WordPress 3.0 hálózat

Biztosan olvastátok már a hírt, hogy megszűnik a WordPressMU. Helyette a sima WordPress-ben kap helyet ez a funkció. Én már teszteltem a WP3-s multiuser (továbbiakban hálózat) funkcióját, egész jól sikerült.











Ennek fényében, a fórumot/témát megnevezését átalakítom.

És buktak már ki előre látható fatális hibák nálad :stuck_out_tongue: / tetszik&nem tetszik benne ? :slight_smile:

Nem igazán. Egy most induló közösségi portál alapjának állítottam be a WP3 alfát. Simán jó :slight_smile: Én merem éles oldalon is használni. Egyelőre nagyon bejön. (bár kétlem, hogy változna a véleményem :slight_smile: )











Persze itt-ott fapados, mivel nincs kész az admin, de boldogulok így is.

nekem is tetszik :slight_smile: bár csak tesztoldalon van fennt :smiley: annyira azért nem vagyok merész…

Biztos béna vagyok, de az imént telepítettem a 3-alfát, de nem találom a hálózati funkciókat (van szégyenlős smiley?)

define('MULTISITE', true);





define('VHOST', 'no');





$base = '/';





define('DOMAIN_CURRENT_SITE', 'domain.tld' );





define('PATH_CURRENT_SITE', '/' );





define('SITE_ID_CURRENT_SITE', 1);





define('BLOGID_CURRENT_SITE', '1' );

Köszönöm, a kód már megvan, már csak azt áruld el, hova való

Végigcsináltam a wp-config.php és a .htaccess módosítását, de az admin felület frissítésekor félig töltődik csak be és Fatal error: Call to undefined function get_dirsize() in /home/langsfel/public_html/fogynek.hu/wp-admin/includes/ms.php on line 445

svn up

Sziassztok!!!





Egy nagy-nagy kérdésem lenne szakértőkhöz. Tegnap telepítettem a worpressz 3-mas alpháját és ki akartam próbálni a netvork módját, de nem tudom, honnét kel ezt aktiválni az admin felületen. Találtam egy olyan oldalt, ahol a 3-mas verziót mutatták be, és ottan egy képen azt lehetett látni, hogy a Tools egyik elemeként érhető el. De nekem a Tols csak az export-import funciókat tartalmazza. Tudna nekem valaki segíteni, hogyan oldható ez meg?





Előre is köszi.

olvass már följebb bakter

Mit lehet tudni, mikor jelenik meg WP 3.0, úgy volt, hogy március vége, és most itt vagyunk, nagyon várjuk :slight_smile:

Májusra van kiírva. Ezen az oldalon tájékozódhattok ezekről az információkról: http://wordpress.org/about/roadmap/


'zsilett' wrote on '2010-03-29:




Mit lehet tudni, mikor jelenik meg WP 3.0, úgy volt, hogy március vége, és most itt vagyunk, nagyon várjuk :)








TIPP volt.

Nem tudom, hogy dologzol-e nyílt projektben…





vagy egyáltalán nagyobb volumenű dolgokon…





Határidőket nem tudod napra pontosan besaccolni egy/fél/negyed évre előre…

Hányszor fordult elő WP-nél is, hogy a hivatalos dátumhoz képest csúsztak heteket,





mert a béta és RC tesztek során kiderültek hiányosságok :slight_smile:

vagy hogy nézne ki, ha kiadnák akkor, felteszed és összeomlik az oldalad…de kiadták “időben” :smiley:

A jó munkához mindig is idő kellett. Én meg ráérek ezt kivárni :slight_smile:


'varnyu' wrote on '2010-03-30:




A jó munkához mindig is idő kellett. Én meg ráérek ezt kivárni :)








Én úgy tudtam: a lassú munkához kell idő :) egyébként ráérek kivárni, belassultam mint a világgazdaság ......

Szervusztok, egy számomra fontos probléma megoldásához/megválaszolásához szeretném kérni a közösség segítségét.





Az elmúlt hetekben többször is feltelepítettem szerveremre a WP3 beta 1-ét, illetve ezt követően aktiváltam a network funkcióját, azonban fáradozásaimat nem koronázta teljes siker.





Illetve, amikor az aktiválás során az „almappás” módot választottam, akkor igen, de a subdomain-opció esetében minden egyes alkalommal úgy jártam, hogy, amikor „mezei” látogatóként kreáltam egy al-site-ot, a Wordpress képtelen volt létrehozni az adott oldalt. A rendszer elküldte a megadott e-mail címre az aktiváláshoz szükséges információkat, de a küldött link egy szokásos „a lap nem jeleníthető meg” oldalra mutatott. Ehhez képest az új oldal létrehozása végén a Wordpress a „Congratulations! Your new site, XYZ, is almost ready” üzenettel örvendeztet meg minden egyes esetben. Ugyanerre az eredményre jutottam, ha az adminisztrációs felületről próbáltam egy új al-site-ot létrehozni.





Tudnátok esetleg valamilyen ötlettel, javaslattal kisegíteni engem? Segítségeteket előre is köszönöm.





Üdv.