WooCommerce értesítő emailek nyelve

Sziasztok,

Adott egy WordPress (legfrissebb, magyarul telepítve) egy WooCommerce bővítménnyel (legfrissebb, magyarul telepítve).
Nagyjából minden magyarul is van a weblapon (webshopban), de a WooCommerce valamiért az értesítő leveleit (regisztráció, új vásárlás, stb.) angolul küldi ki.

Látom, hogy az email templatekben a szövegek “wrappelve” vannak fordító függvényekkel, illetve a fordítófájlban is nagyrészt megtalálom a megfelelő szövegeket (wp-content/languages/plugins/woocommerce-hu_HU.po).
Ebből arra következtetnék, hogy a leveleknek magyarul kéne kimenniük, hiszen megvan a megfelelő fordítás, a WordPress alapértelmezett nyelve is magyar, de mégis angolul mennek ki.

Tudom, hogy a theme, könyvtárában felül tudom írni ezeket a template-eket egy ugyanolyan nevű fájlal a megfelelő könyvtárban, de első körben ezt próbálnám elkerülni ha lehet.

Ha tud ebben nekem valaki segíteni azt nagyon megköszönöm.

Csatlakoznék VV-hez.

Október 2,-án még magyarnyelvű volt, az új frissítés után pedig, mind a formája az értesítőnek, mind a nyelve(Angol) megváltozott.

Nekem is ebben kellene a segítség, mert én sem magyarosítanám programon belül.

Előre is köszönöm.

Sziasztok!

Frissítés:

PoEdit-ben ellenőriztem a fordításokat, (csak neki ugrom az e-mail szövegnek),

de magyarosítva van. Ma újra betöltöttem cpanelen keresztül a wpcontent/languages/plugins mappába. Frissítés és semmi, minden Magyarul van kivéve az e-maileket.

A segítségeteket előre is köszönöm.

 

Zoltán

Próbáltad a fordításokat frissíteni?

Először is köszönöm a választ!

A frissítést, hogyan érted?
A 9.25.-i fordítást akartam magyarosítani, de az teljes egészében Magyar nyelvű.
Azt raktam fel a plugins mappába ma délben. Ha így értetted a frissítést akkor igen frissítettem.
Sajnos én más frissítést nem ismerek.
Lehet máshol is frissíteni?

A választ ismételten köszönöm.

Zoltán

Szia VV!

Kicsit lassan esett le mit is ért Laci a frissítésen, de meg van.(lehet nem erre gondolt)

Meg van a hiba és a megoldás!

Az új woocommerce magyar nyelvi csomagból Angolul kimaradtak ezek a kifejezések.
Így nem is lett lefordítva konkrétan.
wp-content/plugins/woocommerce/i18n/languages/mappából töltsd le a Woocommerce.pot file-t.
Poeditben nyisd meg mint új fordítást.
Ezután előfordítás, az összes számára új mondat sárga lesz vagy üres lesz a magyar nyelvi rész, és láthatod, hogy mik az új kifejezések.
Van benne fordítási javaslat de itt legalább egyben látod az egészet, és a saját fordításod lesz.
Generálj egy wocommerce-hu_HU.po filet abból egy mo-t. A régit azért nevezd át ha az új nem válna be akkor legyen mire visszaállni.
Töltsd fel és kész.

Sok sikert.

Zoltán

Közben néztem, hogy az új Woo verzióban 80+ fordítatlan rész van, szerintem ez okozza a problémát. 1-2 nap és elkészül a fordítás.

Ajánlom ezt a figyelmedbe:

Köszönöm a választ.
Le is töltöttem a Loco-t és mutatja, hogy 94%-on van.

De ez nem az én napom, mert szerver hiba miatt nem tud frissíteni, sem letölteni.
Remélem hamarosan megoldódik ez a problémám.

Még egyszer köszönöm.