Wordpress oldal klónozása

Egy tárhelyen van két domain-em.
Az első domain (berautodebrecen.hu) szeretném klónozni a másik domainemre, mivel ebben már kiismerem magam, és ennek a tartalmát átírva kész is lenne.

Próbáltam a biztonsági mentést visszatölteni, de nem sikerült.
Különböző migrant programokkal de semmi.

Valakinek valami tipp?

Irod, hogy próbáltad a biztonsági mentést visszatölteni, de nem sikerült. Irnál valamit bővebben erről? Hibaüzenetet adott? Vagy nem jön be az oldal? Vagy mi történik?

Hát az ftp/mysql visszatöltés feladta a leckét, így csak a cpanel biztonsági mentés varázslójával tudtam operálni.
Cpanelen viszont nem tudtam kiválasztani hogy a visszaállítás biztonsági mentésből az új domain adataiba is kerüljön be.
Próbáltam különböző migration widgeteket, de ott a feltöltési korlát akasztott meg. Amit a htaccesben elvileg felül lehet írni de azt nem mertem eddig nehogy valamibe beletenyereljek.

Pedig úgy látszik, hogy Te többet tudsz ezekről, mint én. Én teljesen autodidakta vagyok, de már 9 éve.

Úgy szoktam költöztetni, hogy a phpmyadminban az egész adatbázisról csinálok egy exportálást gzipben, aztán ezt az export file-t importálom a másikba. Utána a wp-options táblában kézzel átirom a site url-t, meg a home-ot az új linkre és kész.

Én egy fél éve próbálgatom a wordpresst meg a weblap készítést csak, így ezt kétlem. :slight_smile:

Az importálás menetét leiírnád?

csinálok egy új aldomaint, mert nekem csak egy domain nevem van. Arra felteszek egy WP-t. Beállitom, ahogy nekem tetszik. Felteszem azt a sablont és pluginokat, amit a másikban használok. Aztán a cpanelből bemegyek a phpmyadminba. Kiválasztom az új adatbázist. Rákattintok fenn az importálás fülre. Betallózom az sql gzip file-t, nem állitok át semmit és Inditás. Általában szokott sikerülni :slight_smile:

Ha mégsem, akkor addig kezdem újra, amig fel nem tölti :slight_smile:

@Alex_Budai: lett valami hasznod belőle, hogy leírtam?

Sajnos nem igazán.
Próbálkoztam de hibákat hozott rá, azt hiszem azért mert a tárhely ugyan az mint a másik weblapé.
Idegkímélőbb volt csinálni egy új weblapot.

De azért köszönöm, hogy próbáltál segíteni.

1 kedvelés

Azért kérdezem, hogy tanuljak: milyen hibákat adott?

Feltöltöttem elsőnek, arra nem történt semmit. Másodjàra pedig nem engedte feltölteni mondván már létezik ilyen és ilyen fájl, de pontosan amit kiírt azt már nem tudom megmondani sajnos.

  • Ha a tárhely szolgáltatódnál van SSH hozzáférés
  • És van időd arra, hogy megtanuld a a WP-CLI használatát

akkor WordPress motorháztető alatti teendőit mindig csak WP-CLI-vel fogod intézni, és mindenkit lekörözöl sebességben és üzembiztonságban!

1 kedvelés