, ha beütöttem a címet:



Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /home/ public_html/mydomain.hu/wp-config.php on line 21



A 21 sor:



define(‘DB_NAME’, 'felhasznalonev_adatbazisneve);



Mi a teendő?



Hogy, tudom legalább a tartalmat megmenteni?

A Chrome-ban jobban fog működni és csinálj saját elérési útvonalat a belépéshez mint mi a szörf akadémia lapon, azóta nem tudják feltörni. Király?

64794 wrote:
Van egy belépési hibám és hiába kutattam, eddig nem találtam megoldást...Mi a teendő? Hogy, tudom legalább a tartalmat megmenteni?

Ajaj... úgy érzem ott nagy gubancok lehetnek. Saját webszerver vagy egy adott szolgáltatónál van az oldal? Apache vagy IIS, esetleg egyéb más a webszerver típusa?

Ha egy adott szolgáltatónál vagy, azt javaslom mentsd le a tartalmat és válts egy szolgáltatót, kvázi kezd tiszta lappal az egészet. Lépj be FTP-vel (TotalCommander vagy WinSCP, amit javaslok windows-os környezetben). Mentsd le a WP-det könyvtárszinten. Aztán ahol van hozzáférés az adatbázishoz, általában phpmyadmin-nal, belépsz a phpmyadmin felületére, kiválasztod az adatbázist és nyomsz egy Export-ot: általában nem kell semmilyen speciális beállítás, megfelelő a gyors export, formátum legyen SQL. Aztán mehet.

Ezzel megvagy a mentéssel.

Localhoston próbáld meg a mentésből elindítani wp-t, bár gyanítom, hogy nem lesz egyszerű. Az adatbázist viszont simán be tudod olvasni. Javaslom, hogy szerezz be egy jó mysql adatbázis kezelőt, mert phpmyadmin-nal lassabb a dolog. Tölts le mondjuk egy Trial-t az SQLYog-ból és ha sikeresen elindult, akkor abba szépen be tudod importálni és legalább akkor az adatbázisod (végülis a lelke a WP-nek) már látni fogod.

Remélem tudtam valamennyit segíteni.

Üdv:
L

Köszönöm. Én ebből egyelőre csak azt értettem meg, hogy a szolgáltatóval akadnak némi nehézségek, ami nem lep meg, bár nem hiszem, hogy elismerik… Egy adott szolgáltatónál van az oldal. Elképzelhető, hogy esetleg van biztonsági mentésük, amiből helyre tudom állítani az oldalt? A webszerver típusát hol lehet megnézni?

Illetve van Google Chrome-ba belépve ezt írja ki:


Ez a weboldal átirányítási körbe került


Újratöltés Rövidebben


A(z) http://honlapom.hu/wp-admin/ címen lévő weboldal túl sok átirányítást okozott. A webhelyhez tartozó cookie-k törlése vagy harmadik fél cookie-jainak engedélyezése megoldhatja a problémát. Ha nem, akkor a probléma a szerver konfigurációjával lehet, és nem az Ön számítógépével.

További információ erről a hibáról.

Hibakód: ERR_TOO_MANY_REDIRECTS

-

Mindettől függetlenül belépek az adminba, de minderre kidobja a következő hibaüzenetet:




Error 404 - Page Not Found




Sorry, I've looked everywhere but I can't find the page you're looking for.

If you follow the link from another website, I may have removed or renamed the page some time ago. You may want to try searching for the page:

Search






Suggested results




I've done a courtesy search for the term post.php?post=43&action=edit for you. See if you can find what you're looking for in the list below.

Sorry, couldn't find anything. Try searching for alternative terms using the search form above.

Ha van kultúrált admin felületük, mondjuk cpanel, akkor azon keresztül meg lehet nézni.

Vagy csinálsz egy php filet (neve legyen mondjuk phpinfo.php), amibe csak annyit írsz, hogy

<!--?php phpinfo(); ?-->
```<br />
Ezt elmented a szerver gyökérkönyvárába, oda ahol a wp is telepítve van. Aztán elindítod a file-t: böngészőbe beírod, hogy <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.teW">www.teW</a><!-- w -->ördpressed.hu/phpinfo.php<br />
<br />
Ezzel ki tudod íratni a php, mysql és apache beállításokat, továbbá azt hiszem azt is látni fogod, hogy mi a környezet, Win vagy Linux. Legyen bármilyen tré is a szolgáltató, kell lennie valamilyen mysql hozzáférésnek, ahol meg lehet csinálni az adatbázis exportot. De persze emellett vagy ehelyett lehet tőlük is kérni egy friss adatbázis mentést is.

Sziasztok!



Nekem is hasonló problémám van tegnap óta, azzal a különbséggel, hogy be tudok lépni az admin felületre, ott bármit tudok csinálni - beállításokat megváltoztatni, új oldalt létre hozni vagy régit módosítani - viszont nem tudok új bejegyzést létrehozni vagy meglevőt módosítani. Minden alkalommal hibaüzenetet kapok: 403 - Hozzáférés megtagadva. Maga a blog működik rendesen.



Mielőtt letámadom a szolgáltatót szeretném tudni, hogy ez az ő hibájuk lehet-e vagy az adatbázisban vagy a fájlokban lehet-e a hiba.



Előre is köszi a segítséget.



Üdv.



missy


Sziasztok!



Nekem a következő a problémám, kérlek segítsetek. Én az atw.hu ingyenes tárhelyre telepítettem a wordpress, és addig eljutottam, hogy kapcsolódtam az adatbázisra. Eddig minden a szokásos módon, rendben megtörtént. Amikor be akarok lépni az admin felületre csak üres fehér monitort látok. Írtam levelet a szolgáltatónak, ezt a választ kaptam: Az ingyenes tárhelyeinken is lehetséges a wordpress telepítése, pl.: http://baracklekvar.atw.hu/

Az admin felület tudtommal frame keretben nem nyílik meg, de sajnos nem nagyon ismerem a cms rendszert, így hogy ez a funkció hogy kapcsolható ki azt nem tudom (ez elvileg valamilyen védelmi funkció lenne ez). A rendszer dokumentációja valószínűleg kitér erre vagy fórumon meg lehet kérdezni. Ideiglenes megoldásként a “users.atw.hu/[tárhely_azonosító]/wp-admin” címen be tud lépni, de ennek a hosszútávú használatát nem javaslom mivel így nem jelenik meg a reklámcsík a lap felett és sok ilyen oldalbetöltésre a szerver letiltja az oldalt.



Még egyszer megpróbáltam a telepítést, letöröltem mindent, adatbázist kiürítettem, de ugyan az a helyzet. Nem értem, mi lehet a probléma. Ha valakinek van tanácsa, nagyon megköszönöm.