Váratlan HTTP-hiba történt az API lekérdezése során.

Sziasztok!











Mi ilyenkor a teendőm, ha egy bővítményt szeretnék telepíteni, és miután rákattintok, hogy új hozzáadása, ez a szöveg fogad:











Váratlan HTTP-hiba történt az API lekérdezése során.











Ha valaki tudna segíteni, annak nagyon örülnék.











Minden jót!





Köszönöm!

Nem lehet, hogy hibás a bővítmény?

Odáig el se jutok. Már a “bővítmények keresése” gombra kattintva, ez a szöveg fogad.

Nekem is ez a problémám :S

itt is. Annyit adok még hozzá, hogy én a sandfish sablont / témát használom és a localhost-on nincs vele gond, megy minden mint ahogy mennie kell. Csak a szerveren nem akar menni… ott én is a Váratlan HTTP-hiba történt az API lekérdezése során. hibaüzenetet kapom.

Sziasztok!











A fenti hibaüzenetet kapom én is. A problémám a következő:





Feltelepítettem a legújabb wordpress-t egy xtreemhost.com tárhelyre. A régi szintén wp-s blogomról csináltam egy exportot, hogy majd itt az új helyen legyenek.





Rákattintok az importálás oldalon a WordPress importálójára, és kiírja hogy “Váratlan HTTP-hiba történt az API lekérdezése során.”.





A mappák chmod-ját átírtam 777-re, de így sem megy. Mit kell átírnom az új helyen, hogy működjön az export?

“A mappák chmod-ját átírtam 777-re”





akkor most írd vissza!

Nekem is ez a problémám …





És bárhogyan próbálkozom, keresem a megoldást (fórum, google) nem találom …











Csak tippelek, hogy ez valami tárhely beállítási dolog lehet… de mi ???





Valakinek valami tipp ???











ha nem állítom át a mappák chmod-ját 777-re akkor nem tudok képet feltölteni





a frissítéseket nem írja ki a wp-m





a bővítmények telepítése oldalon ez fogad: Váratlan HTTP-hiba történt az API lekérdezése során.





ha rámegyek a vezérlő pultomra, vagy csak bejelntkezek az admin felületre több perc mire betölt az admin felület felső fekete fejléce





ahol pedig a wp-híreknek kellene megjelenni e ott ez fogad: RSS hiba: WP HTTP Error: connect() timed out!











szóval tanácstalan vagyok frown.gif

Szolgáltatótól tudod ezt megkérdezni, mert nagyon nem mindegy, hogy hogyan van beállítva a server.





pld





suphp fut-e





suexec fut-e





milyen user:csoport a könyvtára(i)d és filejaid/od tulajdonosa (owner), milyen user nevében fut a webserver, milyen módon használják a php-t





és még csillió dolog.





szóval:





kérédést szolginak.





ilyenkor a probléma az szokott lenni, hogy a saját könyvtáradban levő scriptnek nincs joga beleírni…

Köszönöm …





ha megvan a hiba oka leírom ide, hogy más is tanulhasson belőle …

Remek, előre is köszi érte.





Légy oly kedves vázold a pontos beállításokat majd és az ahhoz tartozó megoldást, mivel sokféle kombináció előfordulhat különböző beállításokkal :slight_smile:

EZ MOST KOMOLY ??? ILYENKOR MI A TEENDŐ :-o ???





Mindjárt megüt a guta … nem azért választottam WordPress-t, hogy kézzel keljen sz…nom :-o











ezt írta a szolgáltató:















Quote:

A szerver nem tud az Internetrol oldalakat letolteni, azaz effektive nem fog


menni a wordpress frissiteseknek a dashboard-rol valo letoltese, hanem azt


kezzel kell feltenni.





Amennyiben a fentiekkel, illetve szolgáltatásainkkal kapcsolatban bármilyen


további kérdése lenne, természetesen készséggel állunk rendelkezésére a


+36-1-814-4444-es telefonszámon, e-mailben az info@gts.hu címen, illetve


személyesen ügyfélszolgálati irodánkban.








Tisztelettel,





GTS Hungary Távközlési Kft.


H-1132 Budapest, Victor Hugo u. 18-22, 4. emelet


24 órás technikai ügyfélszolgálat: (+36-1) 814-4444


Fax.: (+36-1) 814-4499


E-mail: webadmin@gts.hu


Web: www.gts.hu


Quote:

"[font=helvetica,arial,sans-serif:2k7y436e]EZ MOST KOMOLY ???? ILYENKOR MI A TEENDŐ :-o ????[/font:2k7y436e]


[font=helvetica,arial,sans-serif:2k7y436e]Mindjárt megüt a guta ... nem azért választottam WordPress-t, hogy kézzel keljen sz..nom :-o"[/font:2k7y436e]








[font=helvetica, arial, sans-serif:2k7y436e]Nos látod van egy csomó dolog ami nehezen kialakítható. Pld wp-vel jól működő hostingot adni azért k* nehéz mert a biztonságból nem engedhetnek, viszont ha más beállítás van akkor azt csak 'erőforrás pazarló' módon lehet megoladni (nagyobb setup bonyodalmak nélkül)[/font:2k7y436e]