WordPress Dropdown Menu Plugin

Sziasztok!





Használja valaki ezt a plugint: http://pixopoint.com/suckerfish-wordpress-plugin/





Arra lennék kiváncsi hogyan lehetne megoldani azt,hogy a lenyíló menübe saját url-eket tudjak megjeleníteni?





Tehát most az admin felületén lehet választani,hogy blogroll,page,categoria jelenjen meg,de én azt szeretném ha a külön honlapokon levő linkeket is meg tudnám jeleníteni.





Köszi

Ha nem lehet berakni külső linkeket, akkor a forráskód alapján tedd be te a kódba. pl valahogy így:



Code:



[*]oldalak
oldalneve

  • oldalneve








  • szerk.:De most olvasom, hogy ott a blogroll. Akkor be tudsz tenni linkeket is. Blogrollba tedd be a linkeket és választd ki hogy a harmadik menüpontod a blogroll legyen. Ezzel készen is vagy.

    Efrud wrote:







    szerk.:De most olvasom, hogy ott a blogroll. Akkor be tudsz tenni linkeket is. Blogrollba tedd be a linkeket és választd ki hogy a harmadik menüpontod a blogroll legyen. Ezzel készen is vagy.








    Ja,csak a blogrollt,azt meg szeretném hagyni másra.


    Viszont wp-ben van olyan hogy link categories,itt létre lehet hozni a blogroll mintájára egy listát,mondjuk nálam "oldalak" névvel.Ebbe szépen bepakolnám a linkjeimet.


    Na most ezt kéne beépíteni a pluginba.


    Hogy meghívja ezt az új listát.

    Hozd létre a linkeket a blogrollban mondjuk oldalak néven ahogy te mondtad jegyezd meg az id-jét a kategóriának.(ha ráviszed az egeret akkor ott lesz az url-ben hogy ID=valamilyen szám, az a szám kell nekünk ) A ryans_suckerfish.php-ben a 79.sorban amely így néz ki:



    Code:

    if (get_option('suckerfish_menuitem3') == 'Blogroll Dropdown') {echo '

    [*]Blogroll
      ' , wp_list_bookmarks('title_li=&categorize=0') , '

    ';}





    a nullát cseréld le a számra.(kategória id-re) És akkor a pluginban a menu item 3-nál allítsd be a blogroll dropdownt.

    Efrud wrote:

    Hozd létre a linkeket a blogrollban mondjuk oldalak néven ahogy te mondtad jegyezd meg az id-jét a kategóriának.(ha ráviszed az egeret akkor ott lesz az url-ben hogy ID=valamilyen szám, az a szám kell nekünk ) A ryans_suckerfish.php-ben a 79.sorban amely így néz ki:


    Code:

    if (get_option('suckerfish_menuitem3') == 'Blogroll Dropdown') {echo '

    [*]Blogroll
      ' , wp_list_bookmarks('title_li=&categorize=0') , '

    ';}





    a nullát cseréld le a számra.(kategória id-re) És akkor a pluginban a menu item 3-nál allítsd be a blogroll dropdownt.








    Aha,köszi a segítséget,működik.


    Nagyon vágod a témát.


    Majd még próbálok variálgatni a pluginnal.

    Nincs mit, nem egy bonyolult lélek ez a plugin, ha ismeri az ember a template tageket.

    Én is feltelepítettem ezt, de szerintem nem ez az, amit én keresnék. Nekem már megvannak a menüjeim, és az egyik alá szeretnék újabb két menüpontot. Azt vajon melyik pluginnal tehetném meg? Konkrétan a www.vasutmagazin.hu-n az Építés menüpont alatt szeretném megjeleníteni a Terepasztal építés és a Dioráma építés menüpontokat, amik külön kategóriák az építés kategória alatt.


    'Efrud wrote:

    Nincs mit' date=' nem egy bonyolult lélek ez a plugin, ha ismeri az ember a template tageket.[/quote']





    Szia!


    Most meg az a gondom,hogy mióta beüzemeltem a plugint,most vettem észre,hogy a footerrel nem ér véget a honlap,hanem jó nagy darab üres rész következik utána.


    Tuti a plugin tehet róla,mert ha kikapcsolom akkor jó.


    Lehet valamit elpiszkáltam a plugin css-ében.


    Kicsit állítgattam a paraméreteken.


    Tudsz segíteni?


    Köszi

    Az a helyzet hogy nagy a káosz. Ess neki a validálásnak szerintem.





    http://validator.w3.org/check?verbose=1&uri=http%3A%2F%2Fstupid-celebrities.com%2F











    Ha ezek rendbe vannak, akkor valószínűleg helyreáll a dolog. Nagy menet lesz, de egyszer meg kell csinálnod sajnos.


    Efrud wrote:

    Az a helyzet hogy nagy a káosz. Ess neki a validálásnak szerintem.


    http://validator.w3.org/check?verbose=1&uri=http%3A%2F%2Fstupid-celebrities.com%2F





    Ha ezek rendbe vannak, akkor valószínűleg helyreáll a dolog. Nagy menet lesz, de egyszer meg kell csinálnod sajnos.








    Nem is tudtam erről.


    Jó sok hiba van.Köszi a linket.


    Megpróbálom kijavítani.

    Na látom, számomra nincs még ötlet. frown.gif





    Szóval a jelenlegi menümet szeretném átalakítani úgy, hogy ha ráállok egy menüpontra, alatt kinyíljon egy új horizontális menü. Hogy lehetne ez megoldani? Jelenlegi oldalam linkjét az aláírásomban lehet látni.

    Elvi síkon csak akkor működik,ha valahogy így néz ki a page-hierarchia:











    oldal





    oldal-aloldal











    oldal





    oldal-aloldal





    oldal-aloldal











    Szóval azoknak a részeknek, amik a felső sáv alatt akarsz megjeleníteni, kell egy szülő elem…

    Igen, így akarnám, bár nem aloldal lenne, hanem alkategória. Példának egy másik vasútmodelles oldalt, a www.vonatmagazin.hu-t tudnám felhozni, ami ilyen.

    Így akarnád? Akkor miért nem állítod be így:











    Valamilyen kategória (ez egy page)





    Valamilyen kategória alkategóriája (ez egy másik page, beállítva,hogy a valamilyen kategória a szülő eleme)











    Elviekben így kell működnie…

    Na beírtam egy szép hosszú magyarázatot, de elszállt a böngészőm közben.





    Szóval oké, hogy elméletben ezt csinálja a fent említett plugin, meg gyakorlatban is, de mégsem azt csinálja, amit én szeretnék. Fentebb (7-es hozzászólás) már írtam, hogy egyszer már beüzemeltem, de nem úgy működik, ahogy én szeretném. Egy teljesen új menüt hozott létre a lap felső részén, nem pedig az én, már létező menümet vette át, így pedig nekem nem jó. Nem tudom, hogyan lehetne ezt megoldani.

    Sziasztok!











    Találkozott már valaki ezzel a pluginnel: Multi-level Navigation Plugin? Elvileg ez a Dropdown menu-s testvére…mindegy is talán, mindkettőnél beleütköztem ugyan abba a hibába…hiába próbálok bármit, az almenüknél gond van: a legfölső még oks de az alatta lévőkre nem tudok rámenni mert eltünnek…próbáltam z-indexet, de semmi… www.probasite.comuv.com -on van jelenleg…köszi előre is…

    Na itt vagyok köszi az előző infot.





    Én feltettem ezt a plugint WordPress Dropdown Menu Plugin de nem igazán tudok vele mit kezdeni be is kapcsoltam, és hogyan tovább???











    HT

    Remélem majd vki tud segíteni életre lehelni ezt a témát vagy plugint ITT hogy igy menjen a menüje a fejlécen mert én nem boldogulok.





    Akár priviben is megköszönném a segítséget, mert kifogott rajtam.





















    'htphoto' wrote on '2010-04-20:




    Na itt vagyok köszi az előző infot.


    Én feltettem ezt a plugint WordPress Dropdown Menu Plugin de nem igazán tudok vele mit kezdeni be is kapcsoltam, és hogyan tovább????





    HT

    Sziasztok!











    Az lenne a kérdésem, hogy a pluginnál megoldható az hogy csak az almenük legyenek kattinthatók? Valamint ha egyéb almenük nyílnak egy almenüből, akkor csak a lenyíló menükre lehessen kattintani?





    Köszi.