Woocommerce és Pick pack pont

Sziasztok

Érdeklődnék, hogy sikerült-e már valakinek woocommerce-be integrálnia a Pick Pack Pont kiszállítást? Hatalmas segítség lenne nekem.

Előre is köszönöm a válaszokat.

A Pick Pack pontos megoldáshoz alternatívaként az is jó lenne, ha tudnátok javasolni a woocommerce helyett egy olyan másik plugint, ami shortcode-os (tehát a mostani templatemben tudom használni) és tudja a pick pack pontot is kezelni. Ugyanis kétféle szállítási módra tervezek, pick pack pont és futár. Emellett problémaként még előjött, hogy utánvétes fizetési módhoz nem tudok plusz utánvét költséget kapcsolni, csupán, mint fizetési opció van meg, plusz ktg. nélkül.

Előre is köszönöm.

Szia!



A Pick-Pack pontos integrálás mikor lenne egyáltalán jó?

Gondolok arra, hogy ott fix összegért van a szállítási díj? Vagy értékhatárhoz kötve van?



pl:



0-3000 Ft-ig: 900 Ft

3001-8000 Ft-ig: 600 Ft

8001 - végtelen : ingyenes szállítási díj az átvevő helyen.



Hogy ezt így lehessen állítani? Az már jó?



Én nem találtam sem “free” sem fizetős megoldást erre. (opencart-ra pl van. Valaki leprogramozta.) Mindenki használja a wp-t, meg sokan a woocommerce-t meg a pick-pack pontot is, és semmi…



Wp-e-commerce (ez is egy áruház plugin wp alá) már csináltam 1x pick pack pont-os fizetési lehetőséget, itt volt róla szó: http://kozosseg.wphu.org/forumok/tema/gravity-forms-es-pick-pack-pont-hazasitas



De ez full javascript.



Szerintem a woocommerce alá is lehetne ilyet. Begányolni az egészet. Egyszer megnézem már, hogyan kéne, amikor lesz időm. Majd megosztom nyilvánosan is.

Szia

Küldtem neked privát üzenetet, nem tudom láttad-e. Az utánvétet sikerült megoldani, van rá egy kiegészítő. És elméletileg a pick pack pontot is megoldotta valaki, csak még nem sikerült kapcsolatba lépnem vele. Küldtem neki e-mailt. Fizetős a pluginja, de a munkáért pénz jár, ezzel nincs is semmi probléma.

Szia!



Most olvastam kb. 1 órája az üzeneted. Örülök, hogy megoldódott a dolog.



Ettől függetlenül készítek majd egy pick-pack pont-os plugint, valami egyszerűt, összetákolom. Nem vagyok programozó, de néha szoktam ilyeneken gyakorolni. Saját szórakoztatásomra. Azt meg fogom osztani, ahogy már írtam.



(Komolyabb üzleti oldalra meg érdemesebb fizetni, mert arra jár terméktámogatás. Elég gyakran frissül a woocommerce. Lehet, hogy ami ma jól működik, az holnapra elromlik.)

Sziasztok!



A hétvégén bohóckodtam :slight_smile: egy kicsit egy új woocommerce pick-pack pluginnal. Készítettem egyet wp alá.



Lehet ársávokat beállítani, ahol a kosárban lévő összegek szerint fog számolódni a pick-pack-pontra történő szállítás. Ez megjelenik a CHECKOUT oldalon is.



Ha a pick-pack pontra kéri valaki a szállítást, akkor a “checkout”-oldalon a már meglévő szállítási mezőkbe fog bemásolódni, egy popup-ban kiválasztásra kerülő - pick-pack pont címe. (Röviden: pár kattintással ki lehet választani a szállítási címet.)



A megrendelési oldalon ezek szépen megjelennek!



Első lépésben a lehető legkevesebb módosítást akartam végezni az alap woocommerce-ben. (Lehetne akár új mezőket is felvenni erre a célra.) Megmondom őszintén, még bennem sem állt össze, hogy pontosan mi is kell, így mentem a saját fejem után. Nem üzemeltetek woocommerce alapú oldalt. Nincs tapasztalatom ebben.



Kicsit tesztelem és közzé teszem a plugin elérhetőségét. (kb. 1-2 hét)



Felhasználása: ingyenes lesz.



(A visszajelzések alapján meg majd javítani fogom.)

Először is köszi, a nép nevében is. :slight_smile:

Az a popup jó,



A szállítási díj viszont nem érték, hanem súly és méret szerint oszlik 4 kategóriára a pickpacknál:

  1. kategória: 0 - 3 kg-ig, illetve 20 cm x 30 cm x 10 cm méretig;
  2. kategória: 3 - 10 kg-ig, illetve 30 cm x 30 cm x 20 cm méretig;
  3. kategória: 10 - 15 kg-ig, illetve 50 cm x 50 cm x 50 cm méretig;
  4. kategória: 15 –- 20 kg-ig, illetve 60 cm x 60 cm x 60 cm méretig.



    Az ársávos jó addig amíg apró, pihekönnyű cikkekkel foglalkozik egy áruház (mint az a linkelt biobolt - amúgy jópofa a kiválasztás megoldása), de egy műszaki boltnál már kevés lesz.

Kinek így, kinek úgy jó. Az én esetemben speciel úgy kellene beállítani, hogy kosárérték szerint számoljon, és három szállítási ársáv legyen. Pl. 10eFt felett már ingyenes. Ha súlyra vetíted, akkor minél többet vásárol valaki, annál több lesz a száll. ktg. Nálam pont nem ez a cél.

Az egész lényege az, hogy egyrészt be lehessen állítani a díjat, ki-ki maga szerint “table rate” elven az admin részben, aztán a vevő meg ki tudja választani a pontot, ahová kéri a cuccost.

Ez nincs most még megoldva. Ha valaki súly szerint akar, az úgy is jó lehet, bár “szerintem” programozni biztos egyszerűbb, ha csak a kosárértékre készül.



Én mindenesetre már most köszönöm az erőfeszítést, ez egy abszolút hiánypótló munka.

Sziasztok!



Köszönöm a visszajelzéseket meg az infókat! (Andinak és Fedornak)



Igen, a w-e-commerce nél (ahová régebben beillesztettem egy ilyet) ott pont ilyen kisebb termékek (üdítők, rostos levek stb) voltak, és a Fedor által is említett “ársávos” megoldással lett meghatározva a kiszállítás díja. A rendelés összegének mértékével csökken a díj. És egy adott összeg felett meg ingyenes a vásárlónak. Azt hiszem pont ilyennel találkoztam is más webáruházaknál is.



Ezért kezdtem ezzel. (Gyakorlatilag bármennyi ársáv megadható.)



Az Andi által említett infók (súly/méret) is szerintem majd megoldhatóak, hogy adminból lehessen majd választani súlyhatárokat és szállítási díjakat. Aztán majd ki-ki azt választ, ami neki a jobb. (ársáv/súlysáv).



A súlysávnál az kavart be nálam, már az agyamban, hogy mi van akkor, ha valami nagyobb mint a megadott méret. (pl.: Seprű esetén. :slight_smile: Nem nehéz, max. 2-3 kiló de nagyobb mint 203010 cm…) Meg gondolom akkor a termékeknél mindenhol ezeket meg (súly, méret) KELL adni, mi mekkora…illetve mi van akkor, ha egyik termék “megfelel” a méret határoknak, de van olyan ami nem. (KOSÁRBAN , ha mondjuk van benne 10db termék és van egy termék ami méretileg nem okés. Vagy ezt rugalmasan kezelik a pick-pack osok?



Első lépésben marad az ársáv, utána jöhet majd a többi.



Ü: András

Na ez jó kérdés, mármint hogy mennyire rugalmasak. Én a honlapjukat átböngészve szedtem ezeket az infokat. A Sprinter szállítja a pickpackos csomagokat. Náluk meg van ez a méret/súlyhatáros szállítási díj és van egy térfogat alapján számított szállítási díj. Nem volt még kapcsolatom velük, úgyhogy nem tudom.

Egyébként biztosan vannak olyan termékek, amiknél nem működik a pickpack, vagy nem standard súlynál, méretnél egyedi ajánlattal tud pickpackkal szállíttatni. Úgy tudom, nincsenek fix csomagok, mindenkinek egyedi ajánlatot adnak a pickpack szolgáltatás igénybevételéhez.

Szia



Csak érdeklődöm, sikerült-e előrelépned a pick pack pont kiegészítővel.

Szia!



Igen, X hete volt már, amikor elkészültem vele, azóta nem csináltam vele semmit.



Már kezdtem is elfelejteni. Most, hogy érdeklődtél, kitettem az oldalamra, innen letölthető: http://goo.gl/EX3hy5



Készült egy kis videó is, hogy lehet telepíteni, beállítani és hogy néz ki működés közben. Akinek van kedve vagy idegrendszere, az kipróbálhatja.



Ü: András