Wordpress 3.1.1-es honlap magyarosítása

Üdv!











Van egy wordpresses oldalam, amit kb. fél éve csináltam. Angol nyelvű a wordpress menüje, hostgator hostingon van az oldal, simpla themenek egy módosított változatával használom jelenleg. Szeretném magyarrá tenni a wordpress kezelőfelületét,és az oldalon a kommentelésnél, stb. a szöveget, mivel akinek az oldalt csináltam, ő nem tud angolul és szeretném, hogy ő is tudja módosítani majd az oldalt.











Hogy lehet ezt megcsinálni? Újra kell telepítenem az egész wordpress-t vagy elég csak pár fájlt beraknom valamelyik mappába?











Konkrét választ várok ( csináld ezt, csináld azt… és kész ). Köszönöm előre is.

Szervusz!











A Következöt csináld:










  1. letöltöd a magyar csomagot.




  2. felmásolod a nyelvi fájlokat a wp-contentlanguages mappábol értelemszerűen a szerveren lévő wp-contentlanguages mappába.





    (Ezeket a fájlokat: continents-cities-hu_HU.mo hu_HU.mo hu_HU.php ms-hu_HU.mo )




  3. letöltöd a wp-config.php fájlt és megnyitod szerkesztésre.




  4. Belemásolod ezt: define ('WPLANG', 'hu_HU'); a debug főlé.




  5. Frissíted a böngésződet és lőn, magyar nyelvű a wp!





    Viszont a Sablonod honosítanod kell és ha a cikkek nem magyarok akkor azokat is honosítod!

KardiWeb: Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!!!

Nagyon szívesen! :wink:

Köszi KardiWeb!











Ezeket már végre hajtottam. Mindenhol lecseréltem a hu_Hu-ra amit kellet, és ahol kellett. Kis-nagybetű figyelve. A WPLAN-ban is.





Ennek ellenére nem veszi a hosszú ékezeteseket, beíráskor fogadja, de a mentés után az oldalon csak kérdőjel formájában jeleníti meg.





Mit kellene tennem hogy helyesen kezelje (írja és jelenítse meg) a hosszú ékezetes karaktereimet?





Válaszod előre is köszönöm.





István

Bocsi, a piros gombot véletlenül klikkeltem. Sorry.











Köszi KardiWeb!











Ezeket már végre hajtottam. Mindenhol lecseréltem a hu_Hu-ra amit kellet, és ahol kellett. Kis-nagybetű figyelve. A WPLAN-ban is.





Ennek ellenére nem veszi a hosszú ékezeteseket, beíráskor fogadja, de a mentés után az oldalon csak kérdőjel formájában jeleníti meg.





Mit kellene tennem hogy helyesen kezelje (írja és jelenítse meg) a hosszú ékezetes karaktereimet?





Válaszod előre is köszönöm.





István

Valószínűleg az adatbázisod latin1-es utf8 helyett…