Wordpress átmozgatása linuxról windowsra

Sziasztok!



Alapvetően kezdő vagyok még a wordpressben, két napja ismerkedem vele. Php-ban szeretnék fejleszteni wordpress alá. Van is egy linux szerveres oldal, ami már élő ezt kellene kibővítenem. Én most windows 8-as operációs rendszeren dolgozom(xampp-ot használok), és ez okozza a problémáimat.



Átnéztem pár leírást, hogyan kell wordpress oldalt átmozgatni (ezt a leírást követtem) nagyrészt sikeres is volt. A windows lokális gépen bejön az oldal viszont jópár kép nem tölt be. Megnézve az elérési útjukat nem az /xampp/htdocs/valami_web/images/kep.jpg hanem a /xampp/htdocs/images/kep.jpg címre mutatnak. (A leírás szerint a közvetlen linkeket átállítottam, tehát nem az lenne a baj.)



Azt gyanítom, hogy .htaccess fájl kavar be nekem, elég nagy méretű amit a szerverről letöltöttem lehet ott mutat rossz helyre valahol(ezt még nem látom át teljesen), esetleg a virtual hosttal kellhet állítanom valamit.



Valakinek lenne ötlete mit állítsak még át?

Szia! Szervusz! :wink:



Mindegy , hogy linux vagy windows.


  1. Az adatbázisról csinálj egy phpmyadminos mentést , használd az .sql formátumot (az adatbázis neve ami a wp-config.php-ban szerepel)



    (de ezt ne töltsd fel sehová -csak biztonsági mentés) lehet probléma hogy a phpmyadmin beállítása xampp és linux alatt nem ugyan az



    így érdemesebb csak a táblákat menteni. ( tábla előtag - prefix a wp-config.php - ban innen könnyebb felismerni ha az adatbázist több wp oldal is használja)


  2. Ha a költöztetéssel a domain is változik A phpmyadmin segítségével hajts végre a következő módosításokat a wp_options táblán



    option_name option_value



    siteurl http://domain.xxx cseréld le az új domainre



    home http://domain.xxx cseréld le az új domainre



    ez kötelező.



    de végig kell járni az otions többi értékét is és le kell cserélni mindenütt a régi domaint az újra, nem olyan túl sok hogy kézzel ne tudd ezt megtenni



    a wp_post táblán is van teeendő:



    a guid mezőben ben vannak a régi domain nevek ezeket le kell cserélni, ehhez lehet sql utasításokat csinálni vagy php scriptet.



    Ezek után újra mentés más néven ugyan úgy mint előtte.


  3. Feltöltés másik szerverre.



    a,) ha már létezik az adatbázis név akkor a 2. pont alapján elmentett táblákat fel kell tölteni, a phpmyadmin segítségével, méretbeli probléma lehet mert nem korlátlanra vannak állítva a php vonatkozó adatai. akkor zippelt, tgz formában mentsünk. A jogosultságokat vagy a wp-config.php-ban módosítsd, vagy az adatbázis jugosultságait a wp-config.php - ban.



    b,) ha nincs ilyen nevű adatbázis , hozd létre , majd állítsd be a jogosultságokat a wp-config.php nak megfelelően a prefixet ne változtasd meg az adatbázist és a hozzáférési jogosultságokat kell szinkronizálni. Ezután töltsd fel a táblákat.


  4. A wp directory-t úgy ahogy van-mindenestől másold fel az új szerverre.



    A többi változást már az új szerverre bejelentkezve a wp-be teheted meg.



    Üdv: kézműves






































Szia.



Köszönöm a válaszod.



Alapvetően ezeket a lépéseket csináltam végig, mégse akart összejönni az átmozgatás. Azután szóltak, hogy (ezt nem írtam, de svn-en keresztül húzom le az anyagot), valószínűleg nem tették fel svn-re azt ami nekem nem jelenik meg. xD Valamint, hogy egy bővítmény mindig összeomlik áthelyezéskor, ezért azt resetelni kell és akkor már jó. Így már valóban megoldódott a problémám.



Viszont arra kellett rájönnöm, hogy így sok macera lesz, ha esetleg az adatbázist is gyakran le kell húznom, mert még csak most épül ki a teljes rendszer, ezért úgy döntöttem, hogy mivel úgy se kell látnom az eredeti oldalt, ezért virtualhost-tal oldom meg, hogy nekem az eredeti domain egy lokális könyvtárra mutasson, így nem kell semmit átírni az adatbázisban és ezzel tudok a leggyorsabb lenni.



Köszi a segítséget egyre jobban átlátom a wordpress-t így már.



Üdv.:



Laffesz