Woocommerce webshop plugin

Sziasztok!

Szeretnék egy kis webshopot a már meglévő weboldalamhoz aloldalként. A Woocommerce webshop plugint ajánlják sok helyen.
Kérdés: ha telepítem, akkor hatással lesz bármilyen módon a már kész oldalakra?
Egyik imerősöm azt mondta, hogy külön tárhelyen építhetek vele websopot, nem kapcsolhatom a már meglévő oldalamhoz, amit furcsának találnék.

Egyébként, hogy működik? Ha feltelepítettem, akkor kódot kell vele generálnom, mint sok más pluginnál és azt beépíteni az épülő oldalba vagy más a módja?

Köszönöm a támogatást! :slight_smile:

Szia!
Én is a Woocommerce-t ajánlom, ha nem lesz több ezer terméked.

Telepíted, utána végigvisz egy telepítő, majd utána sablontól függ, hogy mit hogyan tudsz megjeleníteni. Alapvetően vannak shortcode-ok, de sok sablon segít és vannak saját, szebb megoldásaik is a Woo-hoz, amivel még egyedibb és mutatósabb webáruházat tudsz felépíteni.

Szia!

Nagyon köszönöm a választ! :slight_smile: :slight_smile:
Ok, akkor az nem valós, hogy már meglévő oldalhoz nem tudom kapcsolni, igaz?
Beparáztatott ezzel ismerősöm + most raktam megint helyre az oldalt egy automatikus frissítésből adódó hiba után.

Igazán nincs mit. Nem is értem ezt a megfogalmazást. Szerinte csak új oldalra lehet bekapcsolni a Woocommerce-t, tehát ha valaki ki akarja bővíteni ezzel a szolgáltatással a weboldalát, akkor újra kell csinálnia az egészet?

Arra figyelj oda, hogy ha jól emlékszem, Te kérdezted az egyedi sablonos megoldást is, hogy ha sokszor omlik össze a rendszer az automatikus frissítésnél, akkor valami nem lesz okés azzal a sablonnal.

Ő azt mondta, hogy külön tárhely, külön Wordpressére csináljam ezzel a pluginnal a webshopot.
De furcsálltam, azért gondoltam, hogy megkérdezem itt.

Azt a frissítésből adódó hibát megoldottam. Azt mondod akkor, hogy ha bekapcsolom a Woo plugint, akkor az hatással lehet a már kész sablonomra mondjuk a főoldalamon?
Elvileg, úgy képzelném, hogy ezzel az alkalmazással egy külön aloldalon tudok webshopot létrehozni, ami független a főoldaltól.

Bocsi, ha értelenkedőnek tűnök, de inkább jobban belemegyek, hogy megértsem, átlássam, mielőtt hozzákapcsolom az oldalamhoz. Te pedig úgy látom, hogy értesz hozzá. :slight_smile:

Na, felraktam, most barátkozunk. Egyben még az oldal. :slight_smile:

Köszönöm a segítséget!!!

Kedves Timi,

A korábbi frissítésből milyen problémád keletkezett? Plugin frissítés miatt most nem tudom elérni az admin felületem.

Ha esetleg ilyen problémád volt, megtennéd, hogy megosztod a megoldásod?

Előre is köszönöm!

Szép napot!

Kinga

Nem kell külön tárhely, se semmi. Alapvetően ha bekapcsolod, azzal még semmilyen automatikus hatása nem lesz látszólag az oldaladon, legalábbis nem kellene, hogy legyen.

A már említett shortcode-oknak köszönhetően a főoldalra is be tudsz szúrni kategóriákat, termékeket stb., de igény szerint ugyanezt megteheted külön menüpontban is… vannak az alapvető oldalak, a cart (kosár), a checkout (pénztár), az üzlet (shop) és a fiókom, de ezeket automatikusan létrehozza neked.

Maradjon is így, minden rendben. Igazán nincs mit.

Kedves Kinga!

Elnézést kérek, de nem néztem fel azóta erre a fórumra. Nem gondoltam volna, hogy valaki még hozzászól a poszthoz.
Sikerült megoldanod a problémát?
Elementor szerkesztőt használok a Wordpressen belül és annak a frissülése okozott problémát a főoldalon úgy, hogy nem tudtam szerkeszteni az oldalt.
Több hozzáértőnek is elküldtem a problémát, de nem érkezett rá megoldás.
Úgyhogy újraépítettem a főoldalt kihagyva a problémásnak ítélt Elemetor pro widgeteket.