Wordpress Localhoston

Üdv!











Az lenne a kérdésem, - nem vagyok profi - hogy ha sajátgépen, localhosttal szeretnék WP lapot építgetni, akkor a “wp-config.php”-ban mit kell megadni jelszónak és felhasználónak? Úgy tűnik e nélkül még véletlenül sem akar menni nekem…











Egyébként a Wampservert próbálgatom. Felraktam mindent és odáig simán ment a dolog, hogy telepíteni kell a WP-t. De részint nem tudtam mit írjak a wp-config.php -ba másrészt akárhogyan póbáltam mindig 500as kódot küldött vissza a böngésző.











Kérnék egy kis segítséget!











Köszönöm!

Felhasználónév: root





Jelszó: üresen marad

Köszönöm! Próbálom!











Még egy laikus kérdés ezzel kapcsolatban:





Ha a saját gépemen átalakítom az egész sablont/témát akkor ugye jól gondolom, hogy azt a webes WP telepítés után csak be kell tenni a “sablonok” közé és aktiválni? Tehát amikor bekapcsolok egy sablont akkor magához a sablonhoz nem nyúl a WP, pusztán alkalmazza annak beállításait?











Ha véletlenül úgy működne, hogy a sablon/téma aktiválásakor belenyúl a wp akkor hová? …és mire kell odafigyelni?











Várok minden tanácsot és “erre figyelj oda” jellegű segítséget ami a saját gépen épített/nagyon átalakított sablon netre vitele alkalmával segíthet, vagy megoldást jelenthet bármilyen ismert problémára!











Előre is köszönöm!











Szép napot!

Amit megcsinálsz otthon az jo lesz weben is. Arra figyelj hogy a sablonban normálisan linkelj, ne úgy hogy lovalhost/blogod, hanem az legyen mondjuk. Mert amúgy meg az összes ilyet ugyebár át kell írnod. Ami még változhat az annyi, hogyha akódban mondjuk kategóriát szűrsz vagy mondjuk épp jelenítesz meg mondjuk, akkor az id ugyebár változhat. egyébként minden a régi csak aktiválnod és használnod kell majd online.

Ajánlom, hogy a továbbiakban megadott linken lévő írást is olvasd el, hogy miként kell költöztetni a WordPress-t (most a localhostról egy tárhelyre)?


'Mohalaci' wrote on '2009-05-08:




Üdv mindenkinek





a problémám:


Your PHP installation appears to be missing the MySQL extension which is required by WordPress.





ezt mért írja ki nekem?





locahoston használnám...








én arra tippelek hogy az apacheal tudatni kell hogy fel van rakva a mysql is én legalább is erre tippelek. windows alatt eléggé trüközni kell hogy az apache rendesen működjön. én leginkább linuxon dolgozok mert az kényelmes nekem. de windowson is megoldható csak oda kell figyelni dolgokra. a http.conf tartalma alapján tudnék segíteni hogy mit kellene beállítani.

'Efrud' wrote on '2009-05-08:




php.ini-ben be köllene' kapcsolni MySQL extension-t, gondolom.








php.ini-ben csak a php elérési útvonalát lehet megadni az apachenak a php elérési útját. a fő beállítások a http.conf-ba vannak. az egyébb dolgok meg az apache.conf-ban található.





http://wiki.apache.org/httpd/





érdemes megnézni a fenti oldalt elég sok jó trükk van apacheal kapcsolatban.

nos azt kell mondjam, nincs igazad :smiley:





php.ini:





extension=php_msql.dll





extension=php_mssql.dll





extension=php_mysql.dll





extension=php_mysqli.dll





ezeknek engedélyezve kell lenniük!





alapból pedig(kikommentezve) így néz ki:





;extension=php_msql.dll





;extension=php_mssql.dll





;extension=php_mysql.dll





;extension=php_mysqli.dll





(nálam 683adik sor…)


'hgrg' wrote on '2010-01-06:




Ne idézz feleslegesen!








felrakom linux alá a teljes környezetet és megnézem mert ahány terjesztés annyi féle beállítás van. :) azért én is tévedek. mert linuxos apachenál legalább is Ubuntu/debian alatt máshova rakják a dolgokat. :)

hgrg:





na megtaláltam csak nálam /etc/php5/apache2 php.ini útvonalon van. megnéztem és igazad van ezek szerint én emlékezte rosszul. :slight_smile: elég régen használtam apache-ot:)





csak nekem más helyen volt meg más a beállítófájl szerkezete meg a felépítése alapból. :slight_smile: de ebben igazad volt hogy a php.ini-ben van. :slight_smile:

ohh ez való igaz… ubi alatt nem kell semmit sem konfigolni szinte :slight_smile: /ubuntu-servernél meg installnál beállítod és örülsz…/





de én most egy xp-s installról beszéltem épp :slight_smile: