Word dokumentum szövegformázásának megtartása. De hogyan?

Sziasztok!







“Nagy a baj”… de tudom, hogy mégsem, mivel nem egy bonyolult dologról van szó, és biztosan 100x kivesézett téma már, de már felbosszant, hogy sehol sem találom a megoldást. :frowning:







A probléma egyszerű… a wordpress szövegszerkesztője nem ismeri a tabulátort, csak a bekezdéssel lehet szépen, egységesen befelé haladni (mint ha a TAB bill. nyomnám)



Igen ám, csak a beillesztendő szövegen belül kellenének ezek a “rések”



A wordben szépen megformázott szöveg a wordpressben, és böngészőként eltérően össze vissza állnak a kettőspontok… valahogy így



xxxxxxxx : xxxxxxx

xxxx : xxxxxxx

xxxxxxxxx : xxxxxxxx

xxxxxxxx : xxxxxxxx



és nem szép függőlegesen… hiába próbálok a szóközmennyiséggel játszani… ha úgy ahogy eltalálom az arányt pl. Chrome-ban, akkor

IE-ben vagy FFox-ban tuti ismét hullámzik :frowning:



Remélem létezik erre megoldás…



Előre is köszönöm!

Szia!



Szerintem sehogyan. A Word-ben szerkesztett szövegnek nincs sok köze a weben alkalmazott html nyelvhez, amit a böngészők értelemeznek és az alapján próbálják megjeleníteni az oldalakat. Nem a WordPress szerkesztője “rossz”, hanem a weben használt HTML + CSS formázás teljesen más, mint maga a Word “kimenete”, maga a dokumentum.



Ha te szeretnéd megoldani, hogy párhuzamos oszlopba kerüljenek egymás alá az adataid, akkor azt táblázattal meg lehet oldalni, aminek nem látszódnak a szélei.



Készítesz egy 3 oszlopos táblázatot, és feltöltöd tartalommal. Kezdőknek ez a legegyszerűbb.



A másik megoldás az, hogy css-ben elkészíted a táblázatot (layout), hogy a 3 div egymás mellé kerüljön, azok milyen távolságokra legyenek stb, majd készítesz egy “rövidkód” -ot (shortcode a neve, így keress rá), amivel tudod megmondani, hogy a megfelelő div-ekbe kerüljenek a tartalmak.



Így a wp szerkesztőjében ezekkel a shortcode-okkal tudod rendezni a sorokat meg oszlopokat, valami ilyesmi módon.



[tbl=“bal”]xxxxxx[/tbl][tbl=“kozep”]:[/tbl][tbl=“jobb”]xxxxxxx[/tbl]



[tbl=“bal”]xxxxxx[/tbl][tbl=“kozep”]:[/tbl][tbl=“jobb”]xxxxxxx[/tbl]



[tbl=“bal”]xxxxxx[/tbl][tbl=“kozep”]:[/tbl][tbl=“jobb”]xxxxxxx[/tbl]



Shortoce: http://codex.wordpress.org/Shortcode_API



Html-ről és css-ről meg rengeteg anyag van a neten, azt ki tudod keresni, hogyan kell táblázatos struktúrát létrehozni. (pl: 3 div egymás mellé kerüljön, ezek lennének az oszlopok)



Szerintem maradj a táblázatnál.



Én minden formázást “rövidkód”-al készítek el. Mert például, ha több helyre beszúrok akármit, (tabs, képek, stb) és tegyük fel szeretném formázni az összeset, akkor csak egy helyen kell módosítani a css-ben és mindenütt jó lesz. (Más szélesség, magasság, betűméret, betűszín vagy bármi.)



Sokkal nehezebb itt formázgatni csak úgy, mint WORD-ben. Sokkal-sokkal.



Ü: András



Bár lehet, jön valaki, aki mond egy jobb megoldást, hogyan lehet konvertálni, és akkor majd úgy.

Köszi András a segítséget!



Sikerült megoldanom a problémát, bár nem a Te módszereddel, mert ezeket a shortcode-okat nem fogadta el a WP.



Kutakodtam még, és az alap html kódokkal oldottam meg














1. sor 1. elem 1. sor 2. elem 1. sor 3. elem
2. sor 1. elem 2. sor 2. elem 2. sor 3. elem
3. sor 1. elem 3. sor 2. elem 3. sor 3. elem



Igaz kicsit pepecselős lett, mert jó pár oldalon be kellett tennem ilyen táblázatot, majd belemásolgatni a szöveget, de most már szép, rendezett minden böngészőben a kinézet. :)



Üdv.,
motrax

Szia!



:slight_smile: Ez a táblázat (table), amit én is javasoltam megoldásnak, csak nem fogalmaztam érthetően vagy jól vagy ilyesmi. XD



A shortcode meg azért nem működik, mert előtte meg kell írni a functions.php -ban a függvényét. XD Azért is linkeltem be a leírást róla, mert ott van csomó minta. (Szóval csak példát írtam, milyen lehetne rövid kóddal, nem komplett megoldást. Ennek az az oka, mert nemrég pont erről írtam itt valahol a fórumon, kompletten leírtam a megoldást és akkor O reakció jött rá, hogy működik-e. “Akkor meg minek szenvedtem a válasszal, ha ki sem próbálják”, na erre gondoltam. Így most már rövidebben és konkrét példák nélkül válaszolgatok).



A lényeg, hogy sikerült megoldani, sok sikert.



Ü: András