Sziasztok, infót és segítséget szeretnék kérni.
Szeretnék egy nagy tartalmú több oldalas weboldalt létrehozni.
Kérdésem a következő: Wordpress oldal elbírja egy a több oldala s több funkciós tartalmat.
Mint: Pl. chat + Videó szerkesztő, + apróhirdető oldal. Stb. videó chat, Belső levelezés. Mondjuk 1500-fő felhasználóval. Akik egy szere vannak belépve sz oldalra és a különböző funkciókat használják. Az oldal mondjuk, folyamatosan pörög.
Csúnya és, álomszerű hasonlat lesz. Mint pl. a Facebook 20%-os kihasználtságnál.
A tényleges kérdésem. Elbírja a Wordpress motor. Vagy keresek másik megoldást.
Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget.
A wordpress elbírja. Viszont erős vasat kell mögé raknod. Azaz ilyen oldal létrehozásával egy shared tárhelyen ne is próbálkozz. Minimum vps. Vagy saját szerver vagy felhő. Egyszerűen nem kapsz osztott tárhelyen elég erőforrást hozzá.
felhő szerver. Tudsz ajánlani. Én ezeket találtam: https://www.mikrovps.hu/ , https://tarhelypark.hu/vps/ Esetleg tudnál segíteni a weboldal kivitelezésében?
nextpointhost.com, arvixe.com, linode.com, codero.com.
Magyar viszonylatban: mediacenter, viacom, mikrovps.
A magyar vps-eknél általában nincs semmi tárhelykezelő felület az árban, azaz legalább haladó linux felhasználónak kell lenned a használatához. Vagy - plusz pénzért - kérni egy cpanel vagy valami más hozzáadását is.
Én dec. közepe előtt nem tudok újabb projektet bevállalni.
Nem hiszem hogy WordPress-el kellene/lenne jó ezt megoldanod.
A WordPress API-t regisztrációkhoz és más adatbázissal kapcoslatos dolgokhoz lenne esetleg érdemes használni: http://v2.wp-api.org
Én mindenképp control panel nélküli VPS-t bérlenék (egy sima web server amire te akarod használni arra nem lenne jó), véleményem szerint innét:
vultr
Digitalocean
Miért?
10 GBit kapcsolat
SSD tárhely
kb 2 GB RAM
és egy Xeon (legalább E5-2620) mag
elpusztíthatatlan infrastruktúra
kb 20 dollárért havonta
én személy szerint WordPress-et csak saját blogokhoz, egyéb blogokhoz, hírweboldalakhoz és cégi protóliókhoz ajánlok, de pl. a WP API-t használhatod az oldal adatbázisának a felépítéséhez
mellesleg jó lenne megvárnod a WordPress 4.7-es verzióját, mert úgy néz ki, hogy a WP API akkor véglegesül (kb. December 5)
Tudtok ajánlani olyan bővítményt ami a chat falat esetleg live videó chat programot támogat WP. Az a baj hogy én csak a BuddyPress-t találtam, de ez eleve privát üzenetkezelést tud csak támogatni. A fizetős bővítményekben sem találtam. Vagy csak én kerestem rosszul. Ebben szeretnék kérni segítséget. Plusz lenne belső levelezés + hirdető felület. Stb.
Először döntsd el mi kellene bele és kezd el funkciókra keresni, például: video chat for wordpress, majd wordpress adds manager és hasonlók.