WordPress 2.1.3 (biztonsági javítás)

Kérdésed, vagy véleményed van a(z) WordPress 2.1.3 (biztonsági javítás) című tartalommal kapcsolatban?
[A teljes cikk itt olvasható: WordPress 2.1.3 (biztonsági javítás)]

Kipróbáltam, és tényleg működik extrán a visuális szerkesztő. De a Quicktageknél eltűnik a szövegdoboz. Ha a személyes beállításoknál nem engedélyezem a Vizuálist, akkor rendben van.

Mindez Tiger Style Administration felület mellett. Alap admin felületnél rendben!

Telepiteni nem lehet, a wp-config.php -ét elrontja, mindenképpen a user lessz a db felhasználói név a file-ban.

Na ez alatt most mit is értesz? Nem romnthatja el, mert azt neked kell szerkesztened, wp hozzá sem nyúl, csak olvassa.

Helló!

2.1.2-ről hogy tudok gyorsan és könnyen frissíteni?
Csak felül kell írnom a régi fájlokat az újakkal?

Nincs gyors és egyszerű módszer. Frissítésre csak egyetlen módszer van.
Én úgy szoktam hogy lementem a fájlokat és az adatbázist a biztonság kedvéért, és a rootban lévő wp-config.php fájl és a wp-content mappa kivételével mindent felülírok.
Ezután hogy jó legyen a nyelv a wp-configban meg kel adni a wplang változót ha az változott az újban.
Ezután http://oldalad.hu/wp-admin/upgrade.php

köszi :slight_smile:

Úgytűnik sikerült még egyszer köszi.

Na ez alatt most mit is értesz? Nem romnthatja el, mert azt neked kell szerkesztened, wp hozzá sem nyúl, csak olvassa.[/quote]

A telepitő létrehozza neked ha a könyvtárban tud irni. Alap esetben az angolt használom, de most egy ismerős kérte a magyarositást, és az install.php mindig hibát dobott.

Nem. A wp-config.php-t mindig neked kell kézzel szerkesztened (hoszt, db, user, jelszó). Ezután kell csak futtatni az installt.

Csak a vizuális szerkesztő az ami változott vagy van egyéb más dolog is?

csak biztonsági javítások

Hello!

Nálam most nem megy a vizuális szerkesztő :frowning:
Extra.hu-n van a blog. Mi lehet a gond?

Mindkét blogomon (mindkettő extrán van) ezzel a frissítéssel működik a vizuális. Bár én azt vettem észre, hogy erősen böngészőfüggő a dolog.

Egy ideig neem is ment, de most nem. :frowning:

Eddig nem hittem el, hogy ilyen van, de most nálam is bekövetkezett: mindkét extrán lévő blogomon, azonos időben tűnt el a vizuális szerkesztő.

Hát akkor úgy tűnik, hogy ez a vizuális szerkesztős exrás dolog az évszázad új rejtélye. Tényleg jó lenne tudni legalább azt, hogy mi okozza.

eMeM leírását kiegészíteném azzal, hogy a feltöltés és az upgrade.php indítása előtt érdemes leállítani a pluginokat, majd a frissítés után egyenként újraindítani, ellenőrizni, hogy műkdönek-e, ha nem, akkor a hibás plugin-t frissíteni.
a legbiztosabb persze előre körülnézni a pluginok honlapján, hogy pl. ezt a 2.1.3as verziót bírják-e.

üdv:
PZ