WordPress 2.5 rc1

Kérdésed, vagy véleményed van a(z) WordPress 2.5 rc1 című tartalommal kapcsolatban?
[A teljes cikk itt olvasható: WordPress 2.5 rc1]

Mit takar a beépített galéria generálás? Képek felugó pop-upban? Sablonok is mennek alatta rendesen? Mikor várható magyar verzió?

Kérdések, kérdések, kérdések. (:

A feltöltés és a galéria generálás együtt jár, annyi, hogy több képet is összeválogathatsz egy posthoz, ezekből csinál thumbnaileket, és azokat behányja a post törzsébe, árnyékoltan, meg minden ilyesmi :slight_smile:

Nem popupban jelennek meg, hanem saját linket kapnak, ahol meg lehet tekinteni magyobban, illetve a hozzá feltöltött meta információk is megjelennek (leírás, cím).

A magyar verzióról foglamam sincs, lehet többen neki kellene ülni és megcsinálni :wink:

Világos, köszi a válaszokat, de ha ennyire segítőkész vagy, akkor azt még megkérdezhetném, hogy van-e olyan plugin, ami pop-up galéria létrehozását teszi lehetővé? Mert pop-up nélkül ha a blogger képeket akar posztolni, akkor az eléggé áttekinthetetlenné teszi a bejegyzést.

Én szívesen fordítok, ha kell ilyesmi közös munka, jelezzétek itt a szájton.

Én elkezdtem átírni a korábban lazy gallery néven ismert galéria plugint.

Most így néz ki a dolog:
http://djz.hu/blog/gallery.php

Hű, ez egész jó, grat hozzá.

Én a php-t ennyire még nem vágom (2 hónapja ismerkedem a cms-ekkel), de ez tök jónak tűnik.

Nem csinálod meg felugró ablakosra?

Szakmai kérdés: ha megnézted a vakum.hu-t, hogy tetszett?

kM: hasznád a felugró képekhez ezt:
http://www.4mj.it/slimbox-wordpress-plugin/

Remek kis lightbox plugin és ha jól sejtem minimális munkával az 2.5-ös wordpressel ultimate megoldás lesz. :slight_smile:

Szevasztok!

Nagyon kérem, ha tudja valaki, hol találhatom meg a WP 2.3.5-höz tartozó POT és/vagy po fájlt (jó lenne az eredeti angol nyelvű is, mert 2-3 nap alatt lefordítanánk magyarra), jelezze itt a fórumon.

“Hálából” (meg egyébként is) feltenném (vagy valamelyik szerkesztőnek megküldeném, hogy tegye fel) a fordítást.

Kérem szépen, aki tud, [color=#AA0000]segítsen.[/color]

Üdvözlettel:

Vitamingolyó

jobban szeretem a végleges dolgokat :stuck_out_tongue: ezt így túl félelmeteses lenne feltenni.

Magyar változat mikorra várható?

Írtam a wordpress hivatalos fordító levelező listájára. Ha nem jön válasz a fordítással kapcsolatban, akkor 1-2 napon bellül az érdeklődőkkel formálhatunk egy fordító csapatot.

Akit érdekel a dolog, és aktívan közreműködne, kérem dobjon egy mailt nekem a djz [kukac] djz -pont- hura.

Hello, elképzelhető, hogy firefox-al nem működik az admin felület? legalábbis nekem csak az ie tölti be…
üdv.

Kössz Selion, ez remek megoldás lesz!

jó a blogod djzone, meg jó a plugin is!
van itt olyan aki már komolyabban teszteli a 2.5 ?

Nálam még csak teszt domainen van fent.
De átraktam a teljes létező blogomat, és semmilyen hibát nem találtam.

Ugye rc2 állapotban vagyunk, ami közelít a véglegeshez.

Az a szitu, hogy már végleges állapotban van a WordPress 2.5, elég megnézni a hivatalos oldalt. Akit érdekel, van néhány tapasztalatom már vele, mert feltettem az élesen futó blogomra és gond nélkül műküdik. Néhány funkció máshol van, de maga az oldal elrendezése logikusabb és hamar meg lehet szokni. Az új galériázási lehetőséggel nemsokára meg fogok ismerkedni.
És még valami. Lehetséges már a plugineket automatikusan frissíteni admin felületről, elég csak beadni az FTP hozzáférési adatokat. Nagyon klassz dolog, mert így megspórolom a le és feltöltögetési hercehurcát, csak kattintok és kész is. Ezentúl a frissítés piskóta lesz akár munkából is, ahol tiltva van az FTP. :slight_smile:

És lassan a magyar fordítással is meg leszek :slight_smile:

djzone: az jólenne, mert most nekem eléggé hunglishos az admin :d

Tessék srácok, itt a magyar fordítás.
Majd bejegyzést is írok róla, ha felkeltem…

http://wordpress-hu.dev.rain.hu/2008/03/31/wordpress-25-magyar-forditas/