Visitors Map

Fel szeretném rakni a visitors map bővítményt, de közben azt írja ki, hogy fel kell hozzá rakni a GeoLiteCity adatbázist, viszont ha kiválasztom a telepítést, akkor ezzel a hibával megáll: A Maxmind GeoLiteCity adatbázis előkészitése az első telepitéshez





PHP Memory Limit is 256M, increasing is not needed.





Kapcsolódás a következő cimhez: http://geolite.maxmind.com/download/geoip/database/GeoLiteCity.dat.gz

















Engedélyezz elegendő időt egy kb. 19meg file letöltéséhez.





Az idő függ a szervered letöltési sebességétől.





Az időtúllépés azért fordulhat elő, mert a kapcsolat lassabb, mint 3 perc.











PHP Error Message











Warning: fopen(/home/a5006350/public_html/wp-content/plugins/visitor-maps/GeoLiteCity.dat.gz) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /home/a5006350/public_html/wp-content/plugins/visitor-maps/class-wo-update.php on line 415











Free Web Hosting





download_file hiba: nem lehet irni a fie-t, ellenőrizd a szerver beállitásokat











Viszont ha letöltöm ezt a dat fájlt, hova kell felrakni, hogy működjön?

Most megnéztem, nálam a Visitor Map könyvtárában van. De a mostani adatbázis már 29 mega


'varnyu' wrote on '2010-07-23:




Most megnéztem, nálam a Visitor Map könyvtárában van. De a mostani adatbázis már 29 mega








Köszi, akkor elvileg csak felmásolom a könyvtárba és megy is.

Egyébként nálam is 29 mega, csak betömörítve 19 azért írta annyinak.

Robertooo: ird már majd meg ide, hogy igy is működik-e?


'varnyu' wrote on '2010-07-23:




Robertooo: ird már majd meg ide, hogy igy is működik-e?








Felmásoltam a visitors map mappába és működik így is. Viszont egy olyan kérdésem lenne, hogy olyat lehet valahogy, hogy nem csak annyit írna ki, hogy hány felhasználó van online (vendég / felhasználó), hanem hogy kiírja a nevüket is, akik már regisztrálva vannak?

Alapban nincs ilyen opció beleépitve.











Ha te azt szeretnéd kiiratni, hogy épp kik tartózkodnak az oldaladon, akkor próbáld meg ezt a plugint. (Együtt bekapcsolva is működik a kettő!)











http://wordpress.org/extend/plugins/wp-useronline/


'varnyu' wrote on '2010-07-23:




Alapban nincs ilyen opció beleépitve.





Ha te azt szeretnéd kiiratni, hogy épp kik tartózkodnak az oldaladon, akkor próbáld meg ezt a plugint. (Együtt bekapcsolva is működik a kettő!)





http://wordpress.org/extend/plugins/wp-useronline/








Köszi, kipróbálom. Viszont ha be van kapcsolva a visitors map, akkor az oldalon kiírja ezeket, hogy





Online lista





3 látogató van most online


0 vendég, 3 felhasználó


Map of Visitors





Ami nem baj, hogy kint van, mert ez lenne a cél. De ez az egy widgetben jelenik meg, viszont az oldal legalján ezt írja ki, amit nem szeretnék hogy ott legyen, vagy ha ott van, akkor hogyan lehetne középre igazítani? Mert most bal oldalon van és elég rosszul néz ki.





3 látogató van most online


0 vendég, 3 felhasználó


Látogatók mai maximuma: 5 : 01:38 pm UTC


Ebben a hónapban: 5 : 07-22-2010 07:33 am UTC


Ebben az évben: 5 : 07-22-2010 07:33 am UTC


Folyamatosan: 5 : 07-22-2010 07:33 am UTC





Valamit ki kellene kapcsolnom a visitors map beállításainál?

Először is át kéne nézned a Visitor Maps beállitásait …











Vezérlőpult - Bővitmények - Visitor maps beállitásai - Statisztikák: Mutathatja a statisztikát a blog footerben. na innen vedd ki a pipát …











Nem akarlak megbántani, de egy ilyen bonyolult bővitménynek általában vannak beállitási lehetőségei. Azt célszerű a telepités után átolvasni. Mert még az is lehet, hogy magad is rájössz a megoldásra …


'varnyu' wrote on '2010-07-23:




Először is át kéne nézned a Visitor Maps beállitásait .....





Vezérlőpult - Bővitmények - Visitor maps beállitásai - Statisztikák: Mutathatja a statisztikát a blog footerben. na innen vedd ki a pipát ...





Nem akarlak megbántani, de egy ilyen bonyolult bővitménynek általában vannak beállitási lehetőségei. Azt célszerű a telepités után átolvasni. Mert még az is lehet, hogy magad is rájössz a megoldásra ....








Igazad van, de magyarul nem találtam hozzá leírást, persze lehet, hogy létezik. Angolul meg csak kicsit tudok. Átnéztem én a beállításokat, de minden funkciót nem értettem meg, hogy mi lenne.

Robertooo: a Visitor Maps-ban van magyar nyelvi file. Igy a beállitási oldala is nagyrészt magyar.











Onnan tudom, hogy ezt én forditottam, de még egy korábbi verzához, elküldtem a plugin irójának, ő meg beletette a telepitő csomagjába. Amint időm engedi, ujra csinálom a forditást és ismét elküldöm. De, mint mondtam, a nagy része most is magyar. És az, hogy “Statisztikák: Mutathatja a statisztikát a blog footerben” magyarul van irva. De a következő forditásomnál még a footer szót is át fogom irni …


'varnyu' wrote on '2010-07-24:




Robertooo: a Visitor Maps-ban van magyar nyelvi file. Igy a beállitási oldala is nagyrészt magyar.





Onnan tudom, hogy ezt én forditottam, de még egy korábbi verzához, elküldtem a plugin irójának, ő meg beletette a telepitő csomagjába. Amint időm engedi, ujra csinálom a forditást és ismét elküldöm. De, mint mondtam, a nagy része most is magyar. És az, hogy "Statisztikák: Mutathatja a statisztikát a blog footerben" magyarul van irva. De a következő forditásomnál még a footer szót is át fogom irni ...








Amikor még nézegettem a beállításokat angolul jelent meg minden, ma viszont amikor belementem már magyar volt.