WordPress telepítés utáni beállítások - WordPress Általános beállítások

Elnézést, nem tudtam…kissé még tájékozatlan vagyok a wordpress világában :smiley:
Köszönöm, akkor felteszem ott a kérdést, hát ha segítenek.

Sziasztok!

Lenne egy problémám…
1.Mégpedig az hogy a regisztrációkor nem küldi el az eMail-t
2.van az a lehetőség hogy email Bejegyzés próbáltam megcsinálni és nem csinál semmit !
Ha tudnál segíteni kérlek eMail-ban jelezd felém:
… email cím kiszedve (szerk.)
Előre is köszönöm!
(3.3-mas verzió)

Kedves Erik!

Még jó, hogy csak egy problémád van, ezért írtál rögtön kettő. :slight_smile: :slight_smile:

Kezdem a másodikkal:
ad 2.) az a beállítási lehetőség arra szolgál, amint az írva is vagyon annál a résznél, hogy Bejegyzést tegyél segítségével a kedvenc WordPress-naplódba.
Magyarán szólva:
a.) létrehozol egy postafiókot a leveleződben pl. valami@barmi.hu címmel, nagyontitkos jelszóval. A kiszolgálód host-címét állítod még be (gyakorlatilag egy POP3 típusú email címről beszélünk).
Ha valahol a préri közepén vagy, csinálsz a legelő kacsanyájról 3 fotót, és rittyentesz egy 5 soros beszámolót, akkor küldesz erre a címre egy emailt, aminek a tárgy sora lesz majd a bejegyzés címe, és az üzenet lesz a bejegyzés szövegtörzse. Azért kell nagyon titokban tartani ezt az emailt, mert azonnal megjelenik a honlapon amit küldenek rá.
Amikor beállítod a wp-ben, akkor nem is lesz más hatás, mint a háttérben csendben várja az email-beszámolókat.

b.) Ha nem küldi ki a regisztrációs levelet, akkor annak 99,9 %, hogy az oka annyi, hogy valami el van írva, azaz hibás a beállítás. A fennmaradó 0,01 % pedig az szokott lenni, hogy a szolgáltató szerverbeállítása nem megfelelő, vagy éppenséggel nem engedélyezett a használata. Ingyenes tárhelyszolgáltatóknál gyakran előfordulhat.

Nem kérdezted ugyan, de még kettő megjegyzés:
a.) Nagyon szívesen segít ebben a Közösségben mindenki a másiknak, ha éppen tud, de mindezt nyilvánosan, hogy más is tanulhasson belőle. Ott még nem tartunk, hogy ingyen, saját szabadidőnk terhére segítsünk, és mindezt egy email-ben megküldve…

b.) Ha 3.3-as verziód van, akkor ne is tegyél mást, mint azonnal töröld le, és legalább a jelenleg élő 3.7.1 legfrissebb verziót tedd fel, bár már a 3.8-RC1-es verziónál tartunk, karácsonyra itt is lehet a végleges 3.8.
A WordPress korábbi kiadásairól a hivatkozásra kattintva kaphatsz információt, a napi frissítésű 3.8-RC1-et a WordPress Magyarország hivatalos letöltési oldaláról tudod magadnak letölteni.

Az lenne a probléma az újjab Verziókkal hogy az atw.hu-n csak egy fehér oldalt tölt be minenhol…

Kedves Erik!

Ha egy kicsit keresgélsz, akkor hamar rájöhetsz, hogy nem az atw az álmaid netovábbja.

Kerüld az ingyenes tárhelyeket, mert csak csalódás lesz a vége. A fehér üres oldal azt is jelentheti, hogy hibás a telepítésed. A Fórumon találsz hasonló kérdéseket-válaszokat tucatjával, csak használd a Fórum keresőjét, vagy a Google keresőjét is.

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! A Meta bejelentkezéssel, és annak megjelenítéssel van problémám.
1.
Biztos bennem van a hiba, de sehol sem találtam azt a beállítási lehetőséget, hogy amikor a regisztrált felhasználó bejelentkezik, akkor a weboldalra léptesse, és ne a vezérlőpultjába. Ezt hol lehet “átkapcsolni”?

Valamint szeretném a Meta widgetből, azaz a Bejelentkezés widgetből kiszedni az

  • RSS (bejegyzés)
  • RSS (hozzászólás)
  • WordPress .org sorokat. Ezeket hol találom meg, melyik fájlban?

Remélem tudtok segíteni!

Kedves Igali!

A “wp belépés után” kifejezést a Google-ba írva a legelső találat: http://kozosseg.wphu.org/forumok/tema/wp-login-utan-index
Magyar nyelven, bővítménnyel, vagy anélkül egyaránt ad megoldást.

Ugyanezzel a metódussal, csak a “wp meta link” kifejezést írva a Google-ba, számtalan megoldásra lelhetsz, az egyik (a durvább): http://www.internetmarketing.co.hu/wordpress-meta-linkek-eltavolitasa/. Ennek az a hátránya, hogy a wp core fájlba kell piszkálni, ami mindig egy szerencsétlen dolog; a legelső wp frissítéskor sikerrel felülírjuk. :wink:

Jómagam nem próbáltam, és jelenleg nincs adat a 3.8 verzióval való kompatibilitásra, de egy próbát megérne ez a bővítmény: http://wordpress.org/plugins/advanced-meta-widget/
Ha minden igaz, mindegyik kérdésedre megoldást adhat egyszerre.

Kellemes Ünnepet! :slight_smile:

Sziasztok. Én szintén nagyon- nagyon kezdő vagyok a Wordpress területén. 2 komoly problémával állok szembe. 1-ső. nem tudom, hogy hol kell kikapcsolni azt a rész, hogy az oldalon ne jelenjen meg a ez a rész: Meta
Honlap adminisztráció
Kijelentkezés
RSS (bejegyzés)
RSS (hozzászólás)
WordPress.org

A 2. probléma, hogy olvastam olyan oldalakat ahol írják, hogy a wordpress-hez seo packot kell telepíteni. én telepítettem is egyet All In One SEO Pack. De nem értem mit is kell ezekbe a részekbe írni, mivel nincs semmilyen beállítás csak forráskódok jelennek meg.

Aztán telepítettem egy másikat: WordPress SEO
itt szintén ugyan az mint az elsőnél, csak forráskód van.

Akár mit csinálok vele mindig fel ajánlja ezt: The plugin All-In-One-SEO has been detected. Do you want to import its settings.

Innen nem tudok tovább menni. sajnos megállt a tudomány.
Tudtok nekem segíteni vagy valamit sikeresen elnyomtam rajta?!
Köszönöm szépen.

Kedves Andrea!

Ezek tipikusan olyan kérdések, amelyeknek a Fórum oldalainkon van a helye. Sőt, 99%-ban talán meg sem kell kérdezned, mert a keresőt használva meg is találhatod hamar a válaszokat is.

Az első kérdésedre a válasz: a vezérlőpult beállításoknál kapcsold ki, hogy bárki regisztrálhasson, majd a megjelenések rész widget résznél húzd ki a Meta widgetet, ezzel kikapcsolod, és az adott rész nem fog megjelenni.

A másodiknál előljáróban: azt kérdezi tőled a WordPres Seo bővítmény, hogy érzékelte a másik SEO bővítmény jelenlétét, szeretnéd-e annak a beállításait átvenni.
Nagyon ritka az az eset, amikor ugyanarra a feladatra több bővítmény is telepíthető, leginkább nulla esettel kalkuláljunk. Előbb-utóbb abból baj lesz, egymás elől fogják elkapkodni az adatokat, hogy végrehajtsák amit szeretnél. Még jó, hogy a WordPress annyira jól meg van csinálva, hogy nem áll le ilyenkor, de egyáltalán nem tanácsoljuk; az egyiket mindenképpen kapcsold ki.

Nem valószínű, hogy a forrásfájlt látod, hacsak nem a szerkesztőjükbe mentél bele. Látatlanban erről nem sok mindent lehet mondani. A beállítási felületük a Vezérlőpultról érhető el, és meglehetősen egyszerű felület.
Ha megakadsz, gondolkozz, kísérletezz, keresgélj megoldásokat, és ha végképp megakadsz, a Fórumon biztosan segítenek.

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. A WordPresses weboldal, amin szerkesztettem pár php file-t sikeresen, egyszer csak átváltott, hogy csak akkor tudja bárki is megtekinteni a weboldalt, ha regisztrál. Ezt szeretném kikapcsolni.

A történet úgy indult, hogy módosítottam pár php filet, hogy egy kategóriát létrehozzak. Ezt követően nem Total Commanderrel töltöttem vissza, hanem a control centerem fájlkezelőjében módosítottam. Módosítás előtt elmentettem a szerkesztetlen php fájlokat, majd azokat töltöttem vissza. Miután már visszatöltöttem, minden rendben ment, csak a weboldalamra regisztrálni kell.

Segítségeteket köszönöm!

Sziasztok!

Hogyan tudom azt elérni, ha valaki az oldalról tartalmat szeretne letölteni (pl: recept letöltése) akkor az vagy regisztráció útján lehessen megoldani, vagy , és valahol ez adminisztrálva legyen , számláló segítségével, hogy hányan töltötték le.

Köszi a segítséget.