Woocommerce nagyker xml

Sziasztok!

Még elég új vagyok a webáruház készítésben. Csináltam egy wordpress oldalt és hozzá woocommerce webáruházat tettem fel.

Minden szép és jó, viszont egy problémám van. A nagyker ahonnan rendelek, az árlistát elérhetővé tette, xml-ben és csv-ben. Az import, beállítások megvannak, csak azt nem tudom hogy oldjam meg, hogy a nagyker nettó árból hogyan jelenítsek meg nagyker bruttó+az én hasznom árát.

Ötletek, tapasztalatok esetleg?

Köszönöm a válaszokat!



(WP All importot használok)

Ez jutott hirtelen eszembe:

Excel-ben add hozzá a plusz műveleteket és egy új oszlopban jelenítsd meg ezeknek az eredményét, ezután importálhatod a végösszeget.

Helló,

Ahogy az előző hozzászóló is írta excel-ben muszáj csinálnod egy új oszlopot, abban pedig olyan műveletet állítasz be amilyet akarsz csinálni a nagyker árral.

Aztán a WP All import-al ezt a az oszlopot rendeld hozzá az árhoz és kész.

Én is a WP All import-ot használom. (woocommerce add-on modullal)

Imádom, nagyon jó kis plugin, de függvényeket nem kezel.(tudomásom szerint)

Ezért azt még az importálás előtt neked kell megoldanod.

Én is így csinálom itt…

Köszönöm Szépen a válaszokat. Erre jutottam én is. Függvény meg van, kiszámítás meg van, már csak egy kérdésem van.

Ugye a csv fájlból kitöröltem a sorokat, amelyik termékeket nem szeretnék használni. Ezzel az all importtal hogyan lehet megoldani, hogy mindig csak az adott eddig feltöltött dolgokat updatelje, ne adjon hozzá új terméket?

Köszönöm a válaszokat. Az eddigieket is. :slight_smile:

Mikor elindítod az új importot rögtön elején ki lehet választani hogy “new items” vagy “existing item”.

Ez esetben neked értelemszerűen a másodikra van szükséged.

Aztán a 4. lépésnél be lehet pipálni hogy a csv fájlban lévő új termékeket is felvegye vagy nem.

“Create new posts from records newly present in your file”



Egyébként én úgy szoktam hogy a különböző típusú importokat elmentem a nekem megfelelő módon. (a harmadik lépésnél tudod elmenteni a lap alján)

Pl. elmentem hogy csak az árakat írja át.

Így csak az az ár módosul amit a csv fájlban módosítottam amit nem módosítottam azt meg átírja ugyanarra az árra és kész.

Így nem kel vesződnöm a csv-ben a sorok (termékek) kitörlésével.

De biztos ki lehet találni más megközelítést is. :slight_smile:

Üdv, Attila

Köszönöm! :slight_smile:

Egyenlőre még azzal is szenvedek, hogy az árlistát xml-be kapom meg, tehát csv-be kell convertálnom. Bajos az ő és a többi karakter miatt.

online convertert használok. Tudsz esetleg egyszerűbb módot rá?

Bocsi a sok kérdés miatt. :smiley:

Hát igen nekünk magyaroknak az örök mumus kérdés ő ű ? :slight_smile:

És persze az excel jó béna ebben… végül is Microsoft. Bár ez nem ide tartozik.

Én (meg még sokan mások) nagyon egyszerű trükköt használok ő ű -re

Ez pedig a jó öreg notepad. (jegyzettömb)

Copy/paste aztán a mentés másként-nél ki lehet választan az UTF-8 kódolást.

És láss csodát az így kódolt majd beimportált fáljban már gyönyörűen ott vannak a az ők űk.

Szóval van rendesen macera ezzel a webáruházosdival… :slight_smile:

Azt látom! :slight_smile:

Köszönöm szépen a segítséged! :slight_smile:

Még egy problémába futottam. :smiley:

A csv fájlban ha raktáron van, akkor azt írja: “Raktáron” Ha nincs raktáron, akkor pedig semmit. (tehát így adta meg a nagyker.

Namost hogy tudom azt beállítani, hogy ha a raktáron szöveg van, akkor megjelenítse a készleten-t, ha nincs szöveg a csv fájlban, akkor pedig írja ki, hogy elfogyott?

Gondolom már eleged van belőlem. :smiley:

Itt is egy kicsit excel-ezni kell…

Ebben az esetben is csinálnod kell egy plussz oszlopot (Stock Status)

itt pedig csinálsz egy “ha” (igaz-hamis) függvényt a “Raktáron” szóra mondjuk így:

<br />
=HA(A1="Raktáron";"instock";"outofstock")<br />

```<br />
Aztán a WP ALL import-tal pedig ezt a (Stock Status) oszlopot rendeled a raktár készlethez és kész. :)<br />

[font=arial, sans-serif:32p48gb1]Sziasztok!



​WooCommerce kérdéssel fordulok hozzátok. Meg van a 15000 termék importja, a nagyker elég bénán rendezetlenül főbb kategóriák nélkül adja a XML vagy CSV-t (náluk is elég nehézkes a navigáció a termék kategóriáknál). Én az import után a termékkategóriákat szeretném átrendezni csökkenteni a menüket azzal, hogy alnemüket hozok létre. De itt kezdődik a gondom, a következő importnál ismét össze cseszi a menüt meghagyva az almenüket de újból létre hozza a eredeti menüt. pl.: acces point az első menü de én ezt át tettem hálózat nevű menü alá, viszont import után a hálózat/acces point is meg van a benne lévő X termékkel de létre hozott újból egy access point menüt ahol eredetileg is volt és szintén feltöltötte az összes terméket bele persze az új árral vagy jellemzőkkel termékekkel és így már kettő van. Kérdés, hogy tudom meg adni neki, hogy keresse meg a kategória név szerint a termék nevét és csak a módosult adatot módosítsa.[/font:32p48gb1]





[font=arial, sans-serif:32p48gb1]Remélem nem voltam teljesen érthetetlen :P[/font:32p48gb1]