WordPress Default magyar + mezők

Sziasztok!











EGy emlék oldalt készítek WP-vel, magyarul. A WordPress Default -t használom, kevés módosítással.











Pár kérésem lenne:










  1. Próbálom magyarítani… bele-bele írok a php file-okba… bár keveset (sem) értek hozzá. Van magyar változat valahol? Mit tehetek mást, hogy magyarul “beszéljen”?




  2. A bejegyzésekhez, megjegyzésekhez, oldalakhoz szeretném, ha megjelenne a szerző neve is. Ezt hogyan tudom elérni?




  3. Mivel többen írnak majd benne, jó lenne, ha az “admin” felület egyszerűbb lehetne… azaz, Hírek vagy legalább azon belül a WordPress fejlesztői blog (angol) kimaradna, nem jelenne meg. (Idősebb és internethez nem-értő embereknek készül…) Hogy lehet kikapcsolni?











    Előre is köszi,











    Tamás





    (Inkább kicsit szájbarágósan, lécci, hogy értsem…)

izé, mit értesz WordPress Default-t alatt?





van magyaritas a WP-hez ha arra gondolsz.











ha jol emlekszem vannak alternativ admin feluletek











nomeg lehet jatszani a jogosultsagokkal is.











attol, meg hogy valaki idosebb meg nem hulye! ha érdekli oket a téme jobban bele tudnak mélyedni mint a 30-40-50-es korosztaly (akik inkabb ellenallnak tapasztalatom szerint, foleg az 50-esek)

Köszi, Charlie,





Jaj, jaj, persze, hogy nem! Sőt! Nagyon is értelmes emberek! Van köztük 87 éves is, aki még most is szuper bridge-játékos!





Azt akartam mondani, hogy nem érdeklik őket a WP hírek! Valaki meghalt, és az emlékére szeretnének írni… és nem számítástechnikát olvasni… bocsi, ha rosszul fejeztem ki magam!











Ez a cím: http://www.peterklara.org/tarsalgo/











Ez a sablon neve, amit használok, - WordPress Default - amit a rendszer, mikor telepítettem (angolt), azt “adta”… aztán magyarítottam az egészet ahogy “tanultam”… és sok mindenben magyarul beszél… de… sok minden meg nem.











Szóval, elnézést a pontatlan fogalmazásért… Lehet, jobb: a felhasználókat nem érdekli, és nem is tartozik rájuk a WP hírei. (magyarul sem, de angolul pláne nem.)











KÖSZI,











Tamás

Először is mélységesen fel vagyok zaklatva, és tiltakozom az 50-esek nevében, merthogy charlie itten 2-ségbe vonja az elmélyülésemet :wink:





(na, majd adok én nektek “ellenállást”…)











Tamás,





a WP csomagot (2.3.1) és a Default/Kubrick sablont (theme) magyarul le lehet tölteni itt:





http://futourist.hu/tom/wordpress/letoltes/











Szerző. Az index.php template file 11. sorában ott van ez:





<!-- by -->





ami azt jelenti “ki van kommentelve”; töröld a kommentet körülötte, és megjelenik a szerző:





by











Admin. Ha a wp-admin/index.php fileból törlöd a 134-136 táján levő sorokat:



















akkor az összes WP hírek eltűnnek. Továbbá, minél alacsonyabb "rangú" a szerző, annál kevesebbet lát az adminból.

KÖSZI moshu!











Ezeket ÚGY magyaráztad el, hogy én is értettem! Köszi.





És, azt hittem, meg is tudom csinálni…





és… itt van a módosított index.php file… de NEM jelenik meg sem a szerző neve, sem előtte a kis szöveg, hogy “írta:” …





Komolyan azt hittem, ez már az…





Mit rontottam el?


























































<div class="post" id="post-">


<a href="" rel="bookmark" title="Permanent Link to ">




írta:




















Köszi!





Tamás


u.i.


én is ötvenes vagyok!


smile.gif

WP hírek kivétele SIKERÜLT!





KÖSZI!











smile.gif











Tamás

Jah, most már látom…





Az attól van, hogy te NEM használod az indexet belépő oldalnak, hanem egy Page (Oldal)-t jelöltél meg homepage gyanánt.











Semmit nem rontottál el, csak akkor azt mondd meg, hogy melyik oldalakon akarod megjeleníteni a szerzőt - és akkor kitaláljuk, hogy melyik template file-t kell módosítani.





Amúgy, ha te értesz angolul, akkor a Codexben szépen le van írva, hogy melyik template file mikor lép működésbe:





http://codex.wordpress.org/Template_Hierarchy

Óh! Klassz! Ha és amikor kicseréltem a nyitó oldalt a cikkekre… akkor OTT megjelent az író!. Klassz.











Szeretném, ha mindenhol ott lenne az író! Az archívumban, a kategóriákban, a megjegyzéseknél, bejegyzéseknél, oldalakon… mindenhol, ahol csak megjelenik írás… jelenjen meg a szerző neve is.











Igen, tudok angolul… Nézegetem, amit küldtél… igyexem abból kibogarászni… de nem könnyű!











Ha tudsz még, kérlek, segíts!





Köszi,











Tamás





u.i. Jól látom? Kanadában vagy?

Még egy kérdés: a magyarításhoz elég a hu-HU.mo és .po file-ok bemásolása? Vagy még tenni kell egyebet is?





(Már sok mindent módosítottam… örülnék, ha azok megmaradnának… )











Köszi!











Tamás







Ez az a "bigyó" amit be kell szúrni bárhova, ahol a szerző nevét meg akarod jelentetni. Csak arra kell ügyelni, hogy a Loop nevezetű kód-szekcióban legyen... magyarán, valahol a the_content tag előtt vagy után.


A default theme-ben a template filek kb. így működnek:


főoldal = index.php (hacsak nem Oldalra váltottál)


kategória archív = archive.php


havi arch = archive.php


oldal (mint Page, ami nem post) = page.php


keresés eredmény = search.php





A template hierarchiáról értekeztem én már hosszabban is ittÉ


http://forum.word-press.hu/viewtopic.php?pid=2664#p2664





p.s. Yes, I am in Canada, on the Prairies...

Magyarításhoz a .mo elég kell, hogy legyen.





(A .po csak arra való, ha saját fordítást akarsz csinálni)











És ejsze a wp-config-ban a LANG részt szerkeszteni köll…

Szuper!!!





Köszi!











define (‘WPLANG’, ‘hu_HU’);





Ez van a wp-config -ban… Innetől fogja tudni, hogy ha a template alatt ott a .mo, akkor… onnan vegyen dolgokat?





Bemásoltam a .mo -t… de azért még sok mindent angolkodik!











Már százszor jobb!!!





Nagyon klassz!





Nagyon szépen köszönöm!











I used to live in Toronto… long time ago… for about a year. Tell the trusth, I did not like the town… and I did not visit the country, unfortunatelly…





I still have parts of my family living there.





Warmest greetings to Canada! And to you, there!





smile.gif











Again, thanks a LOT!











Tamás

Hát, a “nagy” WP .mo csak a motort (=backend) fogja magyarítani.





A theme esetében vagy egy magyarított változatot használ az ember (és én azt hittem/gondoltam, hogy a letöltés oldalon ilyet kínálnak)… vagy a theme-nek meg kell csinálni a maga saját .mo fájlját. Ez a macerásabb.

Igen, igen! VAN ott egy .mo file, azt töltöttem le… és fel… Azaz, most a template alatt ott van ez az .mo file…





Csak, vajon, honnan tudja ez a szegény template, hogy használjon .mo -t?





smile.gif











Egyébként MINDEN, amit írtál, és AHOGY írtad… segített!





Tiszta volt és érthető… és türelmes.





Köszönöm!











Szia,











Tamás

Nem a!





Letöltöd onnét az EGÉSZ csomagot (default.i18n) és AZT a theme-t aktiválod!

Ohó! Értem… Szóval, nem oda Buda… az egészet kell használni!





Hát, ezzel még futok egy kört… mert már sok mindent átjavítottam ebben, hogy olyan legyen… amilyen.











Na, majd még kiderül… mert már el is indult “élesben” az emlék-oldal.











Drukkolok, menjen… sok emlékkel és sok jövőbe-nézéssel… örömmel.











Köszi! Üdv! Szép napot, délutánt!











thnx,











Tamás