Sziasztok !
Eldöntöttem hogy indítok egy új blogot mert valahol ki kell élnem a grafomán hajlamaimat.
Első körben egy alapvető kérdést szeretnék tisztázni. Két alternatíva van :
1. Regisztrálok egy meglévő ingyenes blogger oldalra.
Hátrány : a blogom oda lesz kötve, és nem biztos hogy könnyedén lementhető onnan
Előny : egy népszerű blogger oldal magától is hoz látogatókat anélkül, hogy bárhol hirdetném, így talán nem csak önmagamnak írok - hiszen az egésznek ez lenne a lényege.
2. WordPress
- veszek domaint
- veszek tárhelyet (ebből van ingyenes is)
- felteszem a WordPresst
- letöltök sablont
- írom a blogot
Hátrány : a kutya sem fogja olvasni ha nem SEO-zom vagy nem hirdetem.
Előny : teljes tejhatalmam lesz minden tartalom felett, oda rakom ahová akarom.
A 2. megoldás (sokkal) bonyolultabbnak látszik.
Kérdésem lényege, hogy milyen egyéb különbségek vannak a fenti kettő között, milyen szempontokat kell vizsgálni egy ilyen döntésnél ? Mire kell odafigyelni amit én kezdőként még nem látok ?
Írtam a pcforum.hu-ra, de többen is a WordPress-t ajánlották, így kerültem ide.
http://pcforum.hu/tudastar/118390/Melyik+a+legjobb+hazai+blog+oldal.html
Alaposan körbe akarom járni a kérdést, mielőtt eldöntöm hogy hol telepszem le, ezt remélem nem kell indokolni
Ha a fentiekben rosszul tévedek javítsatok ki légyszi.
Köszönöm a hozzászólást mindenkinek
Petya
Ha esetleg tud valaki 3. vagy 4. lehetőséget azt is kíváncsian várom …
A másik fórumon írtakból a blogszolgáltató általánosságban nem teljesíti kb. az 1-5 pontot.
- Olvass vissza, hogy szűnt meg a freeblog. Mégcsak nem is szóltak a felhasználóknak. Vagy azelőtt az extra. Mindkettő “stabilnak” számított.
- Ha komolyan veszik, akkor bizony fejlesztenek. Hogy ez milyen változásokkal jár, nem te és a többi felhasználó határozza meg. Lásd anno iwiw.
- Látogatókat csak az a tartalom hoz, ami érdekel valakit. Ez kizárólag tőled függ és nem attól, hogy hol van az oldalad. Rossz tartalommal elérhetsz kb. heti 2 látogatót.
- Blogszolgáltatónál leginkább a következőt kapod: nem tehetsz fel egyedi alkalmazásokat, bővítményeket. Vagy van vagy nincs.
- Egyedi linkje mindennek van és általában utólag is szerkeszthetők a cikkek, csak nem biztos, hogy elégedett leszel pl. a http ://valami.hu/kispistajoska/20150314/?id=5689 url-lel.
A wp meg - mivel a 3. pont tőled függ - nagyjából mindent képes teljesíteni.
Persze, az 5. ingyenes tárhelyen nem biztos, hogy teljesül, mert nem feltétlenül futtathatsz htaccesst és valószínűleg egyéb korlátozások miatt is szívni fogsz.
Egyébként létezik olyan wp felhasználói kézikönyv, ami végigvezet az egészen onnantól kezdve, hogy hogyan válassz domain nevet. Igaz nem inggyé van.
Köszönöm a tippeket Andi !
Időközben nagyjából kitaláltam a megoldást. Beregisztrálok néhány népszerűbb sitera, végignézem a beállítási lehtőségeket, ha tetszik maradok, ha nem akkor váltok a 2. verzióra.
Valami ilyesmit akarok csinálni :
http://bobo95.blogger.hu/
Apropó, a blogger.hu-n hiába nyomom a regisztráció gombot, nem történik semmi, visszadob a főoldalra. 2014 szeptemberi az utolsó bejegyzés mindenütt. Ez is behalt volna ???
A .htaccess-ről tudnál belinkelni egy érthető leírást ? Lehet angol is, no problem (sőt …) !
Az a helyzet hogy (még!) nem tudom fejből, ha akarok egy új funkciót akkor mihez nyúljak, .htaccess file, új plugin, meglévő beállítások átnyálazása, stb. Nincs még áttekintésem az elérhető lehetőségekről, és hogy mit hogyan kell (=célszerű) megcsinálni.
Tulajdonképpen a weboldalkészítés alapjait is szeretném megtanulni ezzel a projecttel, hiszen sokan kerestek engem a közelmúltban és kérdezték tőlem értek-e hozzá. 10 évig dolgoztam Pascal/Delphi platformon.
Köszi mindent :
Üdv Petya
Nem tudom mi van a bloggerrel, rémlik, mintha tavaly tavasszal olvastam volna valami problémákról vele kapcsolatban, de nem követtem.
http://httpd.apache.org/docs/2.2/howto/htaccess.html
http://www.tutorial.hu/a-hasznos-htaccess-fajl/