WordPress 2.9.2

Kedves Kati,
kérlek, ha bármilyen észrevételed, vagy kérdésed van azt a Fórumunkban tedd meg, amely itt érhető el:
http://forum.word-press.hu

Köszönöm.

Kedves DjZoNe!

Telepítettem WordPress 2.9.2. Kezdő felhasználó vagyok.
De egy csomó szerkesztési oldal nem jelenik meg!
Mit csináljak? Ki tud segíteni?
A megszerkesztett oldalakhoz nem tudok, ismét vissza menni szerkeszteni, csakis a gyors szerkesztés ablak nyílik meg.
A szerkesztésre klikkelve egy nagy fehér oldal.

Ahogy az előzőekben már írtam, a FÓRUMUNKBA várunk minden észrevételt.

Sziasztok,
elcsesztem és angol wordpress-t installáltam. Már eléggé előrelahadt vagyok a tartalommal és szeretném, ha át tudnám még magyarítani.

Elegendő felülírni a fileokat a magyar telepítő fájljaival? Illetve nem okoz majd ez összeakadást?

Majdnem elég a hu.wordpress.org -ról letöltött csomagot rámásolni az angolra.

Egyetlen dolog hiányzik még a tökéletes működéshez, még pedig az, hogy, a wp-config.php-ben a WP_LANG konstans értékét “hu_HU” -ra állítsd :slight_smile:

wow, köszönöm!

Időközben sikerült is magyarítani. Viszont még mindig találok angol feliratokat, pl: Uncategorized ( Edit This Post )

Ezek honnan jöhetnek? Nem teljes a nyelvi fájl, vagy a theme fájlból jönnek?

Azt már admin oldalon kell átírnod.
Mivel az alap adatok (alap kategória név, első poszt szövege, első hozzászólás, alap linkek) mind angolul jönnek létre, és ezek a magyarítás beállítása után is úgy maradnak.

Az angol telepítés alap sablonja nem nyelvesített, és nem is nyelvesíthető csupán azzal, hogy a PO és MO fájlt bemásolod mellé. Ezért célszerű a magyar csomagban is található i18n, vagyis nyelvi cimkékkel lelátott sablonra cserélni.

A fájlokat valami DIFF rendszerrel hasonítsd össze, pl. a Total Commander “Összehasonlítás tartalomra” funkciója erre tökéletes.

Sziasztok! Egy kérdésem lenne: pár napja hacker támadás érte a lapomat és utána 99.99%-ban sikerült javítanom a hibákat, de 1-2 dolog hibádzik. Gondoltam a 2.9.2 javítaná a problémákat, viszont nem találtam sehol infot arról miképp tudnám frissíteni a wp-t. Az automatikus frissítés valamiért nem megy (hibaüzenet). Köszönöm :slight_smile: Egyébként köszi mindenért, nagyon jó a cucc :)) és gyorsak vagytok tényleg :smiley:

Hibaüzenet nélkül nem fogunk tudni segíteni.
Viszont, ajánlatos körbenézni a fórumunkban, vannak automatikus frissítéssel kapcsolatos témáink :slight_smile:

Köszi szépen!
megtaláltam a nyelvi címkék meghívásának módját!

Azt viszont nem tudom, hogy ha van olyan kifejezés, amit pl a theme fájl is _e segítségével hív, és nincs benne a po és mo fájlokban, akkor mit tegyek?

Két újabb kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

Ha felviszem az új sort a po fájlba, akkor hogyan tudom a bináris mo fájlba is átvinni a változtatást? A Codex azt írja, hogy az msgfmt-t kell használni, de fogalmam sincs, hogy hogyan :slight_smile:

Másik:
azt szeretném, ha nem a hivatalos magyar po, mo fájlokat írnám felül, hanem egy kiegészítő fájl-ba tudnék újabb fordításokat vinni.

Fórum, fórum, fórum.

oké, bocs nem jó helyen kerestem

不错,收藏了

csak probalom

嗯··还不错·!网站模板不错··

SEM推广-SEO推广

网站的很格很不错,文章写的也很好,我是初学者,刚刚开始做网站,以后还会再来学习的

不错。。支持

Hi!

Azt szeretném kérdezni, hogy a következő verzió mikorra készül el?

Szia,

nagy valószínűséggel ezen a héten, csütörtök-pénteken kint lesz az új verzió.
Bár, ma a fejlesztők azt nyilatkozták, hogy akkor lesz végleges kiadás, ha végeztek vele…

Magyar csomag, pedig szerintem legrosszabb esetben hétfőn lesz, mert bár hetek óta folyamatosan dolgozunk vele, még nem 100%-os a fordítás.