Verziók - WP contra forditás

Nekem nincs magyar WP blogom, de egy demo installhoz kellene valamiféle forditás. Látom, hogy a letölthető legfrissebb forditás 2.1.3.











Kérdésem: működik az a WP 2.2.2-vel?

igen, én is így használom.

Cool :wink:











Kösz!

Most már csak azt nem értem, hogy miért kell nekem letölteni az egész WP bizbaszt, ha csupán a .mo fájlra van szükségem??? Mondja már valaki, hogy van ilyen lehetőség és csupán én nem találtam, mert nem hiszem el, hogy lehetetlen csak a .mo (avagy .po és .mo) fájlokhoz hozzájutni a Letöltés oldalon…

“WordPress 2.1 magyar fordítás”











fentről a negyedik letöltés… :o

Kösz.





Miért kell ezt ilyen titokban tartani?





Lehet ugyan, hogy én elszoktam a magyar technikai nyelvezet árnyalataitól, és ezért nem jöttem rá, de nem lenne-é egyszerűbb két szóval jelezni a link alatt, hogy ez a teljes WP, amaz meg csak a po/mo csomag… stb.?





Na, mindegy, csak itt morgolódok magamban - kösz még egyszer!

szerintem pontosan oda van írva, hogy melyik letöltés micsoda:










  • WordPress 2.1.3 magyar verzió (ajánlott)




  • WordPress 2.1 magyar fordítás











    verzió, fordítás, verzió, fordítás, verzió, fordítás! :smiley:











    na, nem kötözködni akarok! :wink:





    viszont ami nekem egy letöltés kiírásakor hiányzik, az a fájlméret! azt odabökhetnék…

Sziasztok!











Utólagos engedelmetekkel elkészítettem a WordPress 2.3 legújabb verziójának a magyar tegeződő fordítását - mert szükségem volt rá a friss telepítésű 2.3-as blogmotorhoz.





Egészen pontosan az 1607 sorból csak 177 maradt magyarítás nélkül (89%-os állapot). Kiindulási alapnak a 2.1 verzió tegeződő nyelvi fájlját tekintettem, de sok fontos javítást is alkalmaztam.











Egyik jellemző példa a Hírek oldalra mutat:











Blog statisztika





Pillanatnyilag 8 bejegyzés megjegyzés és 3 megjegyzés hozzászólás van összesen 7 kategóriák kategóriában.

















Helyette:





Most 2 kategóriában összesen 1 bejegyzés és 1 megjegyzés található. Címkék száma: 0.











Persze van még néhány apróság, amit aktualizáltam. Ezt úgyis észreveszitek majd.





Az a 177 fordítatlan sor kifogott rajtam, ugyanis nem tudom értelmezni anélkül, hogy látnám mit is takar a szöveg. De szerintem ezt úgyis hamar pótoljátok majd :slight_smile:











Van viszont egy kis probléma, amit nem tudtam javítani: a szerepköröknél, egészen pontosan “Kijelölt felhasználók szerepkörének megváltoztatása:” résznél a legördülő menü nem lesz magyar… nem tudom egyelőre az okát.











Remélem ettől függetlenül hasznát veszitek a munkámnak, gondoltam, ha nem kezd hozzá senki, akkor majd én… :stuck_out_tongue:











Letölthető: http://files.svmod.hu/WP_23_HU_language.zip (53kB)











További szép napot:











MaXX

















ui: a 2.1.3 magyar verziótok nem működik rendesen, mert a wp-config.php-ben a define(‘DB_USER’, ‘xxxxxx’); sorban az adatbázis felhasználója helyett egyszerűen csak a “user” szócskát írja be, akár mit is írsz telepítéskor az User Name mezőbe… sajnos ezt kézel kell később az FTP-n korrigálni!

Néhány órája megérkezett a WP 2.3.1 verzió.





Fordításom kompatibilis ezzel is, az esetleges újdonságokat mindjárt csekkolom.











Letölthető: http://files.svmod.hu/WP_231_HU_language.zip (130kB)





vagy: http://files.svmod.hu/WP_23_HU_language.zip (130kB)